Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálhatnék? A barátomat...

Mit csinálhatnék? A barátomat elvitte a gyámügy de én mégis látni szeretném és szeretnék vele hétvégén is találkozni és ő is le szeretne jönni hozzánk nem csak abban a putri nevelőotthonban akar ücsörögni.

Figyelt kérdés
Nah a történet röviden tömören az, hogy a családsegítős hamis vádakkal, ami nem volt bizonyítékkal, orvosi leletekkel stb. alátámasztva, a családi helyzetük miatt, és leginkább azért, ami nem volt a határozatva megemlítve, de a családsegítős többször említette az édesanyának, hogy nem kellene X családhoz átengedni a gyerekeket, (mert cigányok, csak ezt ugye a mélyen tisztelt családsegítős nem mondta ki mert rasszizmusnak számit.) a fellebbezést, melyben megemlítették azt is, hogy egy jogi lépést, a videlembevételt kifelejtették, (és egyből vitték a gyerekeket) elbukták, mondván hogy nem kérdőjelezik meg egy szakmabeli szavát sem. A gyámja akit kapott nem hajlandó együtt működni sem a szülőkkel, sem a gyerekekkel. A szilvesztert is az otthonban kell tölteniük, és ezt sem indokolta meg, csak annyit mondott, hogy ő csak a munkáját végzi. Barátomat nem hajlandó leengedni hozzánk, mondán hogy "környezettanulmányt" kell csinálnia, meg hogy az rengeteg papírmunka. Na most én is örökbefogadott gyerek vagyok és nem hiszem ha egy "igénytelen putriba" (semmi rasszizmus) laknánk akkor és is idekerülhettem volna. Szóval ilyen helyzetben lehet tenni valamit? lassan egy éve vagyunk együtt és attól függetlenül, hogy fiatalok vagyunk nagyon szeretjük egymást. Én 17 lány és nemsokára töltöm a 18-at ő 16 fiú.

2016. dec. 28. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi van??? 😕
2016. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
77%
Mi az hogy ,barátodat az még egy gyerek!
2016. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Zavaros, nem tudom kihámozni.

Egy biztos:

Ok nélkül egyetlen gyereket sem visznek el és vesznek védelem alá.

2016. dec. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem is azzal (vagyis de de nem tudok ellene tenni) van a bajom, hogy elvitték, hanem hogy van e arra mód, hogy találkozhassunk, és hogy én is kapcsolattartó lehessek? és én is csak egy gyerek vagyok a sok közül és attól, hogy fiatalok vagyunk igen is szerethetjük egymást.
2016. dec. 28. 17:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a gyerekek, akik 14+ évesek (bár ez függ az adott helytől) kimehetnek vásárolni stb. bizonyos órákban, napokon. Olyan nincs, hogy egy normális gyereket (=akinek nincsenek fogyatékosságai) ne engedjenek ki az otthonból, bizonyos kor felett. A nevelőintézet igazgatójával is beszélhetsz, ha ő engedélyezi, hogy látogasd a barátodat, akkor egy nevelő szava semmit nem ér. (amúgy a nevelőket a legtöbb helyen le se sz@rják, szóval...)

Én mindezt a bicskei gyermekotthonos élményeimből szűrtem le, sokszor mentem látogatóba, és mindig beengedtek egyeztetés nélkül is :/

2016. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
A gyám felel a gyerekért, uh ha ő megtiltja, hogy elmenjen hozzátok, akkor nincs mit tenni.
2016. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát már próbálkoztunk azzal, hogy lementunk es az egyik nevelő konkrétan kirakott minket, mint macskát..., és felhívta a gyámot. És egy másik nevelő említett valami olyasmit, hogy kérvényezzük, hogy kapcsolattartó lehessek. Azzal a boltbameneteles kimenős dologgal csak annyi a probléma, hogy én eléggé messze lakom az othontól (70 km és egy átszállás) és ilyen időben ha hideg van nem nagyon szeretnék én sem meg ő sem kint mászkálni és így hát :/ meg ott semmi olyan érdekes hely nincs ahova be lehetne ülni pl moziba vagy ilyenek :/
2016. dec. 29. 09:55
 8/10 anonim ***** válasza:
igen, csak akkor találkozhattok, ha hivatalosan is, akár a szüleitől különböző időpontban van kapcsolattartási jogod.
2016. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
és ha jól tudom azt a gyámhatóságnál kell kérvényeznem, az édesanyja jelenlétében? és a gyámnak van abba beleszólása, hogy én kapcsolattartó lehessek?
2016. dec. 29. 15:16
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos neked az lehetetlen, mivel nem vagy családtag.


[link]



De amúgy a gyámnak itt mindenbe van beleszólása. Ha úgy látja, hogy a szülei rossz hatással vannak a gyerekre, megszüntetheti a kapcsolattartást. Szóval igen, ebben a helyzetben kb. ő az isten.


(nevelőszülő gyermeke)

2016. dec. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!