Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ott kellett volna lenni vele,...

Ott kellett volna lenni vele, amikor elalszik?

Figyelt kérdés
Szeretett nagymamám ma délelőtt ment el 91 évesen. Az orvosok szerint végelgyengülésben, egyszerűen megállt a szíve. Az utolsó hétre kórházba került, mert kisebb tüdőgyulladása lett, és antibiotikumot kellett kapnia infúziósan, meg külön oxigént is. Anyukám mindennap többször járt be hozzá, de tegnap este például én is bementem, ahogy hazaértem Budapestről, és még tudtunk beszélni egy kicsit. Ma délben kaptuk az értesítést, hogy elaludt végleg, csendben, békésen. Anya pedig most magát hibáztatja, hogy nem volt ott mellette. Pedig be is ment délelőtt a kórházba, de nem volt látogatási idő, és nem engedték be éppen az osztályra, ő meg nem akart erőszakoskodni. És délután egyébként is mentünk volna újra együtt mindannyian. Ilyenkor mit lehet tenni? Vagy ezt nem lehet kivédeni sehogy? Olyan rossz érzés, hogy ismeretlenek között fekve kellett elmennie... Anya készült rá, hogy nem épül már fel, mert látványosan és rohamosan hagyta el az ereje, úgyhogy az antibiotikumos kúra után szerette volna hazahozni. Vagy legalább bent lenni vele, és fogni a kezét, amikor elalszik. Valamelyik nap mama is csak annyit kért tőle, hogy maradjon ott mellette még egy kis időre, mert már beszélgetni sem nagyon volt mindig ereje, de persze jólesett neki a társasága. Szerintetek nem volt nagyon rossz érzés neki a végén, nem érezte magát nagyon egyedül? Nem várt volna minket?... :(
2018. márc. 24. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Részvétem mamád miatt. :(

Nagyon nehéz most nektek, ne ostorozzátok magatokat, hogy nem voltatok ott. Biztos vagyok benne, hogy nagyon szerettétek, amennyit tudtatok vele voltatok. Mamád nem haragszik, hiszen amikor tudtatok, vele voltatok. Nem lehet kivédeni, hogy ne akkor menjen el, amikor nem vagytok ott, hiszen lehetetlen megoldani, hogy a nap 24 órájában mindig ott legyen vele valaki.

Sok erőt, kitartást kívánok nektek és nyugodjon meg a lelketek.

2018. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem teljesen rendben van, az is lehet hogy szépen elaludt. Nehéz úgy meghalni ha körülötted mindenki azt lesi mikor halsz meg. Kb mintha a wc-n szurkolnának.
2018. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez csak a gyász.
2018. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem volt neki rossz érzés, hiszen csak elaludt.

Az szerintem senkitől nem várható el, hogy 0-24-ben az idős és/vagy beteg rokona mellett üljön, hogy legyen mellette valaki, amikor elmegy...

Van, aki teljesen váratlanul hal meg, van, aki meg hónapokat-éveket ráhúz a "megjósolt dátumra".

Szerintem az bőven elég, hogy anyukád minden nap többször bement hozzá, és te is látogattad, ráadásul pont tegnap is voltál nála. Ennél többet nem tehettetek. Másokkal ennyire sem törődnek, sajnos.

Ne hibáztassa magát anyukád, meg te se. Valóban, ezt nem lehet kivédeni sehogy. Szerintem olyan már csak a filmekben fordul elő, hogy valaki otthon, a családja körében, a gyerekei kezét fogva haljon meg a párnái között. Sajnos a valóság nem ilyen.

A mamád hosszú életet élt, még így is nagyon szerencsés volt. Biztosan rátok gondolt utoljára elalvás előtt, hogy milyen jó volt, hogy látott titeket, meg a többi szép emlékre veletek.

Ne ostorozzátok magatokat, hiszen semmi rosszat nem tettetek. A halál sajnos az élet része, de nem lehet rá mindig felkészülni, ezt el kell fogadnotok.

2018. márc. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nem mindig megoldhato.

A nagynenemmel ugyanigy tortent. Este elkoszontem, kovetkezo nap delutan mar nem talaltam az agyan.

Tudtuk, hogy nem sok van hatra.

De amig lehetett, ott voltunk. Es ez volt az esetunkben, az adott helyzetben a legtobb, amit tenni tudtunk.

Csendben, bekesen elaludt. Erre gondoljatok!

Reszvetem!

2018. márc. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád minden tőle telhetőt megtett. Legyel Mellette, vigasztald.Részvétem a családodnak! :(
2018. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
nem kellett volna, de most anyukád mellett lehetnél, nem a gyk-n. Ennyi magadtól is eszedbe juthatna, nyilván nem 14-15 éves vagy, mint az írásod alapján az ember gondolná, hanem legalább 30, a 90 éves nagyiból kiindulva.
2018. márc. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik rokonom úgy halt meg otthon, hogy a párja épp kiment a konyhába valamiért, mire visszament halott volt. Már haldoklott, de pont egyedül volt amikor elment. Ez az érzés örökre megmarad.
2018. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Van az a mondás, hogy "mindenki egyedül hal meg". Akárhányan is vannak az ember körül a halál pillanatában, az elmúlás magányos. Nagymamád elaludt és nem ébredt fel többet. Ennél békésebben és szebben nem lehet elhagyni ezt a világot. Ti sokat voltatok bent nála, az utolsó napjaiban szeretet vette körül. Ennél többet nem lehetett volna tenni. A való élet pedig nem úgy működik, mint a holywoodi filmek, ahol a haldoklót az utolsó perceiben körbeveszik a rokonok, majd miután mindenkitől egyesével elbúcsúzott még mond valami mélyenszántó bölcsességet és egy utolsó sóhajjal távozik. A való életben sajnos ritkán adatik meg, hogy a halál pillanatában a haldokló mellett legyen valaki.
2018. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!