Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jó dolog a nagyszülők tisztele...

Jó dolog a nagyszülők tisztelete a családban?

Figyelt kérdés
2019. márc. 27. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Persze, de nem mindenáron. Vannak olyan nagyszülők is, akik egyáltalán nem érdemlik meg.
2019. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Általánosságban igen. Azok a nagyszülők akik az unokájukat szeretik, törődnek velük mindenképp. De sok nagyszülő nem ebbe a kategóriába tartozik. A gyerekeiket csak ócsárolják, az unokákat is kritizálják vagy épp közönyösek no azokat nem igazán.
2019. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
A tiszteletreméltó emberek tisztelete indokolt. A nagyszülők vagy beletartoznak vagy nem.
2019. márc. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Mik ezek az iszonyú ostoba kérdések mostanában?
2019. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
#4: egyre hülyébbek az emberek. Fogyatékos kérdések vannak tömegével.
2019. márc. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
15%
Gondoljunk arra, ha mi nagyszülők leszünk hogyan esne jól, gyermekeink , unokáink velünk szembe való viselkedés?! Mutassunk jó példát!!!
2019. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6-osnak:


Gondolj arra, hogy a gyerekeidnek, unokáidnak hogyan esne jól a velük szemben való viselkedés és ezzel érdemeld ki a tiszteletüket.

2019. ápr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a helyzet, hogy nagymamáméknak van egy stílusa, amivel néha pont az ember lelkébe tudnak gázolni, de alap elvárás, hogy nem szólunk érte vissza. Szóval ezáltal kiváltságosak, de, nem igazán jó egy kapcsolatban, ha valakit azért szeretek, mert a rokonom és szeretnem kell vagy azért, mert tesz is érte.


Ez a tisztelet egy alap elvárt dolog volt minden felmenő felé, de lefele az ellentéte volt. Pl (és most egy light-osabb sztorit mesélek el) megesett rengetegszer, hogy édesapám bejött a szobába, mesét néztem és ő semmi szó nélkül elkapcsolt, amiért, ha visszaszóltam volna, kiverte volna a fogaimat.


Ráadásul én ezt eltanultam és bementem a szobába, ahol a nagypapám épp nézte a tv-t és egy szó nélkül elkapcsoltam onnan, mert ment a műsorom. Nagyon össze lettem érte szídva és egészen másnapig nem bocsátott meg a nagypapám. Akkor nem nagyon értettem, hogy, ha az én apám lehet velem tiszteletlen én miért nem lehetek másokkal.


Szerintem a tisztelet oda-vissza kéne, hogy működjön, nem csak lentről felfele, hanem fentről lefele és tenni kéne érte; a tény, hogy valaki a rokonom nem lehet csak és kizárólkagos alapköve a tiszteletnek.

2019. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!