Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Soha semmi nem jó neki és nem...

Soha semmi nem jó neki és nem fogok tudni neki megfelelni akármit csinálok. Mit tegyek ameddig nem tudok elköltözni?

Figyelt kérdés

Anyám elhagyott az új párja miatt pár éve. Apám meghalt.

Nagyszüleimmel élek jelenleg de legszívesebben ha tudnék már ma elköltöznék.

Anyám se tudott soha mamámnak megfelelni. Mindig csak a testvére volt az ő szemében a jó. És úgy érzem én is akármit érek el az életben soha nem fogok tudni “megfelelni” neki. Viszont elvárja, hogy mivel náluk élek neki mindenképp feleljek meg.

Az előző nevelő apám akármi volt vert minket anyámmal, anyámnak nem lett volna kötelező eltűrnie de ő büszkeségből nem szeretett volna mamámékhoz költözni ameddig más nincs. Így viszont éveken át akármi volt nevelőapám vert és folytogatott minket, majd sok év múltán sikerült elválnia tőle.

Anyámmal azóta sem vagyok jóban mert az új párját választotta helyettem, eldobott magától 18 éves korom előtt.

Van két szakmám, az érettségit most szeretném elkezdeni. Valamint dolgozni is el kell (és el szeretnék menni) mert befogatak és ezért kell nekik leadnom pénzt.

Mivel nem dolgozok még jelenleg nincs pénzem, ezért nem tudok elköltözni sajnos.

Nagypapámmal nincs is semmi gond, de mamám akárkivel beszél engem (és anyámat is általában) csak szidni tud, hogy én még mindig itt lakok, hogy semmire nem fogom soha vinni az életben.

Igaz a jogsit hónapokkal ez előtt elkezdtem és még nincs meg, de idén még meglesz.

Állandóan akármit csinálok a szememre veti, hogy semmit nem tudok, semmihez nem értek. Azért is mert senki nem foglalkozott eddig velem. Stb.

Olyan ember egyébként aki végtelenül negatív személyiség. Konkrétan leszívja az ember jó kedvét mert ha mellé kerülsz már mondja a negatív dolgait és sose marad mellette az ember jókedvű.

Tudom, hogy sokkal jobb ember is lehetnék, és szeretnék is az lenni. De nem érzem azt, hogy én tehetek arról, hogy jelenleg itt tartok most az életben.

Ha szóba kerül, hogy anyám az új barátját választotta helyettem, csak annyi rá a válasza, hogy mert biztos rosszul viselkedtem anyámmal és hogy megérdemeltem.

Akármit mesélek neki a terveimről képes a szemembe nevetni, hogy ne álmodozzak úgysem fogom tudni elérni, majd hiszi ha látja.

Állítólag szeret, de szerintem nem normális az amit csinál.

Elvárja hogy olyan legyek amilyennek ő elképzel, megsértődik ha nem mesélek neki semmit az életemről, de ha mesélek is akkor is csak kritizálni és kinevetni fog.

Nagyon nagyon bánt, hogy így áll hozzám. De sajnos nem tudok rajta változtatni. Ha meg akarom ezt vele beszélni úgy gondolja mindenben neki van igaza, és csak megsértődik.

Tudnátok tanácsot adni mit tegyek aeddig itt kell élnem (pár év) mert én így ezt már nem bírom...

Legszívesebben kb az összes rokonommal megszakítanám a kapcsolatot mert kb 3 ember van aki normális ebben a családban

19L



2018. aug. 18. 16:21
 1/3 Varga Lilian válasza:
Szia. Hasonló a helyzetem a tiedhez. Én is a nagyszüleimmmel lakom és bár nekem apám nem halt meg de 17 éve nem láttam. Anyámmal 5 éve nem beszélek. Először nekem is furcsa volt az új helyzet hogy nahyszulokkel lakni, de igazából ha mindent letisztaztok, hogy te szeretnéd ezt meg ezt (jogsi, suli, munka) de anélkül nem megy hogy valaki - gondolva itt rájuk- ne legyen mögötted. Mert te szereted őket akármilyenek hiszen a családod. És abból a szeretetből szeretnél te is kapni egy kicsit amit te adsz. Ezt így mond el neki, mert ha vadaskodsz hogy mi volt anyukáddal annak idején akkor abból csak vita lesz meg az valamilyen szinten nem is a te dolgod hanem kettőjüké. Biztosan megerto lesz ha teljesen őszintén elmondod neki mi az ami tőle rosszul esett és mi az amit te megteszel azért hogy jobb legyen a kapcsolatotok. :) remélem tudtam segíteni. Sok sikert
2018. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben voltam, mint te.

Albérletbe nem tudsz menni esetleg?

2018. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet. Segíteni fog.


Én a magam részéről a kérdést úgy oldottam meg, hogy sokat meséltem magamról, de semmiségeket. Ő úgy érezheti, tud az életedről, tud a dolgaidról, nincs kihagyva semmiből. De te tudod, h csak olyan infót kap tőled, amivel nem tud visszaélni, igaz?


Illetve megtanultam lezárni.

2018. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!