Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rengetegszer eszembe jut és...

Rengetegszer eszembe jut és sírok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem a nagyapámat. Olyan igazi nagyapa volt, állandóan a kertben volt, szerelt és mindent megadott volna az unokáinak. De mikor 11 éves voltam, hirtelen halállal elment. Mikor megtudtam a halálhírét, kicsit sírtam. Utána a soha egy könnycsepp nem jött ki a szememem, méga temetésen sem, ami miatt nagyon bűntudatom van a mai napig. Én csak álltam ott, és azt gondoltam magamban, nem, ez egy vicc, mindjárt fel fog kelni, feláll és hazamegyünk, aztán mikor eltemették, kint ültem nagymamáméknál a kapuban, és vártam hogy hazajöjjön a délutáni kocsmázásból vagy a vasboltból, egyszerűen átszellemülten akkor és nem tudtam elhinni hogy ez most tényleg igaz. Most, 5 évvel később meg mintha kicseréltek volna. Elalvás előtt mindig eszembe jut és elkap a sírás, bebújok a paplan alá. Volt hogy vele álmodtam. Azt álmodtam hogy sétálok vele egy erdőben kézen fogva, és még kicsi voltam. Van hogy nap közben is eszembe jut egy, két emlék, például hogy úgy vitt oviba, hogy feltett a bicikli csomagtartójára és ölelnem kellett a derekát. Olyan jó puha volt a pulóvere. És nagyapa illatta volt. És ilyenkor is könnyek jönnek ki a szememből. Egy babonás rokon azt mondta, ez azért van mert ki kell hogy menjek hozzá a temetőbe. Ki is mentem, egyedül de persze nem jobb semmi. Tettem egy képet róla a pénztárcámba, hogy velem legyen.

Szerintetek ez normális? Hogy 5 évig szinte "nem érdekelt". De nyilván érdekelt, de ez most mitől, miért jöhetett elő? Hogyan gyűrjem ezt le? Eddig miért nem voltan ilyen?

16/l


2017. szept. 17. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Nem ertem, hogy miert nem vagy inkabb boldog az emleketol amik eszedbe jutnak. Sztem belul kell megvaltoznod, ugy hogy inkabb oromet erezz az emlekek hatasara
2017. szept. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyerek voltál és nem értetted, most tudatosult. Nincs ezzel semmi baj, valószínűleg nem magyarázták el neked a szüleid, hogy mi a helyzet, nem gyászoltad meg igazán.

Nem vagy semmivel elkésve, ha úgy érzed, sírd ki magad többször, gondolj bátran a szép emlékekre, akár beszélhetsz is hozzá, elmondhatod mennyire hiányzik neked.

2017. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy 11 évesen mások az érzelmeid, mint most. Akkor csodát vártál, hogy hazajöjjön, nem hitted el az egészet, ma már tudod, hogy ez nem lehetséges. Felnőttebb lettél és érzékenyebb is, most gyászolod el a nagyapádat. Sírd ki magadat (a kamaszkori hangulatváltozások és kedélyingadozások IS közrejátszanak a lelkiállapotodban!).

Nem kell temetőbe menned ahhoz, hogy veled legyen a nagyapád, hiszen a szívedben van! Emlékezz rá mindig...

2017. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez van, csak nekem idén nyáron halt meg nagyapám. Néha esténként eszembe jut és könnyezek egy sort.


Nagyapám szerelő volt, mindig arra gondoltam kiskoromban, hogy majd ha elég idős leszek együtt fogunk szerelni, ide oda járkálni autóval.

Azon a héten ment el amikor megvettem az első autómat.


17/F

2017. okt. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!