Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszüleimnek hogy köszönjem...

Nagyszüleimnek hogy köszönjem meg, hogy egyetemre járhatok miattuk? Kicsit bűntudatom lett emiatt amúgy, ez normális?

Figyelt kérdés

Apa óvódai karbantartó, anya gyári szalagmunkás és kb annyit keresnek, hogy azt el is költik hó végére, meg amúgy sem spórolósak, sok felesleges dolgot megvesznek, ilyen típusúak na. Nagyszüleimnél akik még élnek, papa rendőr volt, mama bankban dolgozott és a nyugdíja kettejüknek együtt 300 ezer ft, amiből havi 80-90 ezret nekem adnak, hogy tudjak járni egyetemre, megélhetésre, stb. (Idegen városba járok, nem a szülővárosomba).


És tudom hogy kicsit bu zis, de múltkor majdnem elsírtam magam, mert belegondoltam hogy milyen jók ezzel hozzám, vagy hogy ezt mennyi emberért nem tennék meg a nagyszülei akkor sem ha lenne rá pénz, vagy hogy a középsulis osztálytársaim közül is mennyi volt aki nem tudott továbbtanulni anyagi okokból. Persze a megköszönést úgy értsétek, hogy nyilván megköszönöm minden hónapban amikor odaadják a pénzt, vagy pl. beszélünk telefonon kb kétnaponta, csak mégis belegondoltam hogy diplomával a zsebben mennyivel könnyebb, jobb életem lesz majd, mint nélküle lenne és ezt végülis nekik köszönhetem.


21/F


2018. nov. 27. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem bu zis, végre egy fiatal srác aki nem érzi magának értetendőnek a segítséget,hanem hálás.

Legjobb köszönet nekik hidd el az ha lediplomázol, ott lehetnek a diploma osztódon, megköszönheted nekik utána való vacsorán a segítségüket, és ha majd jól keresel és ők megszorulnak ugyanúgy segítő kezet nyújtasz.

Nekik az a legnagyobb boldogság hogy rendben lesz az életed és viszed valamire.

De attól anyukádékat se nézd le, félretehettek volna neked persze, de végül is ők neveltek fel, és ő miattuk lettél így írásod alapján jó ember.

2018. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Flagstaff ***** válasza:
100%
Úgy köszönd meg, hogy mindig tanulj rendesen, és általában is "légy jó mindhalálig", hogy lássák, nem az ablakon dobták ki azt a pénzt. Szerencsés vagy, és nagyon jó, hogy ezt tudod is. Jó fej lehetsz. Gratulálok!
2018. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a családban régi elv, hogy amit kapunk szülőktől, nagyszülőktől azt gyerekeknek, majd unokáknak kell visszaadni.


Tanulj jól, diplomázás után legyen majd normális állásod, pár év múlva vegyél el egy normális csajt, legyenek gyerekeitek. Nagyszülőket látogasd úgy havonta egyszer, később családosan is.

2018. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért segítenek, mert szeretnék látni, hogy boldogulsz az életben. Tanulj jól és legyen jó állásod. Ezzel már meg is háláltad nekik! Szerencséd van, hogy a nagyszüleidnek több a sütnivalója.
2018. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jon a karacsony a szeretet unnepe. Irj nekik egy kedves par soros levelet es ird le ezt, amit itt, hogy multkor hirtelen beledvillant, milyen szerencses vagy, hogy tudsz egyetemre jarni, hogy nem kell nelkuloznod es hogy nehany ev es diplomas ember leszel, aki remelhetoleg rendes allast kap es szeretned, ha ok tudnak, hogy ezt mennyire megbecsulod es mennyire halas vagy. Mama es Papa csodalatos emberek vagytok es nagyon halas vagyok nektek. Remelem nehany ev es ezt elmondhatom nektek szemelyesen a diplomaoszton is.

Sok szeretettel unokatok Samu.


En azert tartanam fontosnak leirni, mert biztos nem nagyon fiatalok es mi van ha veletlen nem erik meg a diplomaosztod ...?

Egy levelken ok fognak meghatodni es majd jol megolelgetitek egymast, lehet kicsordula konnyetek is es nagyon boldgok lesznek, hogy milyen kedves unomajuk van.

2018. nov. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyszülő önzetlenül ad.

Nekik annyi elég, látják tanulsz, megbecsülöd a pénzt, amit kapsz. Jó ember lettél. Nem kell több hála egy nagyszülőnek.

Eddig is megköszönted, ezután is tedd.

Nem bzis, ha valaki könnyekig tudja értékelni, amit kap.

2018. nov. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

De aranyos tőled. Szerintem, ha csak elmondod nekik, hogy mennyit jelent számodra, hogy segítenek anyagilag és megöleled őket már az is sokat jelentene nekik. :)

És oké, hogy ez alap, hogy megköszönöd meg blabla, de hidd el sokan vannak, akik nem mondanak köszönetet ilyen esetben.

2018. dec. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!