Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg ilyen felháborító...

Tényleg ilyen felháborító dolog, ha otthonba adjuk az önmagát ellátni nem tudó nagymamámat? Miért ilyen álszentek az emberek?

Figyelt kérdés
Nagymamámat eddig ápoltuk, de mivel az ápolása már meghaladja a kapacitásunkat, kerestem neki egy emelt szintű ellátást nyújtó otthont. Amíg csak mi ápoltuk, a távolabbi család és az ismerősök is azt mondogatták, hogy "jajj, nézzetek egy otthont, mert erre rá fogtok menni", most viszont, hogy élessé vált a helyzet, azaz leadtam a jelentkezéshez szükséges papírokat, elkezdték a "jajj szegény néni, eltovábbítják otthonról", "bezzeg az örökség kell majd nekik, de az öreget kidobják" beszólogatások. Így is elég nehéz döntés volt ez az egész, erre még ők is rátesznek egy lapáttal.
2018. aug. 23. 21:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
Miért foglalkozol mások véleményével?
2018. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%

Minden téren ez megy. Nem érdemes velük foglalkozni, iszonyú korlátoltak az emberek. Ti nem szakapolok vagytok, ha valami történik a ti felelősségetek.


Az ápolási díj összegéről és arról hogy mennyire megnyomorit egy családot egy hozzátartozó ápolása már ne is beszéljünk.

2018. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ne foglalkozzatok az ilyen emberekkel, mert nektek van igazatok, egy tényleg problémás beteget ápolni nem tudtok akármeddig.

Akik okoskodnak, azoknak legfeljebb megmondhatjátok, hogy akkor vállalják el ök a nagymamátok ápolását, és utána észreveszik magukat.

A nagymamának is meg nektek is jobb lesz, ha szakszerü ellátást kap, ti meg látogassátok, amilyen gyakran csak lehetséges.

A hülyékkel meg ne foglalkozzatok, egy kivülálló mindig könnyen beszél!

2018. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
96%

3: Ez jó!

Megmondod nekik, hogy X Ft-ot fizettek nekik azért, hogy lássák el, vigyázzanak rá 24 órában, ne kóboroljon el, amikor bekakil, bepisil, tegyék tisztába fél órán belül, fürdessék, főzzenek rá, etessék, ha szükséges, nyújtsanak neki orvosi ellátást, rendszeres labort csináljanak neki és biztosítsanak neki társaságot, mert önállóan már nem tud eljárni.

2018. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk ugyanez volt. Évekig gondoztuk a papát, de a végén nem csak anyagilag de lelkileg is kikészültünk. Papára egyre többször előjött az "elmebaj, és volt, hogy agresszívan harapott vagy bekakilt, bepisilt. Sokszor képben sem volt, ment a feje után. A lakás ajtajára több zárat kellett rakatni, mert volt, hogy arra keltünk éjszaka, hogy papa meztelenül elindult a nagyvilágba. Persze a rokonok távolról könnyen osztogatták a tanácsokat, de senki nem jött ápolni, segíteni, és senki nem fizette ki a gyógyszereit. Végül mi is úgy döntöttünk ( orvosi tanácsra), hogy olyan otthonba menjen ahol szakszerű orvosi segítséget kap. Mi is kaptuk a szidalmakat, hogy milyen hálátlanok vagyunk, szívtelenek mert egy kisöreget kidobunk. Az egyik messzebb élő nagynéninek (mellesleg papa középső lányának) a szája volt a legnagyobb, ő szidott minket a legjobban. Anyám megunta a nővére szidalmait ezért megkérte a férjemet, és és engem, hogy egy szombati nap őt és papát vigyük el a nővéréhez. Elvittük, majd anyám a következőt tette.

Papát átadta a nővérének. elővette a listát amire felírta mikor melyik gyógyszer kell a papának. Leírta a napi szokásait, mire figyeljenek. 2 nagy bőrönd ruhát. és 1 bőrönd gyógyszert is otthagyott. Majd közölte, hogy ok, a papa nem megy otthonba, de most a nővérén a sor. Anyám gondozta évekig, majd mi a férjemmel 6 évig. Ideje, hogy a többi lánya is gondozza. Majd eljöttünk. 2 hétig sem bírta, és ragaszkodott ahhoz, hogy otthonba menjen.

