Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sokak szerint a méz minimálisa...

Sokak szerint a méz minimálisan egészségesebb a cukornál, mert az is cukorból van nagyrészt, valaki szerint meg nagyon egészséges. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

2017. jún. 29. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A valódi méz sokkal egészségesebb, tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal, baktériumölő hatása is van, stb., aki nem cukorbeteg annak nagyon is ajánlott.
2017. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Egyik sem egészégtelen, ha mértékkel fogyasztod, sőt szükséges is (lsd. bármelyik alap biokémia könyvet) a szervezetnek. Ha többet fogyasztasz, mint kéne, akkor pedig mindkettő rossz. Az tény, hogy a mézben vannak más anyagok is: vitamin stb., ami a cukorban nincs, de attól, hogy rengeteg mézet leszel még nem leszel egészséges
2017. jún. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kicsit jobb, mert vannak benne értelmes tápanyagok, bár meg nem mondom, milyen. De ugyanúgy tömény cukor, ez tény.

Van, akinek nagyon egészségtelen mindkettő, pont azért, mert tömény cukor.

Én egészséges vagyok, 1 dkg mézt tolerálok, soktól rosszul lennék, mert nem szoktam tömény cukrokat enni nagy mennyiségben, ami OK, mert semmi szükségem rá. Nagyon finom a méz, de rontja a fogat, megdobja a vércukrot, ésatöbbi. Attól még lehet enni, de azért sokban hasonlít a répacukorhoz, ha természetesebb és jobb is.

2017. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szükségesnek egyik sem szükséges. Még csak a szénhidrát sem esszenciális tápanyag, nemhogy a cukor.
2017. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Egy repülő rovar köpetét nevezzük méznek. Ezt eszed.

Jó étvágyat.

2017. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
17:36 Attól, hogy buta vagy nem kéne még terjeszteni is a baromságaidat, utálom au ostoba embereket
2017. jún. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még ha egy nem repülő rovar köpetét enném, az elmenne, de így.... Undorító, ugyanúgy, mint meginni egy másik állat tejét, vagy megenni a tojást, ami egy tollas állatból jön ki, vagy húst enni, amit egy állatról vágnak le. Botrány, hogy az ember ilyeneket képes megenni, igaz kedves tápos barátom?
2017. jún. 29. 22:29
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként én is úgy hallottam, hogy a szénhidrát nem esszenciális, meg hogy vannak pl eszkimók, akik szinte alig visznek be szénhidrátot.
2017. jún. 29. 22:31
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Wikipédia:

Méznek nevezzük .... a méhek begyűjtenek, saját anyagaik hozzáadásával átalakítanak...

Vagyis a rovarok köpete!


Kár okoskodni, kedves kisiskolások!

(Vagy még azon a szinten lévők.)


[link]

2017. jún. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Undorító, ugyanúgy, mint meginni egy másik állat tejét"


Az meg egy állat mirigyváladéka, ami megiszol a boci elől.

Amúgy az emberek minden sz.rt megesznek. Van ahol sáskát, csótányt, csigát stb...

(Lehet lepontozni kedves dedósok.)

2017. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!