Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, hogy én vagyok az...

Normális, hogy én vagyok az okosabb, de nagyszüleim unokatestvéremet jobban elismerik?

Figyelt kérdés

Sajnálom, hogy ilyen tapintatlanul mondom, de tanulásban többet bizonyítottam eddig, mint unokatestvérem, viszont nagyszüleim úgy érzem rá "büszkébbek".

Sok mindenből különórákra jár: matek, fizika, kémia, nyelvtan, angol, és még így sem a legjobb tanuló. Én csak angolból, de azért, mert nyáron fogok felsőfokú nyelvvizsgát lerakni, ha minden jól sikerül. A városunkban 4 középiskola van van, a legjobba nem jutott be, maradt egy középkategóriás féleségű. Nagyszüleim tavaly úgy körberajongták, hogy bejutott oda, de amikor én bejutottam a város legjobb gimijébe nem kaptam tőlük semmi különösebb elismerést...

Amikor meglátták unokatesóm félévijét úgy szétölelgették, hogy jajj de ügyes vagy, csak 2 hármasod lett, nekem meg egy se, 4,6-os átlag és nem éreztem úgy, mintha annyira büszkék lennének rám.

Szerintem ugyanúgy szeretnek minket, de unokatesómra tanulás szempontjából büszkébbek. Egy versenyre sem szokott járni, én angol-matekra. Angolból egyszer első, háromszor lettem második hely, kétszer harmadik, matekból pedig egyszer második, kétszer harmadik, és ebben van megyei-országos verseny is. Unokatesóm egyszer volt valami csoportos matekversenyen, ahol harmadikok lettek, de valljuk be, nem az ő érdeme volt. Anyum készítette fel őket, és ő maga mondta, hogy egyedül nem lett volna képes rá...

Na, mindegy. Miért lehet, hogy még így is büszkébbek nagyszüleim unokatestvéremre tanulás szempontjából, ha (szerintem) ugyanúgy szeretnek minket? Így próbálják biztatni vagy mi?

Én tizenegyedikes vagyok, ő kilencedikes.


2018. márc. 3. 21:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Őszintén?

Valahol igazuk van. Gyengébbek a képességei, de küzd.

Neked jobbak, de megelégszel annyival, ami ebből csak úgy összejön.

Ő tesz azért, amit elér, te meg nem.

2018. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Csatlakozom az első vlaszolóhoz,és lehet ő nem olyan beképzelt mint te,ez is lehet náluk jo pont felé.
2018. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az elsővel. Nálunk hasonló helyzet van. Én mindig jobb képességübb voltam mint a húgom, de ő több elismerést kapott mindenkitől mert amég én elolvastam kétszer az anyagot ő napokig küzdött a leckéjével, de nem adta fel. Szerintem jogos is volt, jobban megérdemelte a dicséretet.
2018. márc. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom... Nem vagyok okos szerintem, iskolában, sőt osztályomban vannak jobbak nálam. Szerintem beképzelt sem vagyok, mert csak egyszerűen tudom milyenek az én és az unokatestvérem képességei. Ezt tényleg nem lenézésből írtam, csak fura ez az egész.

Egyébként én is természetesen megküzdök a mostani jegyeimért, talán csak mateknál nem, mert azt ha megérted órán onnantól "sínen vagy"...

Utóirat: köszönöm a válaszokat! :)

2018. márc. 3. 22:40
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

Miért várod ennyire más emberek visszaigazolását? """Lehet""" te jobb képességű vagy, de hogy semmi önbecsülésed és semmi önbizalmad nincs az tuti.

Amúgy meg ki nem szarja le ki a jobb képességű meg ki nem? Ki miben okos? Tesómék reál beállítottságúak, én humán. Ők matekból voltak okosabbak, én törit láttam át teljesen.

2018. márc. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Ő gyengébb, neki erőteljesebben kell küzdenie, több mindent feladnia a tanulás miatt, mint neked. Természetes, hogy őt hangosabban buzdítják. Megértem egyébként, hogy zavar téged, nagyon is megértem, de próbáld meg elengedni ezt az érzést.
2018. márc. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%

Amúgy az okos meg jobb képességű ez olyan sablonos duma, hogy valami hihetetlen...


Van a lusta és van a szorgos, és pont!

Én humán beállítottság vagyok, mégis kitűnő voltam kémiából és matekból, fizikából, orvostanhallgató vagyok.

2018. márc. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%
Nagy szégyen lenne, ha te tényleg orvostanhallgató lennél...
2018. márc. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
Ez szerintem is normális. Az ő képességei tosszabbak, tehát nyilván sokkal többet kell küzdenie az előrejutásért. Logikus, hogy jobban értékelik a teljesítményét és dícsérik, bíztatják.
2018. márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

szerintem logikus hogy bíztatják őt, jobban mivel a nagyszülő nem szólja le, hogy buta vagy,de:

nem kéne túlzásba esni, nem hiszem hogy ilyen fiatalon csak 2 db 2-es jónak számít és nem kéne csak őt dícsérniük. Sajnos az egyik alapvető hiba van itt, mégpedig, hogy amelyik alapból képes valamire(pl. okosabb,életrevalóbb)arról úgy vannak, úgyis megy neki legalább nem kell vele foglalkozni, hisz ő mennyivel életrevalóbb,bezzeg a másik gyerek olyan buta vagy tehetetlen, hogy őt támogatni KELL.

Ilyenkor persze a másik fél érthetően megsértődik,de sajnos az emberek többsége így reagál.

Mint amikor süket egy gyerek, ezért kiszolgálják(otthon azért nem életképtelen ugye és mégis), míg az egészség gyerek, meg úgyis egészséges, neki nincs szüksége támogatásra...

2018. márc. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!