Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ki alakulhat kötődés úgyis a...

Ki alakulhat kötődés úgyis a gyerek és a nagyszülő között, ha csak havi 1x három napra találkoznak?

Figyelt kérdés
Sajnos a nagy távolság és az úti költség miatt csak így tudjuk megoldani.

2019. ápr. 29. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Apámékat évi 3-4x 1 napra, meg nyaranta egy teljes ottalvós hétre látják a gyerekeim, és imádás van.
2019. ápr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Segít benne az is, ha nyáron van egy-két hét nyaralás a nagyszülőknél (ha nekik nem teher).

2019. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Nagyszüleim 700 kilométerre laknak. Olyan gyakran találoztunk, ahányszor csak lehetett - különösen kiskoromban - de akkor is elég ritkán láttuk egymást.


A kötődéssel semmi baj, nagyon szeretjük egymást :)


Sőt, 2 és fél évesen én magam döntöttem úgy, hogy elmegyek egyedül (=szüleim nélkül) a nagymamámmal hozzájuk. Nem is volt hiszti amíg ott voltam, jól éreztem magam velük.

2019. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Nálunk is nagy a távolság, és nálunk 2-3 hetente egy napra találkoznak a szüleimmel, és imádja őket.
2019. ápr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Havi 3 nap?

Az elég sok.

Sok gyerek ennyit sem találkozik a nagyszüleivel.


Nálunk anyósék 120 km-re laknak. Van kocsi, tudjuk tankolni, mégsem megyünk havonta 3 napra.

Úgy 2-3 havonta találkozunk, 1-1 napra (vagy ők jönnek, vagy mi megyünk).

6 éves a fiam, nyáron szokott nyaralni anyósomnál, nagyon szoros, jó a kapcsolata a nagyszüleivel.

Mi is jóban vagyunk velük.


Szerintem nem a találkozások számán múlik.

Hanem hogy milyen a légkör, milyen a szülők viszonya a nagyszülőkkel, és esetleg amikor nem is találkoznak, mennyit beszélnek egymással.

2019. ápr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy értem a három napot, hogy körülbelül péntek délután/kora estétől vasárnap kora estig.

És pluszban nyáron mi is egy hetet ott nyaralnánk.

Köszönöm akkor a válaszaitokat.

Már nagyon aggasztott a napokban ez a távolság. A párom szülei a közelben laknak. Ők majd mindennap látni akarják azt mondogatják. Ezert is ijedtem meg, hogy az én szüleimhez csak havi egyszer tudunk majd menni és tudom, hogy ha lenne lehetőségük ők is szívből látnák majd a gyereket(gyerekeket) többször.

2019. ápr. 29. 11:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a nagyszülők kialakítanak valamilyen olyan együttlétet, foglalkozást, kirándulást stb.-et a gyerekkel, amit az kedvel, és már várja is. Persze nem csak evésre gondolok, hogy ott milyen jókat lehet enni. Ha van a faluban (ha falu egyáltalán) pl. tehén, akkor oda is el lehet menni, hogy közelről megnézzék őket, és onnan hozni a tejet, lehet a nagypapával biciklitúrákat tenni, szóval hasznos, élvezetes programokat kell kialakítani a gyerekekkel, amit szeretnek csinálni, és akkor felejtsék el a mobiltelefont is.
2019. ápr. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Testvéremmel mi ünneppekkor láttuk őket (Karácsony, Húsvét, stb)., meg a nyári szünetet töltöttük náluk.


Kislány koromban nekem nem alakult ki szoros kötődés pl nagymamám és köztem; alig vártam, hogy menjek haza, de a testvérem imádta őt.


Szerintem ez embergfüggő.

2019. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!