Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hozzátok hogy áll a nagymamáto...

Hozzátok hogy áll a nagymamátok? Milyen a kapcsolatotok vele?

Figyelt kérdés

Évek óta rosszban vagyok vele. Szoktam vele találkozni néha-néha. Régen legalább hetente egyszer nálunk ebédelt, de ez egyre csökken. Leginkább azért, mert nem szeretem a társaságát. Mikor kicsi voltam sokat vigyázott rám, sokat voltam vele. Míg a nagypapám élt főzött is ránk, mint a legtöbb nagyi. De miután nagypapám meghalt, felhagyott a főzéssel. Anya megkérte még régen, hogy főzzön rám hétvégente, legyek vele akkor, de nem vállalta. Már kb. 8 éve nem főz, évtizedek óta nem vesz semmit magának ételen kívül és nagyon ritkán cipőt, ha tönkremegy az eddigi, fürdés is heti rendszerességű. Így egyre kevésbé volt kedvem vele lenni. Ha régen vigyázott rám, akkor is tévézett és úgy figyelt engem. Ezáltal egy ellenszenv is kialakult bennem ellene. Már jó pászor megkérdezte, hogy miért utálom ennyire. Ezt akkor szokta mondani, ha nem akarok puszilkodni vele. Alapból nem vagyok egy puszilkodós típus.


De az egyik legnagyobb baj, hogy semmiről se tudok vele beszélgetni. Rengeteg mindent elfelejt, mindig ugyanazokat mondja, kérdezi, sok hülyeséget mond. Anya is egy csomószor leszidja, hogy hogy mondhat ekkora hülyeséget. Pl ismerőse: "A férjem rákos lett és az előző hónapban halt meg a fiűnk is.", nagyim: "Jajj, nekem is el kell mennem a szemészhez."

Folyamatosan orvosokhoz jár, de egészségesebb, mint bárki más.

Múltkor volt a háziorvosánál. Nem tudjuk, mit adhatott elő, de a doktornő úgy döntött, hogy nyugtatót ír fel titokban neki (nagyim nem tudta mi az, anya nézett után és azt mondta neki, hogy csak valami vitamin).


Emellett hazudozásban is kell élnünk, mert egyszerűbb, ha nem az igazat mondjuk. Mert, ha mondjuk elmondjuk, hogy a elmegyünk túrázni/vásárolni/moziba..., akkor jön az és "rám nem gondoltatok?".


De a legnagyobb baj, hogy azt hiszi, hogy 10 éves vagyok. Már elmúltam 19, voltam már egyedül Londonban, egy évig laktam koliban, alapból korán érő típus voltam, hamar egyedül lettem hagyva. De a mai napig, ha anya elmegy mondjuk délután moziba és ezt elmondja a nagyinak, akkor jön a "(nevem)-val mi lesz? Egyedül lesz? :O "


Másnak is van ilyen kapcsolata? Olyan rossz, hogy ilyen kapcsolatom van vele, én is szeretnék egy jó unoka-nagyi viszonyt, mint a legtöbb embernek van. Azt látom, hogy mindenki imádja a nagyikáját, ő a kedvenc embere a világon, a mi kapcsolatunk pedig nagyon messze van ettől.


2018. szept. 1. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Apai nagyszüleimet nem ismertem, mert jóval a születésem előtt meghaltak. Anyai nagymamámat ismertem, és imádtam. Messze lakott, így csak nyaranta mentünk hozzá 2 hétre nyaralni, de életem legszebb nyaralásai voltak. Mondom ezt úgy, hogy a mamám szombatista vallású volt, járt templomba. De tündéri volt. Sajnos 14 éves voltam amikor meghalt. Azóta is hiányzik.
2018. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én is így szeretnék érezni, de ez már lehetetlen. Mikor kicsi voltam emlékszem, hogy egyszer a nyaralónkban nagyi megkérdezte, hogy nem akarok a Kékfényt nézni. Gyerekként nagyon tetszett a címe, hogy vajon milyen izgi mese lehet.


Mostmár értem, hogy akkor kezdődött a szokásos műsora a tévében és valamivel rá kellett vennie, hogy nézhesse.


Sajnos nekem csak ilyen emlékeim vannak a közös nyarakról.


Az én nagyim római katólikus, járt templomba, de egy ideje nem jár, mert kétszer (kb 2 év különbséggel) elájult. Persze télen volt, amikor fűtöttek a templomba, ő pedig kabátban, sálban volt végig.

2018. szept. 1. 14:39
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Jó, és több mint 90 éves,és értelmileg teljesen épp, egy tünemény. Bár több ilyen ember lenne, mint ő
2018. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
A mi kapcsolatunk nagyon hullámzó. Vele élek, mióta csak az eszemet tudom. Nagyon sokat köszönhetek neki, de tényleg, viszont annyira konzervatív, hogy tönkreteszi az életem. Minden apróságba bele tud kötni, 22 évesként úgy kezel, hogy minek barátnő ilyen korán, és a többi.
2018. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4

Érdekes, ilyet még nem hallottam egy idősebb ember szájából sem. Az enyém bár, ahogy írtam, azt hiszi gyerek vagyok, mindig kérdezi, hogy milyen a férfi felhozatal. Múltkor egy ismerősöm dédiének mutattak be, miután megmondtam a koromat, egyből azt mondta, hogy akkor most van az ideje a párkereséshez, házassághoz.

2018. szept. 1. 15:45
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Minden embernek vannak hibái, hülye szokásai, és minél idősebb lesz, annál inkább. Próbáld őt elfogadni.

Nekem már meghalt mindkét nagyim...

2018. szept. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Pár évente 1x làtom, pedig kb 5km-re lakik.

Sosem érdekeltem, de különösebben engem sem ő. Soha nem volt szülinapozás vagy karácsony, egyszer volt családi ebéd nála, akkor talán papámnak volt valami kerek szülinapja.. 1 kezemen meg tudom szàmolni, hogy ő hányszor volt nálunk az elmúlt 31 évben, pedig még autója is volt, pár perc lett volna az út.

Nekem ő az egyetlen élő nagyszülőm, bàr a párom nagymamáit így 5 év ismeretség után 1000x inkàbb tekintem nagymamáimnak, mint őt.

2,5 éves a fiam, még sosem látta - de nen is érdekli

2018. szept. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
79%
Szerintem te reagálod túl, lehetnél picit kedvesebb és türelmesebb vele. A te mamád az enyémhez képest semmi, őszintén mondom hogy szívesen cserélnék veled.
2018. szept. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
A nagyszüleim kB 3x nyitották rám az ajtót 25 év alatt. Szóval semmilyen a kapcsolatunk.
2018. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Az anyai nagyszüleimmel majdnem minden nap találkoztam, rengeteg mindenben támogattak minket. Az apai nagyszüleim számára nem léteztem, pedig házasságban született gyerek voltam.
2018. szept. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!