Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan értessük meg a nagymamá...

Hogyan értessük meg a nagymamámmal, hogy nem vagyunk "szégyen" a barátommal, csak mert összeköltöztünk úgy, hogy nem vagyunk házasok?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk se kisebbség, és a nagymamám sem kifejezetten vallásos (csak a közösség miatt jár templomba, és mert a pap megkérte, hogy járjon el, mert ha kevés az ember, akkor nem lesz misézés a falujában)
2018. ápr. 11. 12:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%
Állíts neki párhuzamokat, ha szól. Régen gyalog jártak, ma kocsival. Otthon sütötték a kenyeret, ma boltban vesszük. Régen teknőben mostak, ma automatával. Templomba is mindenki ment, ma már alig. Változik a világ, benne az emberek is. Fogadja el, ma már elfovadott az élettársi kapcsolat. Nem a papír miatt lesz boldog valaki. 35 éve van 'élettársam'.
2018. ápr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

Én még tennék is a tűzre. Ha kifogásolná, és újra említené az összeköltözést, azt felelném, hogy "Sőt, rendszeresen paráználkodni (szándékosan ezzel a kifejezéssel) is fogunk!" :D

Nem kell vele foglalkozni amúgy, az idősek kisebb része az, aki elismeri, hogy már nem úgy mennek a dolgok, mint anno.

2018. ápr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ, téged mennyire zavar. Ha nem nagyon, akkor engedd el a füled mellett, ne törődj vele, mondd neki, hogy ez legyen a legyen a legnagyobb problémád!!


Ha zavar, sorolj fel abból a 60-150-akárhány párból néhányat, akik szintén így èlnek a faluban, pl. a Gizi néni unokája a Bea stb.

Ha sérteget (lelkifröccs címszó alatt) mikor ott vagy, akkor mondd neki, hogy nagyi, ha nem fejezed be, nem fogok idejárni és slussz. Ma ez már egy teljesen elfogadott "családi" forma, akinek nem tetszik, ne éljen így, nekünk megfelel, másnak meg nincs hozzá köze. Ideje lenne az idős enbereknek, köztük neked is végre felfogni, hogy nem lehet úgy élni, ahogy 100 évvel ezelőtt éltek. Szerintem te sem úgy éltél fiatalon.


Ha nem hagyja abba, ritkítsd meg a találkozásokat, hátha észreveszi magát.


Amúgy meg nem tudom, miért csinálja egy-egy, ugyanis pontosan tudja, hogy a Gizi unokája, a Bea is együtt él valakivel, meg a 2., 3., 4. is, de azért a sajátjánál az idegesítőbbje bepróbálkozik megmondani a tutit!

2018. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
97%
Nagymamám mesélte, hogy neki pl 6 illegális abortusza volt... Amúgy ki nem néznéd belőle. Ezzel csak azt akarom mondani, az ő korában sem.volt mindenki szent, teljesen biztos, hogy az ő korabeli ismerősei, barátai is csináltak ezt-azt (vagy akár ő maga), csak épp nem vallja be.
2018. ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell megértetni vele. Ő se fogja tudni megértetni veled, hogy szerinte meg úgy helyes, ha összeházasodtok. Nem kell egymásra erőltetni a véleményeteket, nem is lehet. Beszélgessetek másról.
2018. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell foglalkozni vele. Éld az életed. És igaza van aki irta az abortuszt,sok idős nőnek volt,mert akkor még védekeni se tudtak az emberek sajnos. Nagyanyámnak is volt illegális,de ő nem is képmutató,és nem vágta a fejemhez sose, h szégyen vagyok h esküvő előtt összeköltözöm v élek nemi életet,sőt mindig mondta h ismerjem meg a pasit ne kényszerből menjek vmi idegenhez,az idősek közt is van aki tisztában van vele h változnak a dolgok jo irányba szerencsére.
2018. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%

14-esnél a pont. Én is pont ezt akartam írni.

A 6 abortuszt leszámítva. De attól még igaza van. Régen semmivel nem voltak szentebbek. Kimentek a szénakazalba.

2018. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
14%

Miért kell egy idő után úgy kezelni a nagyszüleinket, mintha hülyék lennének?


Haláli. Szóval szerinted elhülyült, ezért nem érti meg.

Mondok valamit: te rosszabb vagy nála.

Ő idős, ebben nőtt fel, ezért ez a véleménye.

Ellenben te fiatal vagy, tudod, hogy ő miért vélekedik így, mégis elvárnád, hogy változzon. NA, akkor ki a hülye?

2018. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem. Hanem, hogy elég sokszor burokban tartjuk őket: pl bekamuzzunk a meleg ismerősről, hogy van barátnője vagy azt is észrevettem, hogy ha egy idősebb emberrel beszélget az ember, akkor lassabban, szájbarágósabban beszélnek hozzájuk (és úgy, hogy nincs demenciájuk)
2018. ápr. 11. 18:30
 20/23 anonim ***** válasza:
Mert általában az ember nem akar teljesen felesleges vitákba belemenni, mint pl. ez is. A büdös életben nem fogja megérteni, mert nem ebben nőtt fel, nem ezt látta, nem ezt tapasztalta, nem ezt hozta otthonról. Persze lehet ezt erőltetni, de csak a magad energiáját pocsékolod. Az én nagymamám pl a mai napig állítja, hogy az apámat a gólya hozta, ő "semmi olyat" nem csinált. Ez nem hülyének nézés, egyszerű belátás szerintem.
2018. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!