Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám az utóbbi időben...

Nagymamám az utóbbi időben nagyon elviselhetetlen lett! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, mióta az eszemet tudom, nagymamàm mindig velünk lakott. Ő a " főnök " itthon, elvárja, hogy mindenki az ő kívánságait lesse, anyukámat teljesen befolyásolja, nagymamám nélkül nincs egy önálló lépése, gondolata. Mióta egyetemre kerültem és komoly barátom lett, teljesen ellenem fordult. Régebben nagyon jó volt a kapcsolatunk, de most érthető módon kicsit eltávolodtunk egymástól. Barátomat egyáltalán nem fogadja el, lenézi, pedig tisztelettudó, illedelmes fiú, de nagymamám nehezményezi, hogy a barátom ha nálunk van, nem folyton vele beszélget és a kívánságait lesi. Szokása nagymamámnak, hogy a véleményét nem nekem mondja el, hanem a szobám ajtaja előtt mormog. Ma is azt mondta rám, hogy kva vagyok, és miért engedik a szüleim, hogy agyba-főbe szexeljek, holott ez nem is igaz, hiszen barátomon kívül csak egy fiúval voltam egész életemben. Mit tegyek? Alkalmazkodni hozzá lehetetlen, elköltözni nem tudok.

2015. szept. 15. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Apukád még veletek él?
2015. szept. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

pfff

menekülj

2015. szept. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy mit tegyél? Te akarod megnevelni a nagymamádat, vagy mi..?
2015. szept. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hány éves a nagymamád?
2015. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Apukám velünk él, de nagymamám nagyon utálja őt, mindig hozzá hasonlít... 78 éves
2015. szept. 15. 14:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni, legfeljebb te is a szobája előtt kezdj el mormogni.
2015. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni


De gondolom nem a családi házban szexeltek, nem?!

Meg amúgy is mi köze van hozza?? :'D

2015. szept. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. Alapvetően kedvesen viszonyulj hozzá, de ha elkezd gonoszkodni, akkor az se keltsen Benned indulatokat, csak egyszerűen hagyd faképnél, kb. így "bocs mami, majd ezt később megbeszéljük".


Az öregek sokszor válnak gonoszkodóvá, azt élvezik, ha úgy tudnak szurkálódni, hogy az fáj a másiknak. Egyik nagyapám is 90-hez közel utolsó 1-2 évében ilyen lett, pedig előtte nagyon jóindulatú ember volt, de gondolom akkor a halál előszele már megborította elméjét. Kb. havonta 1-szer láttuk, de ilyenkor nekem és húgomnak is durván beszólogatott. Láttam hogy elégedett volt magával, amikor látta hogy ezt húgom szívére vette, és majdnem szétdurrant a dühtől, hogy én meg tettem a véleményére. (Mondjuk az sem érdekelt volna, ha azonnal gutaütést kapott volna, mert akkor már úgy éreztem, hogy neki is cinkes így élnie, úgy hogy előtte milyen normális ember volt.)



Szeparáld el magad Tőle minél jobban, azzal hogy zárod szobádat, nem tartózkodsz vele sokat egy légtérben. Persze azért ha pl. ő főz, akkor illik vele enni.

2015. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne elolvasnod dr. Susan Forward 'Mérgező szülők' c. könyvét, ha jobban meg akarod érteni, hogy milyen játszmákat működtet(ett) a nagymamád a saját lányával és az egész családotokkal szemben, és abban is segítene, hogy megtanuld ezt a destruktív viselkedést kezelni addig is, amíg kénytelen vagy velük élni, nem pedig áldozatként benne ragadni ebben, ahogy a jelek szerint anyukád tette.
2015. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát mivel zárható a szobám ajtaja és bejárós vagyok a suliba, azért itthon is szexelünk, de persze diszkrétek vagyunk, sosem úgy csináljuk, hogy egyértelmű legyen, meg ilyenek. Igen, barátom jól kezeli őt, nem foglalkozik vele, ha hülyeséget beszél, csak mosolyog, de nekem ez nem megy
2015. szept. 15. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!