Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csak azért el kéne néznem...

Csak azért el kéne néznem mert öreg?

Figyelt kérdés
A nagymamám amióta az eszemet tudom, rosszindulatú velem. De ha van vmi, segíteni kell akkor engem hív... Legutóbb anyum előtt szólt be hogy 'majd ha lesz rendes munkám' miközben meg van de szerinte az xar... Akkor anyum megvédett. Ma az én szülinapomat ünnepeltük(13-án volt, de hétközbe nem tudunk összeülni a család), én nem tudtam hogy anyu meghívta, nem beszéltem mamával a beszólása miatt ami csak csepp volt a tengerben... Nem fogadtam el a bonbont meg a pénzt ami akart adni és elmondtam h megbántott a múltkor. Először letagadta, aztán meg elkezdett kiabálni hogy ő már 75 éves, csak jobban tudja bla bla bla. Erre felálltam és kimentem. A tesóm meg anyám szerint még én vagyok a bunkó... Szerintetek?

2017. szept. 16. 16:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
83%

# 20


És szerinted milyen jellegű irodai munkára mondaná bárki joggal, hogy az "xar", és nem igazi munka, szemben a fizikai munkával?


Másrészt szerinted milyen jellegű - akár fizikai, akár szellemi - munkát végző embert van joga bárkinek lenézni, becsmérelni?

2017. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
49%

#21


Te most velem akarsz erről cseverészni, vagy csak belém akarsz kötni?

Esetleg szeretnéd megszabni, hogy mit kérdezhetek?

Vagy mi a fenét akarsz?

Az eredeti kérdésre már válaszoltál, vagy csak népnevelni jársz ide?

Nincs kedvem erről vitát nyitni, én mentem!

További szép estét!

2017. szept. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
63%

# 22


Egyszerűen csak kíváncsi voltam a véleményedre, mert szerintem a történtek megítélésre szempontjából abszolút irreleváns, hogy milyen jellegű irodai munkát végez a kérdező.


Természetesen nem gond, ha nem kívánod felvállalni a véleményedet azzal kapcsolatban, amit kérdeztem - egy ilyen fórumon bármire válaszolni csak lehetőség, se nem kényszer, se nem elvárható senkitől.

2017. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Ezért nem írtam le mi konkrétan a munkám mert szerintem sincs semmi jelentősége... És neked pedig nem sok közöd van hozzá, de tessék: a Katasztrófavédelemnél vagyok pénzügyi referens! Nincs még meg a diplomám, csak a mérlegképes, de meglesz levelezőn. De én nem nézem le a nagyanyámat azért mert ő háztartásbeli volt. Ő dolga.

Az meg hogy megaláztam a nagyanyámat az erős túlzás, de azt elfogadom hogy másképp is reagálhattam volna, de mint írtam nem ez volt az első hogy beszólt, eddig tűrtem most szakadt el a húr... Nem egyszer megkaptam gyerekként, majd egyetemistaként hogy ő támogatja a tesómat, neki fizette a jogsit, a nyelvvizsgát meg minden anyámkínját, aztán rám vigyorgott hogy az enyémet meg fizessék az apám nagyszülei akik le se xarták egyikünk fejét sem... Mindezt azért mert én külsőre apámra hasonlítok, nem az ő családjára. Ennyit a nagyiról a piedesztálon

2017. szept. 16. 22:45
 25/26 anonim ***** válasza:
28%
Először is már nagyon rég meg kellett volna mondani,kisebb csinnadratta keretében,hogy bocs,mama,ekkora balek azért nem vagyok,hogy ugráltass.Akkor lehet,diplomatikusabban is tudtad volna kezelni,hogy eljött a szülinapodra anélkül,hogy hívtad volna.Nem mondom,hogy egyszerű eset a mamád,de az ajándékot elfogadtam volna,ezen kívül később megmondtam volna,hogy jól van,innentől kezdve ugráltassa a tesódat,mert azért nem fogsz rohangálni hozzá,hogy fikázzon.
2017. szept. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező! Régen mindent elnéztem az időseknek, mert mégiscsak öregek blablabla. Aztán egyszer egy idős ember letegezett és elküldött a k.... va anyámba, mert Ő nekem jött, és én miért nem figyeltem. Hozzáteszem 30 eves voltam. Ott elszakadt a cérna, és ugyanazt mondtam neki , amit ő nekem. Érdekes, utána már nem volt akkora szája.

Ez mondjuk egy nagyon szélsőséges példa volt, de a lényeg, hogy senki nem várhat tiszteletet, ha ő nem adja meg.

Jelen esetben a nagyanyad ezek szerint egész életedben szekált, kivételezett a tesóddal, és lenéz téged.

Ha 75, ha 35 neked ugyanannyi jogod van a véleményedhez, mint neki.

Az, hogy valaki idős, nem jogosítja fel arra, hogy ok nélkül a lelkedbe gázoljon, ugyanakkor, ha megteszi, akkor nyilván ne is várjon mást viszonzásképpen.

A gyerekeimnek azt tanítom, hogy azt kapják vissza másoktól, amit adnak. Ha mosolyt adnak, vagy jó szavakat, akkor esélyes, hogy ugyanazt kapják vissza.

Ha az 5 éves megérti, akkor talán a 75 éves is meg tudja érteni.

2017. szept. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!