Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni anyukám...

Mit tudnék tenni anyukám depressziója ellen?

Figyelt kérdés
Édesanyám állandóan rosszkedvű. Elég pesszimista természetű, nem szeret változtatni, önmagát állandóan ostorozza, mintha muszáj lenne. Állandóan sóhajtozik, sajnálkozik, nem látom sűrűn mosolyogni. A társaságot nem igazán kedveli, ha vendég jön is felbosszantja. Mikor éppen nem lehangolt, inkább ideges és sűrűn káromkodik, ami, hát zavar. Régebben próbáltam vele megbeszélni, ideig óráig rendben volt, aztán megint ugyanez. Most kezdett el inkább zavarni, már nem szeretek itthon lenni. Állandóan feszültség és rosszkedv van, de a korom miatt még nem költözhetek el. A rosszkedve engem is lehúz. Beszélgetni nem nagyon tudok vele, csak felszínes dolgokról. A kapcsolatunk egyáltalán nem mély, nem bizalmas. Próbáltam már rávenni, hogy menjen el pszichológushoz, de nem jött össze. Próbáltam vele többet beszélgetni, de mindig egyoldalú volt a dolog. Moziba, színházba, állatkertbe, hasonló helyekre nem hajlandó velem eljönni, mert utál tömegközlekedni. Mozgásra nem sikerült rábírnom, új hobbi elkezdésére sem. Általában csak fekszik, tévézik szabadidejében. Nagyon szeretnék már valamit tenni, de kilátástalannak tartom a dolgot.

2019. jan. 22. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Depressuió egy komoly mentális betegség, nem rosszkedvűség
2019. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem nem sok mindent. :(

Főleg ha nem túl mély a kapcsolat köztetek.

Elmondhatod neki, hogy az ő depressziója milyen hatással van rád, és félsz, hogy magával ránt.

Ha erre se lép semmit, nem igazán lehet mit tenni. Max. kerülni, és költözni amint lehet. :(

2019. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont a depressziója miatt képtelen a cselekvésre, illetve fél a változástól, attól, hogy egy szakember előtt fel kelljen tárnia a problémáját. Apukád, nagyszülő, nagynéni, barátnő nincs, aki beszélhetne vele? A háziorvostól is meg lehetne kérdezni, mit lehet kezdeni vele. Magától nem fog elmenni, de ha mondjuk egyszer beteg lesz, pl influenza és azzal felkeresné az orvost, ő is megpróbálhatna hatni rá, hogy keressen segítséget. Vagy pszichológust vagy súlyos esetben pszichiátert, aki antidepresszánst ír fel.
2019. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
67%
Papa?
2019. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos sem apukám, sem nagyszülők nincsenek. Orvoshoz sem jár, akkor sem, ha beteg lesz
2019. jan. 23. 07:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha ő nem hajlandó és senki nincs, aki segítsen, nem lehet mit csinálni. Próbálhatod még néha mondogatni neki, csak visszafogottan, nem erőszakoskodva, mindkettőtök érdeke, hogy ő jól legyen, és gyógyszerrel lehet rajta segíteni, vagy elöl hagyhatsz egy leírást a depresszióról. Ha semmi nem használ, akkor nem tudsz mit csinálni, mint amikor munkába állsz, elköltözöl. Nem veheted magadra az ő baját. De hát hogy éltek? Ketten vagytok az egész családban?
2019. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ketten élünk, nővérem már kirepült, apukám meg már nem él velünk. Elköltözni viszont félek, mert tudom, hogy akkor anya minden napja sírással végződne, meg értelmetlennek tartaná az életét. Hosszú időintervallumban csak 2x volt olyan, hogy másnál töltöttem az éjszakát, más forrásokból tudtam meg, hogy sírt itthon egyedül..
2019. jan. 23. 18:38
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mégse kötheted a saját életedet hozzá, neked van sajátod, azt kell élned. Hogy ő kezeltesse magát, az az ő felelőssége. Azt nem mondom, hogy könnyű, hiszen beteg, de csak annyit kéne tennie, hogy egyáltalán elmegy egy szakemberhez.
2019. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Esetleg nővéredet is megkérheted, hogy segítsen, hátha kettőtökre hallgatna.


Mellesleg, ha egyedül sírt otthon, arról honnan tudnak "más források"?

2019. jan. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A nővérem bevonása jó ötlet.


Egy barátja mesélte nekem

2019. jan. 26. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!