Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám miért nézi rossz...

A nagymamám miért nézi rossz szemmel, hogy újra könyvmoly lettem?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, és igazán megszeretném ismerni magamat, megtalálni a nekem való hobbikat, zenéket stb...

Mamámmal élek kicsi korom óta. Anyámat különös képpen nem érdekli, hogy olvasok e vagy sem.

Általánosban alsó osztályban hagytam abba az olvasást, amit nagyon bánok. Miért? > Röviden azért, mert mamám eltiltott a könyvektől. El is vette azt, amit akkor olvastam. Jó pár év múlva vettem magamnak egy könyvet, de csak pár oldalig jutottam.

Rá egy évre újra elkezdtem olvasni. Hat nap alatt elolvasok 500 oldalas könyvet. Mamus ezt nem tudja csak azt, hogy újra olvasok.


Miért van annyira ez ellen? Van időm tanulni, még bulizni sem járok.



2018. márc. 18. 20:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondoltam volna, hogy létezik olyan a mai világban, aki tiltja az olvasást. Mit mond, mit csinálj helyette? Sokkal kellemesebb látvány egy fiatal kezében egy könyv, mint az okostelefon.
2018. márc. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Passz, de ne foglalkozz vele és olvass :) Én pár éves koromtól huszonéves koromig rengeteget olvastam, simán voltak napi egy könyves korszakaim :D Felbecsülhetetlen értéket jelentettek nekem a könyvek. Mondjuk otthon 10 ezer kötetünk volt, megvolt a megfelelő környezet :D


Ilyenről még nem is hallottam, tiltani a könyveket. Így általánosan, válogatás nélkül???

2018. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondta, hogy tanuljak helyette és a háziolvasmányokat olvassam. :(

Pedig azokat is napok alatt elolvastam a kevéért.

2018. márc. 18. 20:21
 4/21 A kérdező kommentje:
Kedvéért*, bocsika. Normális, nekem való könyveket olvastam.
2018. márc. 18. 20:23
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is ez volt :( Még szét is tépték, ha rajtakaptak.

Iskolában hagytam a könyveket és csak szünetekben, lyukas órákban olvastam.

A végén nálunk a tankönyvek is erre a sorsra jutottak, ott kellett könyörögnöm, hogy törim lesz ma délelőtt, adják vissza a könyvet.

Őszintén? Nem tudom miért csinálták ezt. Vannak sejtéseim (8 általános iskolai végzettséggel rendelkeznek és egy A/4-es oldal elolvasása is 5 percbe telik nekik), gondolom frusztrálta őket, hogy míg ők nehezen olvasnak és alig értik a szöveget, addig valaki hobbiból "falja" a könyveket.

Nekem azzal is indokolták néha, hogy így kimaradok a családi programokból és elzárkózok előlük. De ha engem nem érdekel a Győzike show és undorítónak tartom, akkor nem fogom nézni, akkor se ha az egész család azon röhög.

2018. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Uhhh... :( Sajnálom. Remélem, most már újra olvasol.
2018. márc. 18. 20:27
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Az tiltja az olvasást aki nem szeretné ha az unoka tanult gondolkodo lenne, és nem lehet később beküldeni a konyhában a helyed, és a szolgáld az uradat mesével megetetni..
2018. márc. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
sajnálom, de a nagymamád egy idióta. ahelyett, hogy örülne, hogy olvasol. manapság alig lehet találni olyan fiatalt, akik őszintén szeretnek olvasni. bár ezen nem kell csodálkozni, a kötelező olvasmányok nagyon jók arra, hogy egy életre megutáltassák az olvasást
2018. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Uh, sajnállak. :(

Én szerencsére olvashatok, kisebb könyvtáram van, bár Anyám szólt, hogy kicsit lassítsak le az olvasó tempómmal, mert nem bírja a pénztárcája. XD

Kicsit kiakasztottam, amikor közöltem vele, hogy az előző nap vett 500 oldalas könyvet már kiolvastam. XD

Úgyhogy azóta internetes pdf könyveket olvasok. Azt is tiltaná a nagyid? Azon nem látszik, hogy könyv.

Vagy dugdosd el a könyveid úgy, mint a Fahrenheit 451-ben az emberek! :D

Ha kell olvasnivaló tipp mert kifogytál, írj! ;)


Esetleg mangával akarsz próbálkozni? Azok nem fejlesztik annyira a szókincset, de nagyon fordulatosak (a jobb fajták, mert természetesen a mangák közt is van szenny...) és érdekesek! :)

2018. márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Meg se lepődök h magyarországon van ahol tiltják az olvasást. A tudás bűn bizonyos helyeken. A földrajzot már elvették,majd el veszik a nyelvtanitást is. Esély se lesz kijutni onnan. :(
2018. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!