Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszüleim lenéznek, mert...

A nagyszüleim lenéznek, mert városi értelmiségi vagyok kétkezi munkás helyett?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim igazi self-made emberek, bár nem vitték túl sokra, mindent kemény munkával, kuporgatással, és józan ésszel szedtek össze. Az anyám fiatalon hozzáment az apámhoz, aki jóval pénzesebb és iskolázottabb volt a nagyszüleimnél. A nagymamám mindig szeretett volna aktívabb szerepet az életemben, az volt a vágya, hogy kiköltözzünk hozzájuk falura, a városba ritkán jártak be, nem is érezték jól magukat ott. Az unokatestvéreim és én is okosak vagyunk, többször voltunk OKT-n, én még OTDK-ra is mentem (nagyszüleim nagy bánatára, az ő szemükben ez csak plusz kiadás és fáradtság a szülőknek, a gyerek inkább segítene otthon). Érettségi után eléggé szétszórodtunk (halál komolyan, ketten Budapesten vagyunk, egyvalaki külföldre ment, van egy leszbikus unokatestvérem is, egyvalaki maradt a közelben, de ő is a városba költözött be faluról és ott tanult tovább illetve dolgozik). A nagyszüleim meg mérgelődnek és panaszkodnak, hogy milyen önzőek a mai fiatalok, hogy nem állapodnak meg, meg otthagyják a szüleiket, senki nem akar házasodni, gyereket vállalni, és nem akarunk a falujukban építkezni. Nagyapám azt mondta, hogy mennyivel jobb volt még a rendszerváltás előtt, mert akkor a fiatalok nem tudták elhagyni az országot, és "mindenki maradt helyén".
2018. márc. 12. 10:49
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
*OKTV
2018. márc. 12. 10:57
 2/30 anonim ***** válasza:
77%
Mi ez a sok a nagyszüleim lenéznek kérdés mostanában? Hol a politikai nézet miatt,hol meg ilyen olyan mondva csinált okok miatt. Senki sem tartozik magyarázattal senkinek hogy hol és hogyan éli az életét. Nagyiékat meghallgatod és kész ha találkoztok,ha pedig nem akarsz ilyenrkről beszélni akkor ezer más téma van,vagy ott az ajtó,és legközelebb akkor mész ha felhagynak a hülyeségeikkel.
2018. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván nekik ez a nézőpontjuk. Változni ez aligha fog. Nem minden ember egyforma. Egy értelmiségi könnyebben tud érvényesülni városban/nagyvárosban/külföldön, mint falvakban. Értelmiséginek lenni (itt nem a diplomára, hanem tényleges, alkotó életre gondolok) azért ér annyit, mint kubikosnak, vagy ácsnak menni, lenézni tehát nem kell, sőt, inkább nagy dolog ez, főleg első generációsoknál.
2018. márc. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Én inkább második-harmadik generációs vagyok (apai ág miatt). Anyám első generációs (később szerezte meg a diplomáját).
2018. márc. 12. 11:04
 5/30 anonim ***** válasza:
81%
Az én nagyszüleim is falun élnek, és kétkezi munkát végeznek. Anyukám már diákkorában eljött onnan. Én meg már eleve nagyvárosba születtem. És ezzel semmi bajuk nem volt sohasem. Sőt, nekem mindig azt mondták, hogy tanuljak, hogy könnyebb munkám legyen, mint nekik. És egyébként rendszeresen találkozunk, így is közeli a kapcsolat, hogy nem egy helyen élünk, ők is jönnek hozzánk, mi is megyünk hozzájuk. Úgyhogy nem kell egészében leírni az időseket vagy a falusiakat.
2018. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%
4: Nem feltétlenül rád értettem, kérdező.
2018. márc. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
15%
Milyen szakra jársz, ha nem titok?
2018. márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%

Ezt én nem mondanám lenézésnek, csak ők ugyebár egy teljesen már generációhoz tartoznak. Ugyan az ő korosztályukban is vannak egy páran, akik haladtak a korral, de sajnos a többség képtelen volt elfogadni az elmúlt évtizedek változásait.


Mindenki másmilyen, mindenkinek más felel meg. Ez az, amit meg kéne velük beszélned, ha ennyire zavar, ahogyan a dologhoz állnak. Én pl. pont fordítva vagyok. huszonéves létemre a fővárosból költöztem le vidékre, mert mindig is hiányzott a csend és a nyugalom, illetve a kert is.


Ez azonban nem jelenti azt, hogy mindenki ilyen. Ülj le velük, mondd el, hogy neked ez a jó, te így szeretsz élni, és szeretnéd, ha ők ezt elfohadnák. Hiszen végtére is az a legfontosabb, hogy az unoka boldog legyen, nem de bár? :)

2018. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
32%

Igen, sajnos változni aligha fognak.Itt is divat bezzeg, amíg a TSZ volt, ez meg az... Ebben éltek...


Nem az a bajuk, hogy keveset látnak titeket? Ők màr csak ezek a sehova se menő falusi emberek maradnak. Mármint nekem ez jutott eszembe, először. Elmentek külföldre, Pestre ők meg majd ünnepekkor látnak. Ki fog nekik segíteni öregkorukra stb. Többet kellene meglátogatni őket, segíteni nekik. Mert én sok ilyet ismerek, csak nem mondja ki.

Te meg igazi felvágós, lenéző emberke vagy, mert hú de menő egyetemre jàrsz, OTDK, ezért okos vagyok. Én is voltam OKTV-n, OTDK-n, nem nagy cucc. Tudod az okos ember nem vág fel vele.

Meg nem kell lenézni őket. Vàltozni n fognak. Én úgy látom, amúgy jó emnerek lehetnek.

2018. márc. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%
Maradjunk annyiban, hogy te sem a legélesebb kés vagy a fiókban, hogy ilyesmit kell kérdezned. Átlaggyakoris-öntömjénezős sztori, heti 10 ilyen van.
2018. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!