Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek ki “ötlete” jobb?

Szerintetek ki “ötlete” jobb?

Figyelt kérdés

A férjemnek a nagyszulei felajanlottak hogy vegyuk meg a hazukat (ugy, hogy ok tovabbra is ott laknanak) amit ok torlesztenek es fent van meg 2 millio es mi ennyiert vegyuk meg. (Ok eddig 1 milliot torlesztettek) igazabol siman meger 2 milliot (tobbet is) ugy hogy tenyleg jol jarnank vele. A haz 2 reszbol all, 2 csalad szamara van kialakitva csak a haz egyik resze (ahol mi laknank) azt teljesen fel kene ujitani. A ferjem azt szeretne hogy mi belul nyissuk egybe a ket lakast es eljunk egy hazba kozos furdovel, konyhaval a nagymamajaekkal. Ezt persze en semmikepp nem szeretnem, es nem tudom ravenni hogy az en akaratom ervenyesuljon. Abba bele mennek ha ok laknak az ok reszuket mi pedig a sajatunkat (kesobb ha meghalnanak akkor pedig mi laknank az egesz hazat). 2 millio tenyleg nem sok erte mert nagyon nagy haz nagy udvarral. Viszont en nem szeretnek a nagyszuleivel kozos hazat (ami egyebkent a mienk lenne) de o mindenaron ezt akarja nem ertem miert.

Hogy gyozhetnem meg errol? Ki van akadva ram amiert nem megyek ebbe bele.

Bocsanat hogy kicsit ossze-vissza, ekezet nelkul irtam. (Telefonrol irok)

(Legyszives negativ valaszokat keruljetek)



2018. jún. 29. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ebbe így én sem mennék bele. Teljesen tökéletes ahogy Te szeretnéd. Férjed miért szeretné ennyire a közös légtérben való együttélést?
2018. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól értem, két millióért vennétek egy nagyjából lakhatatlan házrészt, aminek a felújítása legalább még egyszer ennyi - ez nem igazán jó üzlet.

Emellett a nagyszülökkel közös épületben lennétek, ahol mindenbe beleszólnak, még akkor is, ha külön van a lakrészetek.

Emellett a férjed még azt is szeretné, hogy az egész egy lakás legyen, azaz a nagyszülök gyakorlatilag az egész életeteket konktrollálhatnák.

2018. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ha 4 millioba is lenne az egesz haz is jo uzlet, 7 millioert neztuk multkor egy olyan hazat amire meg 3-4 milliot kellett volna kolteni. Dragak a hazak, en pedig nem szeretnek 20 evig hitelt fizetni. Ezert gondolom ezt jo otletnek, bar amit a masodik ir az is igaz, de ha kulon hazresz es minden kulon csak az udvar kozos akkor meg turheto lenne a helyzet. Nem ertem miert ragaszkodik ehez a parom, de nagyon megszeretnem errol gyozni.
2018. jún. 29. 15:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kell összenyitni! Ez egy generációs ház - békében élhetnek szomszédokként a lakók. "kozos furdovel, konyhaval" - sok baj forrása lehet...
2018. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

A közös helyiségek csak problémát okoznak, és ha úgyis felújítás elött vagytok, akkor alakítsatok ki külön konyhát meg fürdöszobát és a két lakrész maradjon független.


Ha a párod azért gondolja jobbnak, mert ha meghalnak az öregek, akkor egy lakás legyen, összenyitni akkor is lehet, aránylag kis ráfordítással, de egyelöre csak gond lenne belöle.


Csak pár példa:

A konyhában a nagymama befözést akar tartani, egész nap lefoglalja a konyhát, te meg nem tudsz ebédet/vacsorát készíteni, utána vita van arról, hogy ki mosogasson el, takarítsa ki az egészet (mert vagy neked, vagy a mamának nem elég tiszta).

A fürdöszobában is esetleg kettesben akartok zuhanyozni elöjátékként, vagy szex után rendbe rakni magatokat, és a nagyszülök meg éppen akkor akarnak fürdeni, vagy bejönni, amikor a legjobban zavarnak (meg fordítva is, ök fürdenek, nektek meg valamiért be kellene menni).


Ezután jön a vita is, hogy ki mennyi víz-, gáz- és áramszámlát fizessen, mert a másik pár "sokkal többet" használ/pocsékol, stb.


Szóval maradjatok egyelöre külön a saját részetekben és ha késöbb egyedül maradtok, akkor tudtok még alakítani!

2018. jún. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Sikítva menekülnék mindkét ötlettől őszintén szólva. (szerencse , hogy a páromnak eszébe se jut ilyen). Viszont ha muszáj választani, természetesen a te verziód jobb. Nem rosszindulatból mondom, de jól gondoljátok át. Ismerek ilyen családot nem is egyet és sehol sincs béke

:( Nem mondom, hogy lehetetlen de akit ismerek ott mindenhol csak a veszekedés van. Amíg beköltözöl mindenki mézes mázas utána pedig abba szólnak bele amibe lehet ... És nem rosszindulatból teszik.. csak generációs különbség...

2018. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
A párodnak mondd el, hogy a nagyszüleit betegségükben, stb. úgy is tudja segíteni, ha nem nyitjátok egybe a tereket, hiszen így is a szomszédban lennétek. Ha majd idővel nem lesznek a nagyszülők, praktikus lenne akkor külön lakrészt kialakítani a gyerekeiteknek, külön fürdővel, konyhával. Esetleg legyen egy kis átjáró, de a külön fürdőhöz, konyhához ragaszkodj, hiszen az később is praktikus lesz!
2018. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Én férfiként azt mondom, menekülnék ilyen helyzetből. Nekem már az is necces lenne, hogy a szülők mellett lakjunk közvetlenül. Persze egyrészt idősödnek, lehet majd őket segíteni. Másrészt sajnos ezt sokan ki is használják.


Nagyszüleim laktak közvetlen telken mellettünk a másik utcában, mindig mindenért nekünk kellett átjárni, nekünk kellett segíteni, javítani, idővel ellátni őket. A többi gyerekük meg persze odanézett havonta 1-szer és természetesnek vették, hogy "hát ti vagytok itt", majd jöttek a kritikák, miért nem vágjuk a füvet, tartjuk rendben a kertet, stb...


Közös lakás meg aztán teljesen katasztrófa lehet. Zéró magánélet, ott járkálnának reggeltől estig. És mindezt megfejeli a közös fürdő, konyha. Katasztrófa lenne.

2018. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Mondom, hogy hol van a bukta: a haszonélvezetnél.

Ugyanis még akkor is nekik lenne haszonélvezőként több joguk, ha ti vagytok a tulaj. Még titeket is joguk lenne kirakni a házból. Én nem mennék ebbe bele.

2018. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!