Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A távolabb élőnagyszüleitekhez...

A távolabb élőnagyszüleitekhez (heti 1 találkozás) kevésbé kötödtetek, mint a közelebb élőkhöz (találkozás napi szinten)?

Figyelt kérdés
A kisfiam anyukámékkel ritkábban találkozik, míg az anyósomékkal minden nap.Szeretném hogy ugyanolyan jó kapcsolat alakuljon ki az én szüleimmel is,ne legyenek hátrányban.Van arra esély,hogy ugyanúgy szeresse őket?

2017. júl. 13. 06:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Hogyne lenne?Nálunk picit jobban szeret annàl a mamànál lenni a lànyom,amelyik messzebb lakik,és ritkàbban,heti,kétheti találkozások vannak.
2017. júl. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

Nyilvan mashogy kotodok a tavoli nagyszulokhoz. Igazabol pomt nem erdekel mi van veluk. Anyai nagyszuleimet imadom, minden nap naluk vagyok delutanonkent, ha sutok valami ujfajta sutit viszek at nekik (szemben laknak). Most kozeledik az eskuvom es elfelejtettem nekik koszontoviragot kerni, csak azoknak kertem akiket szerettem, ugyh telefonalnom kell.

Minel tobbet lassak a szuleidet en azt mondom.

21/L

2017. júl. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Nos, nálunk az anyai nagyszülők éltek távolabb, az apaiak közel, mégis a tavolabbiakkal jobb a kapcsolat.
2017. júl. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszülő és az unoka kapcsolata, kötődése a fontos, nem a távolság!

Amíg pici a fiad, természetesen anyósodékhoz ragaszkodik, őket ismeri, naponta látja. Később a szüleidet is ugyanúgy szeretni fogja, vagy még jobban!

2017. júl. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Anyuék nagyon szeretik őt,minden 2.hétvégén náluk alszunk.Viszonylag gyakran találkoznak.Nem telik el úgy hét,hogy ne találkoznánk.De az anyósom mindig nálunk van,szinte már itt lakik.
2017. júl. 13. 08:04
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk anyóst le kellene pattintani. Meg is őrülnék, ha valaki minden egyes nap itt lenne nalunk
2017. júl. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 tralalalaal válasza:
100%

Szerintem ez egyáltalán nem attól függ, hogy mennyit találkoznak a gyerekek a nagyszülőkkel. Én pl kiskorom óta csak kb 3 havonta látom mind a 2 részől a nagyszüleimet. Az egyikkel nagyon nagyon jól kijövök, a másikhoz meg utálok menni. Sztem ez attól függ, hogy mennyire értik meg egymást és ha keveset találkoznak akkor de jól megértik egymás akoor ugyanúgy alakulhat ki szoros kapcsolat, mint ha napi szinten látnák egymást.(tapasztalat)

15/F

2017. júl. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kevésbé,de nem azért mert messze laktak hanem azért mert kiállhatatlanul házsártosak voltak.
2017. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is úgy van, hogy a "távolabbi" nagyszülőkkel szorosabb a gyermek kapcsolata. Apai nagyszülőkkel együtt laktunk születése előtt óta, idén kezdi az ovit (már az új lakásunkhoz közel szerencsénkre). Talán pont azért, mert velük együtt laktunk kvázi, a hétvégenti "másik papáékhoz menés" egy izgalmas, várt program lett. Nyilván a nagyszülők részéről is más a hozzáállás, ha folyamatosan része az unoka a mindennapoknak szemben a látogatósdival. Most majd hogy elköltözünk, szerintem a hétvégék is felváltva egyik-másik nagyszülőkhöz látogatásra módosul, kiegyenlítődik az egyes papák-mamák utáni igénye.
2017. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak anyukám él de vele olyan semmilyen a gyerekeim kapcsolata.
2017. júl. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!