Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tíz éves kisfiam nagyanyja 8...

Tíz éves kisfiam nagyanyja 8 éve nem kereste unokáját. Az apa a terhességem alatt elhagyott, majd meghalt. Fiam 2 éves korában férjhez mentem. A nagyanya most gyámhatóság elé citált, mégis látni akarja az unokáját. Hogy tudom megakadályozni?

Figyelt kérdés
Meggyőződésem, a kisfiamnak nem érdeke, hogy 10 évesen hipp-hopp, elé álljon egy idegen ember, hogy megjött a nagyanyó! Teljesen összezavarná. Ha eddig nem volt a "nagymamának" fontos, ezek után se lehet. Hogy ítél ilyenkor a gyámhivatal? Amennyiben számomra nem tetsző ítélet születik, mit tehetek még?

2018. máj. 9. 18:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Mi előre nem tudjuk neked megmondani hogyan fog ítélni a gyámhivatal, de nem hiszem hogy a 'nagyi' javára ha be tudod bizonyítani hogy a kisfiút felzaklatná a felbukkanása. Gyámügyesek majd csinálnak egy környezettanulmányt, lesznek elbeszélgetések és ezek alapján döntenek.

Amennyiben mégis számodra kedvezőtlen döntés születik, fellebbezel és kész.

2018. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%
havonta 2 óra kötelező kapcsolattartás - 14 évesen nyilatkozhat úgy, hogy nem akarja többet látni. Nagyon nehéz, de ne ellenkezz, mert mindig az a rossz, akinél a gyerek él. A mi nagyszüleink 2 év után kerültek elő, a gyerekek kicsik, egyáltalán nem emlékszenek rájuk, nem is igénylik a látogatásokat (persze eleinte vonzó volt az ajándék, amit hoztak, aztán hamar kiismerték őket), a gyerekeim végigordítják a kapcsolattartásokat, de nem számít. Az csak kamu, hogy mindig a gyerek érdekét nézik. Nagyon megütheted a bokád, ha nem tartod be a gyámügy határozatát, mi már mindent végigpróbáltunk. tényleg nincs megoldás.
2018. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, hogy nincs megoldás! A gyereknek nem érdeke, hoyg idegen emberek elé álljanak, hogy megjött a nagymami és a retyerutya! Sose látta őket! pszichológiai szakvéleménnyel igazolom, hogy rosszat tenne a gyerekemnek. Milyen joga van annak a "nagyanyának", aki 10 éven át nem teljesítette kötelességét????
2018. máj. 9. 18:42
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Hiába itélnek meg bármit,a gyerek nem fog odamenni,ez saját tapasztalat. Mondjuk nálunk elejétől utálak a fiam,fattyunak hivták,dnssel kelett bizonygatnom a válásnál az igazam.. Nem is ohajtott menni a gyerek Mammerékhez,és igazábol nem is hivták,aminek örültem is,alkoholista bandára nincs szüksége a gyereknek. Lezártuk rövid úton.
2018. máj. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
19%
Nincs igazad. "Meggyőződésként" a saját érzelmeid vezérelnek és nem valódi, racionális indokok. A gyereknek igenis szüksége van és lehet az apai rokonságra és ha már a racionalitást is számba vesszük, akkor az onnan várható anyagiakra is. Saját érzelmeidet tedd félre. Láttam már olyan esetet, amikor hasonlóan érzelmi okok miatt megszakadt a kapcsolat az anyai nagymamával, ahonnan jelentős anyagi örökségre számíthattak volna, de a nagy "büszkeség" miatt nem tellett a kifejezetten jó képességű unoka egyetemi tanulmányaira, maradt a szaktanfolyam, mint legmagasabb iskolai végzettség és ezzel az egész élet egy más vágányra került.
2018. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
A vén qurva most a fiát keresné az unokában,de hol volt a kedves nagyi mikor a fiacskája elhagyott téged? Terhes voltál és nem érdekelte az unokája? Nem mondta a fiának,hogy fiam légy észnél,ne hagyd magára terhesen. Ne engedj neki egy perc láthatást sem,ilyen embernek,hányadék.
2018. máj. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%
Honnan tudod, hogy "öszezavarnák"???
2018. máj. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem egy próbát megér. Legalább meglátod a valós szándékot.

Egy biztos, így kivéded azt, hogy a fiad azt mondhassa miattad nem találkozhatott Velük.

Amúgy az úgy fog működni, hogy a jelenlétedben láthatják néhány órát.

2018. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező milyen volt a szülőkkel a viszonyod mikor együtt voltatok a férjeddel?
2018. máj. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

10 éves gyerek se nem kicsi, se nem hülye. Semmi baja nem lesz attól, ha megismeri a nagyanyját. Ha nem érzik jól magukat egymás társaságában (amit a gyerek ugye duzzogással, hisztivel, rendetlenséggel, totális passzivitással fog kifejezni habitustól függően), akkor nyilván a nagyi se fogja erőltetni a dolgot. Hidd el, hogy neki se lesz szüksége puffogó kölyökre.


Lelkileg miért viselné meg a gyereket? Egy rokon, akivel nem találkozott eddig, pont. Hacsak nem volt neki hazudva, hogy ki a vérszerinti apja.


Én is 10 évesen ismertem meg apai nagyanyámat, egészen addig úgy tudtam, hogy halott. (Családi konfliktusok miatt apám mondta így. Amúgy az én szüleim is elváltak.) 10 évesen már volt annyi eszem, hogy jópofizzak vele, tanítottak ennyit udvariasságra. Oké, ilyen is van, kész. Utána még egyszer találkoztam vele cc 16-17 évesen. Legközelebb a haláláról tudtam. Nem lettem ettől lelki roncs...

2018. máj. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!