Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi legyen vele? Hogyan lehetne...

Mi legyen vele? Hogyan lehetne rá hatni, vagy hagyjuk rá?

Figyelt kérdés
Nagynéném rákos. Már mindenére ráhúzodott a rák, mire elment orvoshoz. Most már ott tart, hogy nem eszik, csak pár falatot, nem iszik, csak pár kortyot, és azt is kihányja. 1 gyermeke van, ő ápolja, és amikor dolgozik, besegítek neki. Már nincs ereje kimenni a mosdóba sem, pelenkázni kell. A háziorvos megrendelte neki a betegszállítókat,hogy vigyék be a kórházba, mert már nem hatnak a fájdalomcsillapítók neki, hiába szedi be a tablettákat, hiába van rajta a legerősebb morfiumtapasz, nem használ már, embertelen fájdalmai vannak. Vénásan adnák neki a gyógyszereket, és 24 órás felügyeletet biztosítanának neki. Elutasította. Nem akarja. A lánya, és én is ki vagyunk már. Egyikünk sem akarja holtan találni. Mindketten azt szerettük volna, ha beleegyezik a kórházba. Erre azt mondja, hogy le akarjuk passzolni őt. Ez nem igaz. Csupán azt szeretnénk, hogy ne így érjen neki véget az élete. Jelenleg csupán fájdalmai vannak, semmi mása nincs. Segíteni szeretnénk neki, de nem tudunk. Már nincs neki sok hátra, csoda lesz, ha az ünnepeket megéri. Az orvos szerint, ha elutasítja a segítséget, nem éri meg a karácsonyt, de még a mikulást sem. Mivel a 0-val egyenlő az a tápanyag, és folyadék ami bekerül a szervezetébe, és a hányásokkal az is kiürül, ahhoz,hogy egy kicsit még velünk legyen, mindenképpen kellene neki egy kis folyadékpótlás. Hogyan lehetne rávenni őt? Vagy csak hagyjuk békén, hogy minden menjen a saját medrében, és engedjük el őt?

2017. nov. 15. 20:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Ez az ő döntése, ő pedig úgy döntött, hogy otthon szeretne meghalni.


Sajnálom, nagyon nagy teher nektek.

2017. nov. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagy fájdalmai vannak. Nem akarja, hogy meghosszabbítsák a szenvedését és nem akar kórházban meghalni. Érthető, még ha nektek nehéz is. Sajnálom.
2017. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A legnagyobb teher az, hogy nem tudjuk még a fájdalmait sem csillapítani. Mindkettőnket ez visel meg jelenleg a legjobban. Olyan mintha végignéznék, hogyan kínoznak valakit. Csak itt számunkra nem látható a kínzó.
2017. nov. 15. 20:22
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Nagyon sajnálom. Tudnotok kell, hogy ti megtettétek a tőletek telhetőt, de nem vagytok ápolók. Valószínűleg már annyira szenved, hogy nem tud tisztán gondolkodni. Amikor valaki ilyen állapotban van, nem tudsz vele higgadtan beszélni, nem fogtok tudni megegyezni. Abban az egy dologban biztos, hogy meg fog halni és ezt valószínűleg otthon szeretné megtenni, viszont ez a mai világban ilyen egészségügyi állapotban luxus.. Ilyen helyzetben magánápolót szoktak fogadni a betegek a saját költségükre. A rokonok sok mindenre ott vannak, de nem kötelességük senki hányásat és székletét takarítani. Nem szeretnék önzőnek hangzani, de én ezen mentem keresztül - évekig. Vagy el kell vitetni és nem hallgatni a lelki zsarolást.. vagy ápolói gondozásba kell venni.
2017. nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

4-es, ne légy már kegyetlen, ez már nem fog évekig tartani...

Kérdező, sajnálom amin keresztülmentek most, de ha egyvalamit elmondhatok, az az, hogy a kórházban sem lesz kevesebb fájdalma a nagynénédnek, legfeljebb kevesebbet fog panaszkodni, mert le tudják szedálni.

