Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csak azért el kéne néznem...

Csak azért el kéne néznem mert öreg?

Figyelt kérdés
A nagymamám amióta az eszemet tudom, rosszindulatú velem. De ha van vmi, segíteni kell akkor engem hív... Legutóbb anyum előtt szólt be hogy 'majd ha lesz rendes munkám' miközben meg van de szerinte az xar... Akkor anyum megvédett. Ma az én szülinapomat ünnepeltük(13-án volt, de hétközbe nem tudunk összeülni a család), én nem tudtam hogy anyu meghívta, nem beszéltem mamával a beszólása miatt ami csak csepp volt a tengerben... Nem fogadtam el a bonbont meg a pénzt ami akart adni és elmondtam h megbántott a múltkor. Először letagadta, aztán meg elkezdett kiabálni hogy ő már 75 éves, csak jobban tudja bla bla bla. Erre felálltam és kimentem. A tesóm meg anyám szerint még én vagyok a bunkó... Szerintetek?

2017. szept. 16. 16:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
16%

Bunkó azért vagy, mert jelenetet rendeztél mindenki előtt. Ugyanolyan rossz vagy ezzel.

Ő már öreg, nem fog megváltozni, pont az a korosztály, akiknek a gyerekének kuss volt a neve és majd a szülő mindent jobban tudott. Más világ volt akkor.

Erre bólogatni kell és letojni magasról, mondja a magáét. Ráérni meg majd ráér neki más.

2017. szept. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem meg csöppet se vagy se bunkó, se hibás.

Minek jópofiznál olyannal, aki folyton sérteget? Inkább anyudnak nem kellett volna meghívni. Talán nem tudja, hogy nem örültél neki? Vagy a te szülinapodon nem az a cél, hogy te jól érezd magad?

2017. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
12%

#11: ne altalanosits. Mert a te navymamad igy nevelte apad/anyad, kozelrol sem mindenki.


Tenyleg bunko voltal. Raadasul az egesz vendegsereg elott.

2017. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a kérdező is meg a nagymamája is tipikus veszekedős, házsártos emberek. A nagymama kezdi, aztán ő meg olajat önt a tűzre, esélytelen a békülésre. Mind a ketten ugyanolyan hibásak.
2017. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

A 'vendégsereg' a tesóm, anyum, unokatesóm és én... Nem az egész család. Velük vagyok úgy heti szinten kapcsolatba anyum részéről. Én nem veszekedtem, elmondtam ami bánt. Ehhez már csak van jogom. Hogy ő így reagált mint egy idegbajos nem az én saram. És igen, nem kértem anyut hogy hívja meg, arra se hogy ne hívja meg. Nem is gondoltam rá hogy eljön.

Irodai munkát végzek ami szerinte nem igazi munka csak a fizikai...

Én nem az a típus vagyok aki akárkinek hagyja hogy átgyalogoljanak rajta. Megöregedni mindenki meg fog, ez nem egy érdem ami bárkit feljogosítana bármire.

2017. szept. 16. 19:48
 16/26 anonim ***** válasza:
80%
És nem lett volna egyszerűbb azt mondani a születésnapodon, hogy "Mama, köszönöm szépen az ajándékot, ássuk el végre a csatabárdot, nincs min vitatkozni, az eddigi összetűzéseink csak kis butaságok, apróságok voltak." Ezzel elmondtad volna neki szépen becsomagolva, virágnyelven, hogy eddig kötekedett, most már elég. Így most már még haragosabb lesz a helyzet. Tudom, hogy nem tetszik itt egyes embereknek, amit írok már harmadszor, de a konfliktusban mindkét fél hibás: a mama kezdi, az unoka folytatja. Valakinek pontot kell tennie a végére, ezt meg csak szép szóval lehetett volna, de már késő. Igen, öreg (nem minden öreg ilyen, de sok), rá kell hagyni a hülyeségeit. Szokták mondani az emberek, hogy a kisgyerek még nem érti/nem tudja, az öreg meg már nem...
2017. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem a nagyanyád már nem is emlékezett arra a mondatára, mert számára nem is volt jelentősége.

Te viszont mindenki előtt megaláztál egy idős embert, aki készült, szépen felöltözött, elment hozzátok, ajándékot vitt neked.

Gratulálok!

Legyőztél egy sárkányt!... akiről mindenki tudja, hogy csak egy katicabogár volt, de te csak veregesd a vállad!

2017. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
29%
Az a szerencse, hogy ezt te soha nem fogod elfelejteni és amikor az unokád neked keni el a szádat, majd gondolj erre!
2017. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
84%
a kor nem érdem
2017. szept. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
18%

Irodában dolgozol? Ez tág fogalom.

Irodában dolgozik a kézbesítő és az irányító tervezőmérnök is, pedig a munkájukban baromi nagy a különbség.

Nagyon titokzatos vagy ...

2017. szept. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!