Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyum megsértődött amiért nem...

Anyum megsértődött amiért nem szeretném az újszülött mellé?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mit csináljak, hogy még próbáljam kiengesztelni vagy hagyjam és majd lenyugszik?


Külföldön élek és anyumat évente kihívom 2 hétre hozzánk. Nem egy szörnyeteg, viszont nem egy kifejezetten jó természet. Egy hatalmas mártír akinek semmi nem jó. A látogatási csak azért maradnak vita nélkül, mert én magamba folyton a dolgokat és inkább rá hagyok mindent. Rá külön kell főzni és másban is hozzá igazodni. Amikor teregetek, akkor fogja és leszedi a ruhákat, mert csak ő tudja, hogy kell teregetni. Állandóan csak panaszkodik és nem tetszik neki semmi amit csinálok, meg hasonlók. Lényeg, hogy bejelentette, hogy majd jön a baba születésére én meg mondtam neki, hogy párommal megoldjuk ketten (szebben mondtam neki). De megsértődött.



2019. máj. 25. 11:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
7-es, szerintem nem ugyanaz a két nő.
2019. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%
Biztos h nem hódólnék be anyámnak, sőt azt sem engedném h a saját házamba kiosszon, és egyebek.
2019. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
40%

Ez a másik kérdésből van Valóban sok a hasonlóság.


Akkor kicsit kiegészítem a dolgot.


Édesanyámmal jó viszonyban vagyok, de ez inkább a párom és az én türelmemnek köszönhető. Anyumnak nagyon kiállhatatlan természete van: indulatos, kárörvendő és nagyon szeret panaszkodni. Minden évben itt tölt két hetet nálunk a mi költségünkre. A repjegyet felül neki külön kell főzni, mert amit mi eszünk az neki nem ízlik. Emellett folyamatosan azt nézni, hogy neki mi lenne a jó de nincs semmiben sem köszönet, csak panaszkodás. Szeretem, hiszen mégiscsak az édesanyám, de lefáraszt a jelenléte. Viszont "szeretne unokázni" és még jóval a terhességet előtt közölte, hogy ha lesz baba, akkor majd kiköltözik hozzánk néhány hónapra (!) "segíteni".

2019. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom ti milyen "nők" vagytok, az én anyukám tíz percre lakik tőlünk anyósom 15 percre, de soha nem volt szülés után igényem rájuk. Ketten párommal mindent meg tudtunk oldani... A baba aludni is szokott, akkor én is pihentem, vagy tettem a dolgom, főztem takarítottam, férjem munka után bevásárolt, ringatta a babát, mindketten hordoztuk.. Komolyan nem tudom milyen helyzet lehet, ahol két felnőtt nem tud megoldani egy kisbabát. Meg oda költözik a nagyi :D minek? Ez tipikus magyar hozzáállás, szinte kényszeres, amellett, hogy káros, főleg mert elavult tanácsokkal (inkább okoskodással) látják el az újdonsült kis családot.
2019. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
21%

10!


Mondjuk onnan, hogy itt is a külön kell főzni rá a legnagyobb probléma. De ha elolvasod mindkét kérdést te is rájössz, hogy ugyanaz a két kérdező

2019. máj. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%
Mondjad, menjen babát látogatni, mert azért az lenne a furcsa, ha nem akarná látni az unokáját.De segíteni nem kell, mert meg akarjátok oldani ketten.
2019. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Persze megsértődött,igaza is van.Egy baba érkezése öröm,unokáé dupla.te meg azon szottyogsz nem akarod ott legyen.Saját anyád kizárod ebből.Egy baba napról napra változik,mégis mikor mehet majd megnézni mire nagykorú lesz?Ép elég bűntetés neki skypos nagyi lesz.Na azt könnyü ám messziről imádni,Lehet nehéz eset,de az anyád és lehet pont az unoka lesz aki megváltoztatja olyanra amilyennek szeretnéd.Én nem tudom mitől fordul ki magából minden ifi asszony apuka..a szülőket meg hülyének feleslegesnek nézik.Lehet szidni anyosókat apósokat..de a menyek vők se dicsekednek el milyen mocskosul tudnak bánni saját szüleikkel,vagy anyóssal apossal..Addig hivd anyád mig van..mert eljön az idő mikor mit nem adnál azért ott lenne!
2019. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!