Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Le vagyok döbbenve. Volt...

Le vagyok döbbenve. Volt férjem tabletet vett szülinapjára a 6 és 3 éves unokánknak. (? )

Figyelt kérdés

Lányom 30 éves, 18 éves korában elváltunk az apjától. Van egy 6 és egy 3 éves unokánk, akiknek ma tabletet vett ajándékba. Érettségire, vagy esetleg diplomára mivel kompenzálja, amit anno elrontott? Toronyórát kapnak majd láncostul? Évekig (más nő) miatt rá se nézett a lányunkra, egy ideje ismét jó a kapcsolatuk, viszont ez nekem túlzás. Csak én tartom baromságnak, hogy a 6 évesnek és a 3 évesnek is (!) tabletet vesz?

Nem, nem vagyok irigy (hogy ő bezzeg jobban áll anyagilag), de ez nálam eléggé abszurd. Szerintetek? Kíváncsi vagyok az objektív véleményetekre.



2018. jan. 3. 18:43
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket.

Tisztában vagyok vele, hogy nem túl nagy összeg, a 6 éves eddig is kezelte a szülei telefonját, sokszor jobban, mint amennyit én értek hozzá, a kérdésem arra irányult inkább, hogy minek egy 3 évesnek tablet?

Azt is írtam, hogy nem irigységből írtam ki a kérdésem. Haladni kell a korral, oké, ezt aláírom, de akkor sem kell már most elhalmozni őket.

2018. jan. 3. 19:23
 12/25 A kérdező kommentje:
8-as! De én vagyok a vérszerinti nagymama. :)
2018. jan. 3. 19:48
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
Látod , nem hiszem , mert nem beszél igy egy vérszerinti nagymama
2018. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Jah, és pont ezért kértem az objektív véleményeket, mert nem vagyok tisztában azzal, hogy mennyire káros ekkora gyerekeknek a tablet. Ennyiből telefont is vehetett volna, nem? Nekem sok..., de nem ítélem el azokat sem, akik szerint már 3 évesnek is kell a kütyü. Semleges maradok ezután is, ha írtok.

Engem nem kell savazni, viszont tény, hogy nem foglalkozott a lányunkkal a kedves papa jópár évig. Anyagias világban élünk, tisztában vagyok azzal is. A gyereket meg könnyű levenni a lábáról. Azóta a 6 éves le sem teszi, itt a baj. Ma van a szülinapja, semmi nem érdekli, még a torta sem. Nem együtt lakunk, ők 35 km-re, lányom mondta... Ezért (is) tettem fel a kérdést.

2018. jan. 3. 19:56
 15/25 A kérdező kommentje:
13! Mert hogy beszélek? Mivel bizonyítsam neked? :)
2018. jan. 3. 19:57
 16/25 Metionin ***** válasza:
85%

Az anyukának még most, idejében be kell szabályoznia a tablet használatát, ez nagyon fontos!

Nem biztos hogy a papa kompenzálásból ajándékozott tabletet, lehet hogy simán azt gondolta hogy mivel a mai kisgyerekek már simán tolják a kütyüket, jól fognak vele szórakozni. A lányod majd eldönti hogy miket rak a gyerekeknek a tabletre és hogy mennyit engedi/engedi-e egyáltalán használni.

2018. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon nem mindegy, hogy mit csinálnak vele. Van olyan suli, ahol a tableten tanulnak, én a 6 hónapos lányommal állathangokat hallgatok rajta, de mesét pl. nem nézünk rajta, mert egy csecsemőnek az nem tesz jót, egy 3 éves nyilván nézhet rajta azt is, csak nem napi 10 órát. A játékok között is van értelmesebb, meg butább is.
2018. jan. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

13-as! Mielőtt azt gondolnád, hogy én nulláztalak le, hát nem. Nem tudom, ki élvezkedik ilyesmin.

Egyébként sem szokásom, főleg saját kérdésnél, ha nem értek vele egyet, akkor sem, max. átugrom.

Lányomék hétvégén jönnek, de már most azt mondta, amikor kérdeztem az unokámtól, hogy ugye elhozod megmutatni, - szóval azt válaszolta a lányom, hogy nem, mert ma már az oviba is magával akarta vinni.

Ezért tartom korainak. Tudni kell a kislányról, hogy nagyon értelmes, okos, de annyi mindent megkapnak, hogy értékelni sem tudják. Ez most sláger, főleg, hogy van sajátja... Mint már írtam, nekem ez sok.

2018. jan. 4. 12:48
 19/25 anonim ***** válasza:
82%

Kezit csókolom!


Azt kell tudni, hogy a mai világban egy tablet vagy okostelefon NEM ÖSSZEG.

Szóval ne tessék azt hinni hogy most aztán az ön veje adósságokba verve magát kompenzálni próbál. Tetszik tudni az én akkor 4 éves lányomat egyszer csak azon kaptam, hogy bekapcsolja a számítógépet, felmegy a Youtube-ra és pónis videókat keres úgy hogy nem mutatta neki senki. A mai gyerekeknek ez alap. Ez már nem az a kor amikor lópörkölt van szalmafőzelékkel és az összes játékunk egy csavar meg az hozzá való anya. Ez kezitcsókolom a XXI.század.

2018. jan. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Kalap úr! Értem én, nem kell lenézni, hogy nem vagyok képben más családoknál hogy megy ez. :) Az enyémek is hasonlóak, viszont eddig csak a szülei és a keresztanyu kütyüjein "garázdálkodtak" hasonlóképp, mint ahogy leírtad. Így, hogy lett sajátjuk, tartok tőle, hogy ez nem olyan jó irány. Kicsik még hozzá, hogy sajátjuk legyen. Tartok tőle, láttam már pár videót róla, hogy mennyire függők tudnak lenni már az ekkora gyerekek is.



Nem a vejem, hanem a volt férjem vette. Ennyit javítanék. Amúgy nem kell magázni, egyszer olvastam valamelyik kategóriában, ahol kiírtad mennyi idős vagy. Csak pár év a korkülönbség a javamra. :)

2018. jan. 4. 23:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!