Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fel lehet valaha dolgozni, ha...

Fel lehet valaha dolgozni, ha valaki bántalmazó családban nőtt fel? Testi/lelki bántalmazás egyaránt.

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy valakit megszidnak, hogy nem mosogatott el. Hanem akik tényleg bántalmazásban nőttek fel. Hogyan lehet ezt feldolgozni?

2015. máj. 11. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
én elnyomtam
2015. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehezen. Én megjártam a poklot. Bántalamzó szülők, 3 bántalmazó partner, állandó szegénység, és még csak 21 vagyok.

Mások, akik tudják, mi volt velem, tanácsolgattak olyanokat, hogy legyek már öngyilkos, mert ez nem emberhez méltó élet.

Csak én túl makacs vagyok ahhoz, hogy feladjam.

Pszichológussal fel lehetne talán dolgozni, egyedül csak stabilizálni lehet úgy-ahogy.

21N

2015. máj. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholista szülők, délutánonként ordíbálás folyamatos terrorba tartás máig nem vagyok képes bízni az emberekben és gátlásos vagyok


20F


Nem

2015. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem...talán pszichológussal sikerülne, de nem mertem még elmenni. Félek tőle, ahogy félek más emberektől is. Az amivel nekem sincs szerencsém szintén, az a párkapcsolat. Bár volt, aki szerint nem is érdemel jobbat egy ilyen lelki nyomorék.
2015. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És tartjátok a kapcsolatot a bántalmazó szülő(k)el?

Megbocsájtottatok neki(k)?

2015. máj. 11. 17:40
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Én igen, és megbocsájtottam (mindkettejüknek, bár csak egy bántalmazott, a másik meg hagyta). Az elmúlt 25 évben ők is megváltoztak, és megbánták a dolgot, többször beszéltek nekem erről. De elfelejteni nem tudom, és továbbra is van hatása. Hiába nem haragszom már a szüleimre, továbbra is bánt, és értéktelennek érzem magamat.
2015. máj. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egy jó szakember kell hozzá, akivel kialakul egy bizalmi kapcsolat. Lehet sok idő kell hozzá és lehet fizetni is kell a szakembernek (magánúton dolgozó pszichológusok/pszichiáterek, mivel kevésbé leterheltek, jobban odateszik magukat és jobban figyelnek az emberre), de megéri!
2015. máj. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egyéntől is függ,de a lelki terror és a verések maradandó károkat okoznak. Sajnos ez saját tapasztalat. Ebben nőttem fel,12 éves koromig lelki terror,majd amikor a nagyszüleim már nem tudtak megvédeni,szüleim állandóan vertek is. Ütöttek mindennel,hozzámvágtak mindent,pl. 13 évesen belelöktek az üvegajtóba,tele lett szilánkkal a talpam,sántikálva mehettem évnyitóra,széttörték rajtam a mustáros üveget,távirányítót,lépcsőről hasba rúgott apám,ollót dobott utánam,szetencsém volt,csak kicsit állt bele a lábamba,stb...
2015. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!