Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamámat hogy tudom...

A nagymamámat hogy tudom meggyőzni arról, hogy a cukor nem egészséges?

Figyelt kérdés

Szerinte a csoki meg a sütemény nagyon egészséges és sokat kell belőlük enni, mert nővelik a zsírréteget, ami melegen tart és lesz miből lefogynod, ha beteg vagy.


Kettes típusú cukorbeteg, ennek ellenére suttyomban eszi az édességet.


2018. márc. 22. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Sehogy.
2018. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Te sehogy. Inkább a kezelőorvosával beszéljetek, hogy a mamád nem tartja a diétát. Majd az orvos elintézi vele.
2018. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos én saját magamat sem tudom meggyőzni, pedig tisztában vagyok azzal, hogy az életemmel játszom.

Ami jó volt 55 éven át, most meg nem jó - na ezt nehéz helyesen kezelni. És ez nem olyan mint amikor megvágja az ember a kezét és fáj. Semmit nem érzel, nincs betegségtudatod. Csak lesz egy infarktus, egy amputáció, egy megvakulás. De addig semmi.

Ez a nehéz a dologban.

Nagyon nagy önfegyelem és a környezet támogatása kell.

És okosan kezdeni a diétát, s tartani is azt.

A cukrot ki tudtam váltani, de a krumplit, kenyérféléket nem.

Egyébként hozzáadott cukor nélküli süteményt mértékkel ehet.

Csokoládékból is mértékkel a 75%-os csokiktól felfelé.

2018. márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem arról van szó, hogy a cukor nem egészséges, hanem hogy a cukorbeteg nem tudja feldolgozni. Olvastasd el vele a következményeket: veseelégtelenség, lábamputáció, vakság. [link]
2018. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Alain Delon ***** válasza:
55%
Nem mondtál még neki olyanokat, hogy pont a zsírréteg betegít meg?
2018. márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Idősebb korban már felesleges a fenyegetőzéssel riogatni, hadd élje le az ember maradék életét viszonylagosan jó életminőségben, amihez bizony hozzátartozik a cukor által adott édes íz érzete is. Ha valaki visszafogottan és mértékletesen éli az életét, a lábamputáció meg vakság és hasonlók szimpla és primitív riogatások. Én 15 éve tudom, hogy II. típusú cukorbeteg vagyok (ténylegesen talán 20-25 éve). Most, 73 évesen csak +1-es a szemüvegem és azt is csak olvasáshoz használom és kézzel végzett finomabb manuális tevékenységhez (műszerész munka). A látásomat nem ez rontja, hanem a szemlencse elhomályosodása (szürkehályog), de az sincs túl előrehaladott állapotban. Sem bőr, sem alapvető érproblémám nincsen, ami van, az enyhe gerincsérvre vezethető vissza. Nem dohányzom és szeszes italt is egy évben legfeljebb 2-3 alkalommal fogyasztok mértékkel. Viszont kedvelem az édességet és bizony eszem csokoládét, ritkán süteményeket, időnként a jó kenyérből is sokat és a vércukrom 8 mmol/L.
2018. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
#6 Te mértékkel "bűnözöl". Tudod, hogy nem kellene édességet enned. A kérdező nagyija viszont meg van róla győződve, hogy egèszséges a sok cukor. Sőt, a kövérséget is jó dolognak tartja. Ez cukorbetegség nélkül is elég problémás hozzáállàs.
2018. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Két 78%-os van jelen, s nem teljesen ugyanazt írjuk.


Több évszázados hiedelem az, hogy az egészség jele a kövérség. Un. természetközeli népek között jelenkorban is vannak olyanok, ahol a férfi azt nézi, mennyire kövér a nő. Az a szép, abból lesz jó anya.


Aki ebben nevelkedett fel, észérvekkel nehéz meggyőzni, bántó módon terelgetni meg inkább árt, mint használ.


Apámnál pl. maga az orvos állította le a fogyókúráról, amit ő javasolt. Olyan lelki beteg lett tőle, hogy az vitte volna el.

Néhai mamám apró kis cselei segítettek. Még én sem vettem észre, hogy másképpen főz.

2018. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
A kérdező nagymamája nem éli mértékletesen és visszafogottan az életét, 6-os! Olvasni tudni kéne! Neked mázlid van! Nem vagyok orvos, de helyettük is kikérem magamnak, hogy primitív riogatással vádold őket!
2018. márc. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%

"Két 78%-os van jelen, s nem teljesen ugyanazt írjuk. "


És az mit jelent? Hogy ti vagytok a legokosabbak? Nézd csak meg, azok vannak lepontozva, akik nem a kérdező kedvére nyilatkoznak.

2018. márc. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!