Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Férjemnek unokái, nekem nem...

Férjemnek unokái, nekem nem azok, ilyenkor hogy kezelnétek?

Figyelt kérdés

Férjem özvegyen maradt annak idején, utána mentem hozzá feleségül. Volt akkor egy kiskamasz lánya, hétvégeken még bírtuk egymást, de amikor feleségül vett a párom, onnantól a hétköznapi történések a lányával nem igazán voltak zökkenőmentesek.

Az évekkel ez nem javult, sőt.

A lánynak lett egy év korkülönbséggel két gyereke, nekem pedig nincs kedvem a babázáshoz, igyekszem kívül maradni. Férjem jár hozzájuk, soha nem korlátozom, még küldöm is, hogy menjen, unokázzon.

Ő itthon mesél róluk, én örömmel hallgatom. Néha fényképeket is kapok a fiataloktól a neten a kicsikről. De nekem ennyi elég, tevőlegesen nem hiányzik, hogy részt vegyek benne.

Igazából én nem járok hozzájuk. (A lány többször hívott már, aztán saját bevallása szerint megunta.)

Férjem is célozgat, hogy vegyek benne részt jobban. Ismerősök sem értik, saját rokonaim egyenesen b....gatnak vele, hogy miért nem vagyok nagyi.

De nem vagyok, 16 évvel vagyok idősebb a férjem lányánál, leköt a munkám, és szeretek olvasni, itthon is szívesen vagyok, el tudom magam foglalni.

Szerintetek ez így működhet?



2017. nov. 15. 15:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/170 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ne esne nehezedre párszor elmenni megnézni őket. Vagy akkor ne rinyálj, mond meg a lány és a férjed szemébe hogy te szeretnél kimaradni ebből az egészből.
2017. nov. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/170 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem rinyálok.

Megmondtam a férjemnek is, hogy nem szeretnék részt venni benne, két okból: Egyrészt a lányával nem kedveljük egymást (van ilyen). Másrészt nem volta soha egy babázós alkat.

És főleg nem vagyok nagyi, nem tartok ott. Nem hangolódtam rá lelkileg, nem is tudtam. Nálam nem változott semmi. Ettől még nem utálok senkit, csak ebbe nem szeretnék belefolyni.

2017. nov. 15. 15:16
 3/170 anonim ***** válasza:
46%
Pedig ez rinya. Állj ki eléjük és mondd el nekik hogy te nem akarsz részt venni ebben és ne is hozzák fel a témát. Szivesen meghallgatod amit a férjed mesél róluk de ennyi.
2017. nov. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/170 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom miért, de teljesen megértlek. Ez egy olyan helyzet, amiben van választási lehetőséged, hogy akarod vagy sem és te tudod, hogy nem akarod.

De ettől még tényleg lehetnél rugalmasabb, úgymond humánusabb annak az embernek a vérével, akivel kefélsz.

2017. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/170 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!

Megértem minden szempontodat, DE ...

udvariasságból, a férjed iránti szeretetből megtehetnéd, hogy 3 havonta teszel egy udvariassági látogatást a családjánál.

Ettől te még nem leszel nagymamája a gyerekeknek, ha nem akarod.

A gyerekek nőnek, nem zárkózhatsz el tőlük örökre, csak nem "Mama" leszel, hanem "a Kati" vagy rosszabb esetben "Kati néni"

Nem kell neked szürke kis kontyban, otthonkában sütit sütni a gyerekeknek és ápolni őket, ha betegek, de egy udvarias jó viszony nem ártana, már csak a későbbi viták és kínos helyzetek megelőzése céljából is.

Nem kell nagymamának érezned magad, mert nem is vagy az, de nem csak az két véglet van, hogy vagy te vagy a nagyi, vagy feléjük se bagózol.

Ez elsősorban a férjednek rossz!

2017. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/170 anonim ***** válasza:
88%
Ne kezeld unokaként. A férjed unokája nem a tied. De azért ha faterom új nője még annyira sem lenne hajlandó hogy néha megnézze a kölykömet, az igen rosszul esne. Az lehet hogy a lányával nem volt egy leányálom a kamaszkora, de nem lehet hogy most szeretné normalizálni a viszonyt? Hisz gondolom nem csupán udvariasságból hívogatott míg meg nem unta.
2017. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/170 A kérdező kommentje:

Nem csak kefélek vele, hanem a törvényes férjem tizen-valahány éve. Van egy közös lányunk is egyébként.

Engem a sajátom előtt is zavartak más kicsik, aztán lett a sajátom, vele minden klassz volt, amíg pici volt is, mert szeretem, megvan a lelki kapocs.

És a saját lányom után is zavartak más kicsik, szóval hogy lett sajátom, az nem változtatott meg.

Lényegében igazából nem érzek semmit a férjem két unokája iránt, kb. olyan, mintha az utcánkból megszült volna egy fiatalasszony, én pedig megnézném a gyerekét a babakocsiban, és pár udvarias szóval minden jót kívánnék nekik.

2017. nov. 15. 15:31
 8/170 anonim ***** válasza:
88%

Azért egy esélyt adhatnál nekik, mert azóta a lány is érettebb lett (mint anya is), és szerintem néha (NÉHA) jobb lenne, ha együtt lenne a család. A férjednek ugyanis ök IS a családja meg te IS az vagy.


Ha egy-két látogatás után sem érzed, hogy közeledtek valamennyire egymáshoz a lánnyal vagy esetleg a gyerekekkel, akkor mindenki jobban el tudja fogadni, ha mégsem leszel gyakori látogató.

2017. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/170 A kérdező kommentje:

Egyébként örülök, hogy írtok, mert több szem többet lát alapon rávilágítotok olyanra, amire nem is gondoltam eddig, szóval ezért is tettem fel a kérdést.

És örülök, hogy itt azért (egy-két kivétellel) nincs egymás öncélú fikázása. (Mint pl. a Hoxán).

2017. nov. 15. 15:35
 10/170 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is a megközelítés rossz. Mert te nem vagy nagymama. Te a nagypapa felesége vagy. Mellesleg a lányod féltestvérének a gyerekeiről beszélünk.

Képzeld magad a gyermekek helyébe. Vagy a "mostohalányod" helyébe. Nem kell puszipajtásnak lenni, meg összeborulni. De te választottad a férjed, és a férjeddel együtt jár a lánya és annak gyermekei. Egy minimális udvarias kapcsolatnak bele kell férnie!

2017. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!