Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kóla cukor nélkül lehet...

A kóla cukor nélkül lehet egészséges?

Figyelt kérdés

104 életévet nagyon nehéz megélni. Ha 72-től 50 éven át minden nap kólát iszik az ember a mai tudomány szerint nem is élhetne, annyira egészségtelennek tartják. Az idős hölgy szerint viszont ez tartja életben.


Mi van, ha a cukor a kártékony a kólában, magában viszont egészséges ? [link]


Sokszor iszok Coca colát és nagyon frissnek érzem magam utána. Lehet hogy valóban jó?


2018. febr. 23. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem a cukorral van ott gond, hanem az ötvenvalahány vegyszerrel amit pluszban hozzákevernek...
2018. febr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészséges semmilyen szénsavas üdítő gyakori, nagy mennyiségű fogyasztása.

A nénit nem vizsgálták, hogy mitől él ilyen sokáig, csak ő tulajdonítja a kolának.

Ha pedig napi egy doboz kólát iszik, az 0,33-as, nem nagy mennyiség.

Annyit lehet inni sima, cukrosból is.

A benne lévő koffein miatt érzed, hogy élénkít. Meg a cukortól, ha az eredetit iszod.

2018. febr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
A cukor nem káros, ellenben a szintetikus édesitő szerek azok nagyon.
2018. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van jópár endokrinológiai betegség, amit a kávé gyakorlatilag lenulláz, nekem a nagymamám, aki 102! évig élt, napi szinten rengeteg kávét ivott, amióta ismertem(már amikor megszülettem, ő akkor 72 éves volt, más ilyenkor hal meg.

Jó a cukorbetegség ellen, pajzsmirigy, nemi hormonok hiánya, stb.

A stresszhormon termelését fokozza, ami plusz energiát ad, kb mintha egy autónál a turbót bekapcsolják. Csak hát ehhez cukor kell, ezért a cukorral együtt a kávé az elég ütős egy cucc. Cukor nélkül, hát....nem szerencsés.

2018. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak remek genetikájú emberek, akik 50 év kemény dohányzás után is láthatóan egészségesek, ettől még a dohányzás egészségtelen... Ez van a csokievő, borivó 100+ éves emberekkel is (bár a csoki és a bor jó cucc): ha te elkezded az ő életmódjukat, még simán megbetegedhetsz és meghalhatsz korábban... :)


Élénkít a kóla, azért érzed magad frissnek. Elég biztos vagyok benne, hogy nem egészséges, én inkább elhagytam az összes feldolgozott cuccot, jobb nekem így. Fissíteni a citrusfélék is frissítenek s azok jobbak, mint a kóla. De persze te csinálhatod a saját stílusodat.

2018. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mai Coca colában a csapvíz után a cukor a legegészségesebb összetevő :)

Az édesítőszeres szarok sokkal károsabbak, kezd oda fajulni a tudomány, hogy a cukorbetegségért is inkább ezek tehetők felelőssé, mint a cukor.

2018. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!