Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kihez lehet fordulni abban az...

Kihez lehet fordulni abban az esetben, ha egyik nagyszülőm a depressziója miatt már elviselhetetlen?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, mivel ez az egész már 7 éve folyik, végignéztem a szüleimet, ahogy pszichésen tönkremennek, mivel állandó stresszben tartja őket mamám és rengetegszer bántja, sértegeti őket. 1 év után jöttem haza külföldről és elhatároztam, hogy rendet teszek én itthon, de a szüleim már beletörődtek, szenvednek nap mint nap és én ezt nem tudom tovább nézni. Kórházi kezelésre nem hajlandó mamám beleegyezni, az öregotthont meg fel se mertem hozni neki. Kellene tovább alakítanom az életem távol az otthonomtól, de nem tudom, mert félek, hogy ez az egész addig húzódik, míg elveszítem a szüleimet, mivel lelkileg teljesen össze fognak esni. Kérem, akinek volt hasonló problémája és tud tanácsot adni, írjon pár sort. Köszönöm az erre szánt időt.
2019. febr. 3. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a mama nincs jogilag gondokság alá helyezve, addit semmi esély sincs semmiféle kezelésre a beleegyezése nélkül.

Márpedig az, hogy valaki depresszív, nem ok a gondnokság alá helyezésre.

Nem ártana, ha pontosítanád, mi az, ami miatt elviselhetetlen a helyzet, mert amit írtál, az nem mond semmi konkrétumot, anélkül meg nem lehet pontosabb választ adni a kérdésedre.


De az garantáltan nem megy, hogy te jössz, "rendet teszel" és megoldasz mindent.

Ha meg a szüleid sem akarnak semmit tenni, akkor mit erölködsz?

2019. febr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod, írok privát üzenetet
2019. febr. 3. 09:04
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Minek? Ne akarja a gyerek lerendezni a szülők nagyszülők életét. Állj le. Ha akarják, megoldják. Ha nem akarják, akkor meg az ő dolguk.
2019. febr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Te végig tudnád nézni a szüleidet, ahogy szenvednek évek óta, tudva, hogy a helyzet adta lelki nyomás miatt törődtek bele mindenbe?
2019. febr. 3. 09:20
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk picit hasonló volt, bár nem depressziós volt a mamám, hanem szerintünk skizofrén párosult mély rosszindulattal. Lehetetlen volt vele beszélni, így először csak anyuékat felköltöztettem hozzám az emeletre (kétgenerációs családi házban élünk külső feljárattal), majd úgy döntöttünk, elmegyünk, ott hagyjuk őt egyedül a nagy ház minden rezsijével, mert elég volt. Nem hitte el, hogy megtesszük. Már ki volt nézve a ház és az ügyvéd telefonált, amit Ő vett fel, hogy mehetünk a papírokat aláírni. Akkor lepődött meg és mondta, hogy inkább ő költözik be egy idősek otthonába. Szóval szerencsénk volt, mi maradtunk és Ő ment el, és kifizettük a részét.
2019. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
"Te végig tudnád nézni a szüleidet, ahogy szenvednek évek óta, tudva, hogy a helyzet adta lelki nyomás miatt törődtek bele mindenbe?" Megértelek, de az se jó amit csinálni akarsz. Ne kezeld őket gyereknek, nem oldhatod meg az ő életüket.
2019. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Ezek szerint nem igazán van eljárása ennek, hanem valahogyan családon belül kell ezt megoldani.
2019. febr. 3. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
biztos, hogy depressziós? nem demens?
2019. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!