Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám szeretné, ha odakölt...

Nagymamám szeretné, ha odaköltöznék hozzá a párommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrégiben elhunyt a nagyapám. A nagymamám közel 60 év házasság után egyedül maradt egy 4 szobás kertes házba. A nagymamám egy végtelen jó szándékú, nagyon érzelmes asszony, aki szeretné ha a párommal odaköltöznénk hozzá. A páromnak, akivel jelenleg albérletben élünk, már megemlítettem a dolgot. Egyenes választ nem kaptam. Nyilvánvalóan nem ismeri olyan jól a mamámat, mint én ezért megértem ha szeretné átgondolni a dolgot. Engem úgy neveltek, hogy a család borzasztó fontos. Ezt én is hasonlóan gondolom. Nagyon jól kijövök a mamámmal. Ő az az ember, aki ha nem tetszene neki valami, akkor sem tenné szóvá. Halk szavú, szellemileg és fizikailag toppon van. Szerintetek mit tegyek? Hogy kérdezzek rá a páromnál, hogy egyértelmű választ kapjak tőle, de ne tűnjek erőszakosnak? Előre is köszi a válaszokat!

2019. márc. 19. 09:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Ne bonyolítsd túl. Egyszerűen csak kérdezd meg a párodat, hogy elgondolkodott már azon, hogy a mamával éljetek?

Mond, hogy meghallgatod az ő döntésének az okait.

De jó ha tudod. Meg kell értened ha a párod nemet mond, és bizony én helyeselném is. Igaz, te ismered a mamádat, de még te sem éltél vele felnőttként. Hidd el, lakva ismerszik meg az ember igazán. Mamád lehet egy tündér, de előbb - utóbb jönnek majd a gondok.

2019. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az a problémám, hogy a jelenlegi párkapcsolatomat nem érzem olyan stabilnak, mint a viszonyomat a családommal. Nincsenek tervei, sem mond semmit a jövővel kapcsolatban. Ez most lehet hogy hülyén hangzik, de nem szeretnék úgy visszagondolni erre később, hogy elpocsékoltam valakire az időmet aki nem érdemli meg, miközben kihasználhattam volna az időt a családdal, addig amíg itt vannak nekem.
2019. márc. 19. 09:53
 3/26 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

#1: +1.

Összeköltözés esetén a hangosabb, toltálisan felszabadult szex is kizárva.

2019. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ez valószínű oda-vissza működne: Ti megspóroljátok a lakás bérlés díját, viszont róla gondoskodnátok, még ha most nincs is rá konkrétan igénye. De azért bevásárlás, orvoshoz vivés, ilyenekre gondoltam. (Később pedig nyilván még többet tennétek).

Én ezt egy esetben tudnám elképzelni, még négyszobás házban is: Leválasztott két külön lakrésszel, és eltartási szerződéssel (a jövőre nézve).

Ez meg így túl nagy macera, mérlegelni kell, hogy érdemes-e.

Kövezzen meg bárki, én pusztán szeretetből nem költöznék oda.

2019. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
A helyedben odaköltöznék,párod helyében nem,mert más nagymamája nem hiányozna az életembe korlátokkal.Plusz ha odaköltözöl,azért számíts arra is,hogy majd gondoznod is kell őt idővel.
2019. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%

Ha így gondolkozol a kapcsolatodról, akkor még most fejezd be. A pasival szemben nem fair, hogy így állsz hozza.

Amúgy lakva ismeri meg ah ember a másikat. A halk szavú, tökéletes nagymamából simán lehet idegbeteg vénasszony, ha valami nem tetszik neki.

2019. márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

#2:

Ebben az esetben megmondanám, hogy odaköltözök, és döntse el, hogy veled tart-e, vagy marad albérletben.

Az eltartási szerződés jó ötlet. Sok családban oda a jó viszony, ha örökség kerül a képbe, és könnyen találhatod magad utcán a nagyi halála után.

2019. márc. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Már máshonnan is megkaptam ezt a "gondozásra szorul majd" részt. Mondjuk erre egy megjegyzés, az hogy valaki megöregszik nem jár együtt azzal, hogy halála előtt gondozásra szorul. Van aki csak nem ébred fel reggel, van aki kórházban hal meg, stb.

2019. márc. 19. 10:03
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

Az idősek többsége nem álmában hal meg, hanem betegségekben, amelyek változó lefolyásúak lehetnek. Van aki sokat szenved, másokkal kegyesebb a sors, és hamar elmennek. Én az odaköltözés előtt tisztáznám a nagymamával, ha ő beteg lesz mit szeretne? Sajnos ezzel is számolni kell, hogy leesik a lábáról idővel. Bármennyire szeretném a nagymamámat pont ezért nem költöznék oda, csak ha ezeket a dolgokat megbeszéltük. Lehet ő arra gondol, hogy odaköltözöl, és ha megtörténik a baj, majd ápolod.


Viszont a srác helyében nem mennék bele. Én is laktam a nagyszüleimmel egy ideig, és nem tartom jó ötletnek.


30/F

2019. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, nagyon rossz beidegződéseket sajátítottál el. Szép es jó, fontos a csalad, ritka, ha valakinek jó a kapcsolata a csaladjával, tartsd is ezt meg. DE! A családod, már bocsi, de nem dug meg és nem csinál neked gyereket. A külön kiscsaládok külön élettel alkotnak egy nagy családot. Amíg neked fontosabb nagymamád, addig ne is számíts rá, hogy valaki is ad neked saját családot. Mamád egyszer nem lesz majd, te meg ott leszel egyedül.
2019. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!