Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy viszonyultok a nagyszülők...

Hogy viszonyultok a nagyszülőkhöz? (jó a kapcsolat és a közelben laknak)

Figyelt kérdés
Mennyit viszitek a gyereket és ők mennyit mennek? Szívesen bízzatok rájuk? Teljesítik a kéréseteket? Hogy fogadjátok a "jó tanácsokat" és a túlbuzgóságot?

2018. jan. 21. 03:09
 1/2 A kérdező kommentje:
Jó a kapcsoltunk a szüleinkkel, mindig is az volt. De mióta unoka van túlságosan fel vannak pörögve. Egy kis településen élünk, elég közel egymáshoz. Ritka az olyan nap, mikor nem jönnek. Havonta egy-két nap elmegyünk bevásaárolni, moziba meg hasonlók, ilyenkor egyszer az egyik, másik nap a másik nagyszülő páros vigyáz a gyerekre. Láthatóan versengenek, hogy kinél mennyit megyünk. Ha itt vannak folyton törlik a nyálát (folyamatosan!), hajtogatják a felsője ujját, igazgatják a zokniját, a lányunk láthatóan nem szereti, mint azt sem, hogy nem tud elmenni mellettük, hogy ne puszilgassák, szorongassák meg (ilyenkor visongat). Nem tanácsot szeretnék, mivel már mondtuk ezerszer nekik, hogy túlzásba esnek, de az egyik fülükön be a másikon ki. Csak szeretném tudni, ti, hogy viselitek ezeket vagy ez általános nagyszülői viselkedés. Arról már nem is beszélve, hogy ha mondjuk táncol a kicsi akkor fél órát hallgathatjuk, hogy ezt náluk is csinálta és következő alkalommal szintén (mintha mi nem látnánk). Munka után kicsit fárasztóak. (18 hónapos)
2018. jan. 21. 03:20
 2/2 anonim ***** válasza:
54%
Nekem még kisebb a baba de nagyjából úgy jönnek (apai nagyszulok) ide, mintha szívesseget tennének nekunk ezzel. Elvarnak, hogy alkalmazkodjunk.. Essünk hasra ha jönnek. Keltem fel a babát hogy b...ogathassak. Néha úgy érzem a gyerekem vmi kabalaallat. Idejonnek szokoevente és kézről kézre adják. Fotózták.. (szigorúan vakuval) Ordit szegény, mert gyakorlatilag idegenek neki. Volt olyan, hogy a teraszon sírtam, de nem mertem nekik szólni. Mert a babának kellenek a nagyszulok. Szóval van másik oldal is. Őszintén.. Másik országba szeretnék menni, és nem, nem szeretem őket. Én rühellem őket, mert állandóan csak a beszolasok mennek.. Az anyai nagyszülők olyanok mint nálatok. De inkább lenne négy ilyen, mert inkább meghallgatok 2oranyi gugyogest a nagymamát, mint azt nézni hogy a gyerekem ordit a nagyitol, mert azt sem tudja ki az, mert ő csak Fb.on nézegeti a gyereket pedig három utcára laknak tőlünk és nyugdíjasok.
2018. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!