Szóval aki szerint szívtelenek vagytok annak lehet közölni, hogy viszed a mamát, gondozza ő.

Amúgy papa jó kezekben volt, és minden héten többször látogattuk. Az állapota is sokat javult. ( sajnos már nem él, de volt pár éve még amikor boldog volt)

2018. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
89%

Az én dédmamám 3 éve otthonban van, fel se tud kellni. Nagyon rossz állapotban van, plusz még demenciás is. Két lánya van, mamám, aki 2 csípő, 2 szem és egy szívműtéten esett át, illetve mamám húga aki Németországban lakik. Papámnak volt már agyvérzése is 10 éve, szencsére szépen felépült. Nem tudnak 24 órás delügyeletet adni neki olyan minőségben, ahogy lehet. Apám egyedüli gyerek, dolgozik. Nyilván, hisz valamiből élni kell.


Nem, egyszerűen nem lehet megtenni hogy ott légy vele 0-24 ben, mindenedet feladva, szaktudás nélkül gondozd.


24n

2018. aug. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ne foglalkozz velük. Tudom, könnyű beszélni, de inkább a rokonok száját bírd ki, mint a gondozást. A tatám szegény csak egy hónapig volt ágyban, de 3 embernek nem volt élete miatta. Mamámnak a dereka ment tönkre, a nagynéném fogyott tíz kilót, apum naponta két vagy háromszor ment pelenkát cserélni. Nem tudom milyen lehet ezt évekig csinálni, de az az egy hónap is nagy szenvedés volt mindenkinek. Teljesen megértlek.
2018. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Valószínűleg azért figyelek, figyelünk a véleményükre, mert fizikailag és lelkileg is totálisan ki vagyunk készülve. A nagymamám súlyos demens, már nem ismeri fel a családot, azt sem tudja, hogy ő kicsoda, a mászkálós, szökős korszak nála már véget ért. A fotelba szoktam kiültetni és a kertben is szokott üldögélni, de mivel egyáltalán nem tartja magát ölbe kell vennem (60 kg), amit már a derekam is nehezen visel. A szüleim 70 év felettiek, ők sem bírják már. A férjem dolgozik, ő is próbál segíteni, de ő főleg a gyerekekkel van (8 év alattiak), amikor én a nagymamámmal foglalkozok.

Amíg még jelentettünk számára valamit igyekeztünk kitartani, de mostanra összeroppantunk. Az utóbbi éveink csak akörül forognak, hogy hogyan lássuk el őt. Etetés, itatás, pelenkázás, fürdetés, sebkezelés (felfekvés), tornáztatás, rosszabb estéken váltásban alszunk, hogy mindig legyen ugrásra készen valaki, ha baj van. Az orvosai nagyon rendesek, tényleg mindenben segítenek, megtanítanak amire kell, de akkor sem megy tovább.


Az említett örökségről meg annyit, hogy nekünk is hitelt kell felvennünk, hogy fizetni tudjuk a különbözetet, mert a nagymamám nyugdíja nagyjából a havidíj felét fedezi, a nagybátyám meg nem hajlandó sem az ápolásba sem az anyagiakba beszállni, mondjuk papíron fix jövedelme sincs, szóval ebben nem is reménykedhetünk.

2018. aug. 23. 23:14
 9/35 anonim ***** válasza:
8%
Itt nem az a kérdés hogy a rokonság mit szól. hanem hogy a néni mit akar.
2018. aug. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%
Ja, most olvasom hogy súlyosan demens: Ebben az esetben csak annyit mondanék: az ilyen otthonokban szoktak szakemberek lenni, akik azon dolgoznak, hogy a demens betegek elmeállapota javuljon. Szóval nem is kérdés hogy az otthon a jó megoldás.
2018. aug. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!