Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom és apósom csak...

Az anyósom és apósom csak nekem nem ajánlja fel a tegeződést, ez engem nagyon kellemetlenül érint, valakinek van erre ötlete hogy oldhatnánk meg?

Figyelt kérdés

Nem engedte máshogy feltenni a kérdést, elég bután sikerült feltennem. A vejüknek és a másik menyüknek felajánlották, csak nekem nem. Házasságban élünk a férjemmel, gyerekünk is van, nekem nagyon kínos hogy én csókolomozok meg magázok egyedül családi összejövetelen.

Ha valaki volt ilyen helyzetben, és leírná, ezt hogyan lehet udvariasan megoldani, annak örülnék.

Természetesen semmi gond nem lenne a magázódással, ha mindenki magázná őket(a vejük és a másik menyük) de így nagyon kellemetlen.

Főleg hogy apóst a gyerek nem hívhatja papának hanem Petinek hívatja magát, de én a gyereknek nem mondhatom hogy menj oda Petihez, mivel nem tegeqződünk, én Peti bácsinak hívom. Tehát jelenleg semmilyen módon nem tudom megnevezni a nagyapját, erre is várnék ötletet.

Köszönöm előre is az építő véleményeket!


2018. jan. 7. 12:19
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
74%
Nem kedvelnek az tuti. Az unokát se nagyon,nem lehet h azt sejtik h nem vérszerinti? Férjed nem tesz semmit?
2018. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
53%
Biztos, hogy a többieknek felajánlották, nem csak egyszerűen maguktól visszategezték őket, ahogy felnőttként neked is kellett volna? Lehet, hogy ők meg azt furcsállták, hogy csókolomozod őket, aztán megszokták. Hafelnőttként tegeznek, egyértelmű, hogy visszategezhetsz, nem kell külön felajánlani.
2018. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Az összes unokának Petinek kell szólítania, már volt hogy mondtam a gyereknek hogy Peti papa de azt mondta őnem olyan öreg hogy nagypapának hívják.

Egyébként a gyerek a férjemé. Szerintem nem feltételeznek olyat hogy nem a férjemé. És talált süllyedt, nem kedvelnek, de a vejüket és a másik menyüket sem.

2018. jan. 7. 12:30
 4/39 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk anyukámnak nem ajánlotta fel nagyanyám a tegeződést, majdcsak 3 gyerek és 20 év házasság után tette volna meg ezt a "gesztust" mikor az egyik rokon szóvá tette, hogy ugyan a másik meny miért tegeződhet, aki amúgy évente egyszer látogatja, mi meg kb minden hétvégén ránéztünk jól van-e. Na ekkor meg anyukám utasította el, hogy ha 20+ évig jó volt a magázódás ő nem hajlandó váltani. (persze egyoldalú, nagyanyám végig tegezte anyut) Amolyan édes a bosszú. A rokonok azóta is nagyanyámra "mérgesek", hogy ilyen bunkó volt.
2018. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
95%

És a férjed mit szól ehhez a szituhoz?

Esetleg szóba hozhatná ő a dolgot a szüleinek..

2018. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
83%
Én biztos nem vinném ilyen kozegbe a gyerekem,h ez legyen a minta az érzelmentesség. Mert akkor inkább ez van,meg lehet féltekenység,sok szulo magának szul h majd a kolyok eltartja, csak hiba csuszik a gépezetbe mikor a kolyok is saját családot szeretne. :(
2018. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
84%
Nem semmi család, igazi sznobok!! Részvétem.
2018. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
96%
Ez tényleg elég hülye helyzet. Két megoldás van, vagy egy huszárvágással egyszerűen letegezed őket - legjobb egy családi összejövetelen, többes számban, valaki mást (pl. sógort vagy férjedet) is belevéve a megszólításkor, ha nem tiltakoznak, mehet egyesével is. Vagy pedig a korrekt, egyenesebb megoldás, hogy nemes egyszerűséggel rákérdezel, zavarná-e őket, ha tegeződnél velük, ha már mindenki mással is így társalognak. Ha az apósod nem érzi magát olyan öregnek, hogy papának szólítsák az unokái, jó eséllyel amúgy is azt várták volna, hogy helyből letegezed őket.
2018. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
94%
A férjed udvariasan kérdezzen rá a szüleinél, hogy van-e ennek különösebb oka. Vélhetően neki sem esik jól, hogy veled távolságtartóbbak a szülei, mint a vejükkel meg a másik menyükkel.
2018. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg, ez a legjobb ötlet, a férjed kérdezze meg az anyját, hogy miért kell magáznod őket. Valószínűleg ki fog derülni, hogy az egész csókolomozást a te becsípődésednek tartják. Ha még az unoka sem nagyapázhat, mert fiatalnak tartják magukat ehhez, kétlem, hogy téged azért tegeznének, hogy csókolomot köszönj vissza.
2018. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!