Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi legyen vele? Hogyan lehetne...

Mi legyen vele? Hogyan lehetne rá hatni, vagy hagyjuk rá?

Figyelt kérdés
Nagynéném rákos. Már mindenére ráhúzodott a rák, mire elment orvoshoz. Most már ott tart, hogy nem eszik, csak pár falatot, nem iszik, csak pár kortyot, és azt is kihányja. 1 gyermeke van, ő ápolja, és amikor dolgozik, besegítek neki. Már nincs ereje kimenni a mosdóba sem, pelenkázni kell. A háziorvos megrendelte neki a betegszállítókat,hogy vigyék be a kórházba, mert már nem hatnak a fájdalomcsillapítók neki, hiába szedi be a tablettákat, hiába van rajta a legerősebb morfiumtapasz, nem használ már, embertelen fájdalmai vannak. Vénásan adnák neki a gyógyszereket, és 24 órás felügyeletet biztosítanának neki. Elutasította. Nem akarja. A lánya, és én is ki vagyunk már. Egyikünk sem akarja holtan találni. Mindketten azt szerettük volna, ha beleegyezik a kórházba. Erre azt mondja, hogy le akarjuk passzolni őt. Ez nem igaz. Csupán azt szeretnénk, hogy ne így érjen neki véget az élete. Jelenleg csupán fájdalmai vannak, semmi mása nincs. Segíteni szeretnénk neki, de nem tudunk. Már nincs neki sok hátra, csoda lesz, ha az ünnepeket megéri. Az orvos szerint, ha elutasítja a segítséget, nem éri meg a karácsonyt, de még a mikulást sem. Mivel a 0-val egyenlő az a tápanyag, és folyadék ami bekerül a szervezetébe, és a hányásokkal az is kiürül, ahhoz,hogy egy kicsit még velünk legyen, mindenképpen kellene neki egy kis folyadékpótlás. Hogyan lehetne rávenni őt? Vagy csak hagyjuk békén, hogy minden menjen a saját medrében, és engedjük el őt?

2017. nov. 15. 20:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%

Én is ezt mondom, sajnos süt a soraidból, hogy nektek kényelmetlen, hogy el kell látni és féltek tőle, hogy holtan találjátok.

Erre most tényleg az a megfelelő megoldás, hogy bepateroljátok az utolsó napjaira oda, ahova nem akar menni? Nem tudnak segíteni rajta! Nem fogják megmenteni! Így is úgy is meg fog halni, odabent is fájdalmai lesznek és odabent is rosszul lesz, sőt még a hely is rá fog tenni egy lapáttal, csak még jobban szenvedni fog szegény pára.

Tényleg ezzel akarsz együtt élni életed végéig? Hogy megnyomorítottad egy beteg ember utolsó napjait/heteit?

2017. nov. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
27%
Utolsónál a pont. Maximum pár hétig kell ezt csinálnotok... Ennyit tényleg nem lehet kibírni? Sehol nem írod, hogy nem tudjátok megoldani, csak azt, hogy nehéz. Akkor meg bocsi, de kötelességetek megoldani.
2017. nov. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahol éltek nincs házi segítségnyújtás? Minden nap járna ki gondozónő akár több órára is...nálunk ingyenes, lehet máshol fizetni kell valamennyit de nem sokat.Meg kell kérdezni a háziorvost.Egyházak is működtetnek ilyet.

Szerintem se vigyétek kórházba.

Az én anyukám is rákbeteg sajnos...ő még el tudja magát látni de ez csak idő kérdése.Ő is azt mondta, ha eljön az idő otthon szeretne maradni.

Ha már csak pár hét van hátra valahogy tartsatok ki és próbáljatok segítséget kérni.

2017. nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értlek Kérdező!

Anyám is rákban haldoklott otthon, de reggel és este jött hozzá a körzeti nővér - még külön kérni sem kellett - és injekcióban adta neki a morfiumot. Semmi fizikai fájdalma nem volt, jószerivel magánál sem volt.

Nálatok ez miért nincs így?

2017. nov. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Nem tudom, hogy van-e nálunk ez a házi segítség, én még nem hallottam róla. Hozzá az orvos jár ki pár naponta, és ad neki valami szurit. Nem tud minden nap jönni, akkor jön, amikor tud.
2017. nov. 16. 13:14
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy nem tudjuk megoldani, mert eddig még mindig össze tudtuk legózni, hogy mikor ki legyen ott nála. És bocsi, de nem kötelességem. Szeretem, és tisztelem a nénémet, ezért megyek, és segítek neki, amiben tudok, de nem kötelességem. Amíg meg tudom oldani, ott leszek neki, de 2 hét múlva engem is operálnak. Most mondjam azt, hogy remélem addigra meghal, mert senki nem lesz segítségnek? Nem mondom, mert nem érzem úgy. Az operációm után nekem is lesz egy lábadozási időszak, akkor tuti, hogy nem tudok átmenni. Nem hogy etetni, hányást takarítani, pelenkázni. Akkor már nem lesz megoldható. De neki nem mondtuk meg, minek. Úgy sem tud mit tenni, én nem tolhatom el műtétem, a lánya meg nem tudjuk mihez fog kezdeni. A férjemnek dolgoznia kell, és még ott vannak a gyerekek is. Nem tudom mi lesz. Lennének még rokonok, de ők tojnak bele, nem érdekli őket. Pár naponta lecsekkoják, hogy él-e még, és kész.
2017. nov. 16. 13:35
 17/22 anonim válasza:
87%

Elgondolkodtam azon amit itt említettek, pontosabban szemrehánytak,hogy "csak attól félsz hogy hullát látsz". Hát szerintem ezt szemrehányni elég durva- én is rettegnék ettől-vegyük ezt is figyelembe! Életre szóló traumát jelenthet!Még egy idegené is,nemhogy egy családtagé.

Nem tudom pontosan hogy Magyarországon is vannak-e ilyen Hospice létesítmények de az szerintem a leghumánusabb amikor az ember már látja hogy nem sok van vissza. Nem olyan rideg (és sokszor kegyetlen) mint egy kórház,rendes ápolónőkkel,felszereléssel,gyógyszerekkel, otthonosan kialakított hely a haldoklóknak, és bármikor lehet az ellátottakat látogatni. Mikor a nővérek látják hogy nemsokára "ott tart" a beteg,értesítik a családot. Írtad hogy anyagilag nem vagytok a topon, de szerintem egykét hét valószínüleg kibirható pénzzel.

2017. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Van Hospice. Oda sem akar menni, de már nem is lehet vele beszélni, ma már csak félrebeszélt. A doktor szerint az agyát is elérhette a rák. Szomorú. Egy rendkívül inteligens, okos,értelmes asszonyról beszélünk. És így leépülni, borzasztó.
2017. nov. 16. 16:49
 19/22 anonim ***** válasza:
55%

#18

Még egyikünk sem tudja, hogy mi vár rá.

Nos, ha már magánál sincs szegény asszony, akkor a helye a kórházban van. Különösen, ha olyanok a körülmények, hogy az orvos akkor jön a morfiummal, amikor eszébe jut, vagy ráér.

Tényleg nem értem!

Nekünk a háziorvos Egészségügyi Minisztériumi engedéllyel (ez a szokásos eljárás) kiírt egy nagy adag morfiumot, amit mint írtam reggel-este beadtak neki.

Ez nem szívesség volt felé, hanem joga volt hozzá!

Még ma hívjatok ügyeletet és vitessétek el, mert embertelenül szenvedhet, csak már nem tudja mondani.

2017. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján nem valószínű, hogy megéri szegény a reggelt.
2017. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!