Ezt viszont tapasztalatból mondom, ugyanis apukám rákosként halt meg kórházban... csak rosszabb volt neki odabent. Napok alatt leépítették és el is ment, pedig még a saját lábán ment be a vesztőhelyre.

Szegény nagynénédnek az az egyetlen utolsó kívánsága, hogy ne odabent kelljen meghalnia és hidd el, hogy nagyon is érthető. Én sem akarnék bemenni.

Ha ennyire nem bírja, fogadjon a gyereke ápolót, úgyis mindjárt örökölni fog utána. Ne cs sszetek már ki szegénnyel utoljára :(

2017. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%
Egyébként meg gyönyörű ez a lepasszolósdi hozzáállás, nem elég szegénynek hogy épp haldoklik, még meg is akarnak szabadulni tőle... ne zaklassátok, van neki épp elég baja. Lehet nem is a rosszulléttől hanem a stressz miatt nem eszik. Hadd döntse már el, hogy ott akar-e maradni a SAJÁT otthonában. Ez nem olyan, hogy ha bemegy a kórházba, akkor varázsütésre meggyógyítják, szóval ne mondd, hogy nem önzőségből lenne lepasszolva.
2017. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Tartsátok tiszteletben amit szeretne. Ez az utolsó kívánsága.
2017. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Ne vigyétek be, Kérdező, mert meg fogjátok bánni.

Ez már a vége, eddig becsületesen segítettétek, végigcsináltátok mindezt vele, le a kalappal előttetek, előtted meg igazán, mivel neked nem is az anyád.

De ha most beviszitek, mert nem bírjátok nézni és jövő héten meghal, az milyen érzés lesz? Tudván, hogy otthon akart meghalni....

Ne hibázzatok most már a végén. Ha nem bírjátok, vegyetek fel valakit, hogy pár órát tudjátok kifújni magatokat, de tartsàtok tiszteletben az akaratát, magatok miatt is.

Nem az èrdemlitek, hogy mindezek után bűntudattal gondoljatok vissza rá.

2017. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a helyzet,hogy a lányának dolgoznia kell, hogy el tudja tartani magukat,hiszen attól, hogy valaki beteg,még nem lesz ingyen a rezsi, sem az étel, sem semmi. A ház, amiben élnek, a lányé, pénz nincs, semmit nem fog örökölni, ha már ez így felmerült. Éppen meg tudnak élni 1 fizetésből, luxusra nem telik nekik, ápolóra sem. A temetésbe is be fogunk segíteni, amennyit tudunk,hiszen az sem olcsó. Mint mondtam, mikor a lánya dolgozik, én járok át, de nekem sem egyszerü, kisgyerekek vannak, akit nem hagyhatok egyedül, de nem is vihetek magammal. Szóval nem kis logisztika kell hozzá, de megoldjuk. Lehet, hogy önzőség, de gondolnom kell a gyerekekre is, én elsősorban értük vagyok felelős, mindenki más csak utánuk jön. Ennek ellenére nem lepasszolnánk a nénit, hiszen a kórházba is minden nap mentünk, és mentünk volna ismét. Abból kifolyólag, hogy nekem még ott vannak a gyerekek is, nem tudok egész nap ott lenni, hanem naponta többször is ránézek. Rossz belegondolni, hogy mi lenne vele, ha éppen nem vagyok ott,és ő pont akkor lesz rosszul.
2017. nov. 15. 22:20
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
Miért rossz belegondolni? Nagyon jól tudod, hogy csak pár hete van legjobb esetben is hátra. Meg fog halni. Amibe neked rossz belegondolnod, az csak az, hogy ne adj isten hullát kell majd látnod. Ezt bújtatod olyan szólamok mögé, amiket akkor szoktunk mondani, mikor valakit megmentene a segítség.
2017. nov. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!