Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hol lehetne valódi pótnagyit...

Hol lehetne valódi pótnagyit találni?

Figyelt kérdés
Olyat, aki érzelmi alapon szeretné, mert pl. nincs (jó eséllyel nem lesz) unokája. Természetesen ha konkrétan segítségét vennénk igénybe, akkor azt anyagilag is díjaznánk, de akkor sem teljes áron. A mi gyerekeinknek csak egy nagyszülője van, más rokona (pl. unokatesó) sincs, ezért fontos, hogy érzelmileg is kölcsönös és tartós legyen a kapcsolat.
2018. ápr. 21. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Merre laktok?
2018. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

" akkor azt anyagilag is díjaznánk, de akkor sem teljes áron."

Értjük. Hol lehetne olyan igaz embert találni, aki nem akar kapzsin, mohón, mindenből haszonnyerő üzletet csinálni?

2018. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Valódi pótnagyit, több gyerek mellé, olcsóért..

Nem semmi egy alak lehetsz..

2018. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Óvatosan ezzel, nálunk 2 házzal arrébb lakó néni vigyázott a gyerekekre, ha valami extrém dolog volt. Tehát, ha hirtelen fogfájásom lett, vagy amikor a pici kórházba került és egy szombat délelőtt ott volt a nagy stb. Pénzt nem akart elfogadni, de mindig olyan értékben vittem valamit. Aztán jött a fekete leves, mindenbe beleszólt, konkrétan úgy viselkedett, mint egy szörnyű anyós. Végtelenül rosszindulatúan pletykált mindenkiről, később kiderült, hogy rólunk is. Már ott tartottunk, hogy ő nevelte fel a gyerekeimet, havi 2-3 órát lehettek ott nélkülem. Már ott tartok, hogy bemenni sem akarok hozzá, mert 5 percen belül beszól valamit, mintha egy medúza támadás lenne, viszont hálátlannak se akarok tűnni, bár annak ellenére, hogy sok mindent kapott, már azt is visszahallottam, hogy én semmivel nem viszonoztam, csak hát az ő jó szíve. 2 gyereke van, még nem láttam őket ott, mert szóba se állnak vele, hát már rájöttem miért. Ráadásul a gyerekekhez is már látom, hogy nagyon rosszul állt. Én is örültem, mert nálunk nincs nagyszülő, hogy kaphatnak egy pótnagyit, de ha ezt előre látom, még köszönni se köszönök neki. És ő erősködött, hogy vigyázz a gyerekekre negédesen, szóval nem is én találtam rá.
2018. ápr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek,ovatosan ezzel,az emberek sajnos sunyik.. Én a szomszéd nénire biztam a fiam,mikor odaköltöztünk,végszükség volt,aztán előadta a kedves nénit,szinház volt,egy rideg utálatos vénasszony volt,de bedőltem,kapott kulcsot is.. Hát jol meglopott a fiával együtt. Bizonyiték meg nem volt,mivel kulcsa volt,amit én adtam a kezébe,ő meg a fiának is másoltatott. Idegent be ne engedj..
2018. ápr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul, ha érzelmi alapon akarjátok, akkor ennek fordítva is működnie kell. Ő vigyáz a ti gyerekeitekre, ti viszitek őt orvoshoz, bevásároltok neki, hétvégente segítetek takarítani stb. Ez csak így lenne igazságos.
2018. ápr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most érzelmi alapon, vagy penzért játszaná a nagyit?
2018. ápr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én akkor ellenpélda vagyok a sok huhogóval szemben!? 5 éve "pótnagyi" vagyok a szomszédék 3 gyermeke mellett. Igaz, élnek az igazi nagyik is, de mivel a szülők rengeteget dolgoznak, és az igazi nagyik sem érnek rá mindig, így időnként én is beszállok a gyerekek felügyeletébe, iskolai, óvodai szállításába. 5 év alatt soha nem kértem tőlük semmilyen szívességet, viszont egy minimálbérnél alacsonyabb óradíjat fizetnek óránként. A kicsiket imádom, és ez kölcsönös, mert ők is mindig nagyon várják, hogy az igazi nagyik helyett anya végre rám bízza őket. Szóval nem minden öregasszony gonosz és sunyi. (64 éves vagyok) Persze a gyermekek szülein is sok múlik. A szomszédaim tisztességes, jóhiszemű emberek, nem keresik bennem a hibákat, és nem feltételeznek rólam semmi rosszat - úgyanúgy én sem róluk.
2018. ápr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"most érzelmi alapon vagy pénzért" kérdésre: Elsősorban érzelmi alapon, ezért eleve kizárnám azokat, akiknek otthon van 3 unoka... mert részükről kizárt, hogy ne csak pénzkeresetnek fognák fel. Olyat keresünk, akire hosszútávon számíthatunk, vagy ha minket érne valami, akár fel is nevelné őket (a vagyonunk fedezetet nyújtana rá). De ha konkrét segítséget kérnénk (pl. pár hétre jöjjön hozzánk külföldre -ott élünk-, akkor azt a segítséget kifizetnénk.)

Két dologban látom a nehézséget:

1) olyat találni, akinek érzelmi szükséglete, hogy két pici gyereket örökké a szívébe zárjon (mert saját gyereke, unokája nem lehet)

2) mivel külföldön élünk és adódhat helyzet, mikor azonnal ugrasztható segítségre lenne szükségünk, ezért ne legyen lekötve nagyon, vagy ha dolgozik, bevételkiesését kompenzálná a kereset, amit nálunk kap. A legtöbb azonnal ugrasztható ember viszont nyugdíjas, azaz 60 éven felüli, és ők nem biztos, hogy baj esetén fel tudnák nevelni gyerekeinket (tényleg nincs rokonunk,és megnyugtató lenne, ha a baj esetén olyanhoz kerülnének, akit mi is és a gyerekek is ismertünk, nem az állam által kijelölt idegenhez)

2018. ápr. 22. 16:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy kicsit elrugaszkodott kívánság...


A szomszéd utcában lakók viszont megtalálták a nagyszüleimben ezt a pótmama szerűséget. Erdélyből költöztek ide, a nagyszülők otthon maradtak. Az utcán szólította le a nő a nagyimat, hogy nem tudná-e iskolába és oviba kísérni a gyerekeit, mert ők korán mennek dolgozni és valamennyit fizetne is érte. A nagyim bevállalta és még párszor vigyázott is a gyerekekre. Aztán a kisfiú megszerette a nagypapámat is és átjárt hozzá sakkozni. Majd jött a 3 gyerek, így már nem volt szükség a nagyimra, de a jó kapcsolatuk fennmaradt és még mindig mennek a gyerekek a nagyimékhoz, de már ingyen és anyák napjára is mindig kap valami suliban készített apróságot. Viszont a nagyiméknak néha kicsit terhes már ez a szerep, főleg, mikor este fél 9-kor állítanak be, hogy meglocsolják a nagymamát, szegény nagyszüleim pedig már aludtak :)

Nagyon szeretik a gyerekeket, de nem vagyok benne biztos, hogy a 70 és 75 évükkel örökbe fogadnák őket, ha történik valami.

2018. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!