Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 4 hónappal a halála után ez...

4 hónappal a halála után ez még normális?

Figyelt kérdés

Nagypapám 4 hónapja hunyt el. Nekem Ő olyan volt mintha az édesapám lett volna. A nagyszüleim neveltek fel, egészen eddig az életem mindig róluk szólt. Olyan sokat kaptam Tőlük, semmire nem cserélném a tőlük kapott gyerekkort és fiatal felnőttkort. Most 30 éves vagyok és 4 hónapja halt meg a drága Papikám, 88 éves korában. Azóta minden nap sírok, minden nap gondolok Rá, rengetegszer, nagyon nehezek a mindennapok, hogy már nincs velem. 4 hónap után még normális, hogy még mindig úgy tudok sírni, mint a temetése napján? Mindennapos kapcsolatban voltunk egész életemben, és egyszer csak elment, és nem hallom a hangját nem, nem látom a mosolyát, nem vár a házban... Nagyon nehéz Nélküle. :'(


30/N


2018. márc. 31. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
normális
2018. márc. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos normális dolog. Részvétem!
2018. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Igen, normális. Nagyon mély érzésű vagy! Részvétem.
2018. márc. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

nem, nem normális.

Igen, a szomorúság teljesen normális, az is, hogy hiányzik, de a mindennapos sírás nem az.

2018. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Részvétem.Szerintem teljesen normális tekintve milyen mély kapcsolat volt köztetek.Azért életkoránál fogva erre már sajnos számítani lehetett.Az én nagymamám is ennyi idősen hunyt el, engem vígasztalt a tudat, hogy azért szép kort megélt, és nem szenvedett.
2018. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

4 hónap után a mindennapos sírás nem normális.

A megváltoztathatatlan dolgokba bele kell tudni nyugodni.

2018. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Addig él valaki, míg szeretik.

Az időnek ebben nincs semmi szerepe, 30 éve halt meg az anyám. ugyanúgy fáj - legfeljebb ritkában.

Nem hiszem, hog az emberi, érzelmi kapcsolatokban volna olyan világnorma, mi érdekes volna.

A felnövéshez hozzátartozik az előttünk levők elvesztése is - az biztosan teljesen normális. Légy erős, és örülj annak, ami közös életetek volt.

2018. ápr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Normális. Részvétem.
2018. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De mondok jobbat, lehet, hogy 20 év múlva lesz olyan nap, mikor eszedbe jut, és ugyanúgy fogsz sírni, mint mikor elment. A gyász egy hullámvasút.
2018. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!