Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagypapám szerint szégyent...

Nagypapám szerint szégyent hoztam a családra, igaza van?

Figyelt kérdés
Anya, apa és nővérem is érettségizett. Anya és nővérem főiskolára jártak. Anya pedagógus, nővérem vegyészmérnök. Én viszont nem vagyok ennyire okos, ezért szakmunkásképzőbe jelentkeeztem. Mivel jól rajzolok és festek, valamint ügyesen faragok, ezért bútorasztalosnak jelentkeztem (bár vaciláltam hogy szobafestő vagy asztalos, de anyáék azt mondták, hogy az asztalos jobb, mert ma már inkább maguknak festik ki az emberek a lakásukat, mert az olcsóbb) de nagypapa szerint (ő és nagymamám is érettségiztek) azzal hogy szakmunkásképzőbe megyek, szégyent hozok családomra, a társadalom aljanépéhez fogok tartozni.

2015. máj. 14. 07:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Egy érettségi azért kellene, de maga az, hogy bútorasztalos leszel, az nagyon jó. Azt csináld, amit szeretsz, nem szégyen, ha ismered a képességeidet, és nem kezdesz bele olyanba, ami meghaladja azokat.

A lényeg az, hogy amit választast, azt tanuld meg nagyon jól, folyamatosan kpezd magad, és legyél nagyon jó a szakmádban!

2015. máj. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem hoztál szégyent a családra. Egy jó szakma ér annyit, mint egy diploma, amit nem használsz semmire. Ha akarsz, később is leérettségizhetsz, a papír kedvéért.
2015. máj. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%
Az erttsegi a mai vilagban mar nagyon fontos es sok helyen szoba se allnak veled, ha nincs erettsegid, azonban az altalad valasztott szakma ezt nem koveteli meg. csak hat sose lehet tudni, hogy merre sodor az elet, mit fogsz igazabol dolgozni kesobb. En olyan helyen dolgozom, ahol nem volt kovetelmeny az erettsegi es rengeteg kollegam volt, akinek nem volt. Egyszer csak azonban a munkaltatom kitalalta, hogy mostantol csak olyanokat alkalmaz, akinek van, igy az erettsegi nelkuli kollegaknak 2 valasztasa volt: tavoznak, vagy beiratkoznak iskolaba 30-40-50 evesen. Nem volt vicces, amit ateltek... Munka, gyerek mellett erettsegire tanulni, esti iskolaban, hat en felmondtam volna a helyukben. Nos, szerintem a szakmat meg kellene tanulnod, utana meg 2 evet lehuzni es leerettsegizni. Ezzel a jovoben tobb eselyed lesz, ha asztaloskent nem jonnek be a szamitasaid. Minden esetre nem kell szegyellned magad, mert egy tisztesseges, szep szakmat szeretnel kitanulni.
2015. máj. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
57%

Ez butaság. Nem hoztál szégyent a családra, nagypapád bután gondolkodik.

Ráadásul lesz egy tök jó szakmád, ami ha szerencséd van vállalkozásként milliomossá is tehet :-)

2015. máj. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Szeretnék majd leérettségizni, de majd ha elvégeztem a szakmát, egyenlőre még nem érzem biztosnak magam
2015. máj. 14. 07:33
 6/29 anonim ***** válasza:
78%
Anyad és a nővered nagyobb eséllyel lesz munkanélküli, mint te. Jó választás a szakmunkas képző, pláne ha jó a szakma és ez jó. Viszont egyetértek azzal, aki szerint az érettségi alap. Szakmunkas után estin simán megcsinalhatod
2015. máj. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%
Jó szakmát választottál, de az érettségitől való félelmed irracionális. Az érettségit arra találták ki, hogy kis tanulással, mindenki átmenjen rajta minimum kettessel, hacsak nem szellemi fogyatékos.
2015. máj. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%

Bútorasztalos vállalkozást is kezdhetsz. És akkor a jövedelmed is magasabb lehet mint egy diplomás vagy érettségizett alkalmazottnak.

Magyarországon eléggé az a szemlélet alakult ki hogy végzettség alapján tesznek különbséget az emberek közt. Pedig mindegyik alkalmazott. Az Amerikában élő rokonom szokta mondani hogy ott még az ügyvéd is prolinak számít, mivel pénzért dolgozik és nem a pénze dolgozik neki.

Magyarországon eléggé az a szemlélet alakult ki hogy minél nagyobb végzettség és jövedelem kell és annál feljebb érzik az emberek magukat. Pedig a tapasztalatom alapján inkább az amerikai szemléletben lehet több igazság. Voltam én is alkalmazott szakmunkásként is és diplomásként is. A különbségtől nem ájultam el, hogy finoman fogalmazzak. Ezért vállalkozó lettem és önmagam ura vagyok. Persze jól ismert a különbség a diplomás és szakmunkás közt, például fizetésben vagy a munka tisztaságában, de attól hogy mindegyik alkalmazott, ezért valahogy csak annyi árnyalatnyi különbséget látok mint mondjuk két különböző típusú kerékpár közt: Egyik sem mehet 100 felett és tekerni kell. Úgyhogy nem értem a nagyapádat hogy mitől van ennyire elájulva magától.

2015. máj. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%
Ha tisztességesen élsz, és rend van az életedben, nem csapsz be másokat, nem vagy a társadalom alja.
2015. máj. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%
Az érettségi alap dolog, és nem okosság kérdése. Bárki megtudja csinálni, mert olyan könnyű, hogy már nevetséges.
2015. máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!