Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám idősek otthonába...

Leiyla kérdése:

A nagymamám idősek otthonába költözik. Tudtok ajánlani valami jót, igényeset?

Figyelt kérdés
2018. márc. 20. 00:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Merre él, melyik megyében?
2018. márc. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Budapest
2018. márc. 20. 05:58
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Abba költözzön,ahol hely van.Minden otthonnak kilométeres a várólistája.
2018. márc. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Az egyik rokonunk az újpalotai Olajágban lakik olyan 9 éve. Én annyira nem látok bele a mindennapjaiba, de a közelebbi hozzátartozói meg vannak vele elégedve, sose panaszkodnak.
2018. márc. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Anyukám egy rákospalotai otthonban volt 3 évig( haláláig). Az első években én kezeltem, beszereztem, ellenőriztem a gyógyszereit és az adagolását is. Sajnos nem tudtam minden nap nála lenni de a gyógyszerek mindig elő voltak készítve. A gond ott kezdődött amikor az orvosa csak akkor volt hajlandó receptet felírni amikor a meglevő elfogyott. Hiába magyaráztam, így nem folyamatos az ellátás, nem vette tudomásul. Meguntam az állandó vitát s átadtam a nővéreknek ezt a feladatot. Erre, megjegyzem, az elejétől fogva volt lehetőség de nem éltem vele. Két-három hónappal később kezdődtek a bajok. A vércukorszint az egekben, mindeki esküdözött, hogy minden a legnagyobb rendben volt, amiben az volt az érdekes, hogy amíg én ezekre oda figyeltem, nem volt panasz. Anyukám 90 évesen került az otthonba. Több mint egy milliót fizettem mert ennyit kértek. Ez egy alacsony összegnek számított akkor az ő esetében, állapotában. Senkit nem vádolok, max magam, hogy feladtam a hadakozást az orvossal.

Összegzésképpen, nem árt oda figyelni a mamára, a rutinokra, a gyógyszerezés folyamatosságára.

2018. márc. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
2018. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
elfekvők, ahol elteszik láb alól az időseket a vagyonukért
2018. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Bosnyák Olajág?

Bár pár milla a beugró, meg havi is húzós, de nem írtad, hogy mi keret meg milyen állatpoban van nagyid?!

2018. márc. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Én ezt merem nagyon ajánlani, igaz nem Budapesten van, hanem az agglomerációban, de a Keletiből 30 perc alatt ott vagytok.

Idetervezem én is az életem, nekem 3 millió a bekerülés, de saját, kertkapcsolatos "lakásom" lesz.

[link]

2018. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

A bekerülés összege mindig egyedi elbírálás alá esik, nem egységes és ez jogos is. (Most az apartmanosokról beszélek)

Egy 94 évestől kevesebbet kérnek, mint egy 65 évestől.

A havi fizetendő is attól függ, hogy az illető mennyire önálló, vagy mennyire időigényes gondoskodást igényel.

Ezeket csak személyesen lehet intézni és az anyagiakra választ kapni.

2018. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!