Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyum megsértődött amiért nem...

Anyum megsértődött amiért nem szeretném az újszülött mellé?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mit csináljak, hogy még próbáljam kiengesztelni vagy hagyjam és majd lenyugszik?


Külföldön élek és anyumat évente kihívom 2 hétre hozzánk. Nem egy szörnyeteg, viszont nem egy kifejezetten jó természet. Egy hatalmas mártír akinek semmi nem jó. A látogatási csak azért maradnak vita nélkül, mert én magamba folyton a dolgokat és inkább rá hagyok mindent. Rá külön kell főzni és másban is hozzá igazodni. Amikor teregetek, akkor fogja és leszedi a ruhákat, mert csak ő tudja, hogy kell teregetni. Állandóan csak panaszkodik és nem tetszik neki semmi amit csinálok, meg hasonlók. Lényeg, hogy bejelentette, hogy majd jön a baba születésére én meg mondtam neki, hogy párommal megoldjuk ketten (szebben mondtam neki). De megsértődött.



2019. máj. 25. 11:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Mi a kérdés?
2019. máj. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Semmiképp ne próbáld meg kiengesztelni, ugyanis nem te sértetted meg, hanem ő viselkedik kibírhatatlanul. Egy levélben leírhatod neki, hogy mi bajod van vele, de csak akkor, ha tényleg fogalma sincs. És utána ne hagyd, hogy fogadkozással visszakönyörögje magát. Majd ha nagyobb lesz a gyerek. Ha haragszik, hát haragszik, ne az ő beteg lelke legyen a szempont. Pszichológushoz kéne mennie.
2019. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
a szülés után még idegesítőbb lesz a történet, megnyugtatlak! mert majd a babáddal se tudsz hirtelen mit kezdeni és nehéz időszak lesz.. ha anyád ilyen nem kell még ő is oda! ha pukkad írj neki egy felnőttem és én más vagyok szép hangvitelű levelet.. ha megérti oké, ha nem így járt...
2019. máj. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Felnőtt, önálló ember vagy. Sajnos előfordul, hogy a másik felnőtt olyant tesz, ami nem tetszik a másiknak. Ha ezt elmondják neki, megsértődhet, de nem érdemes. Itt nem neked kell hozzá alkalmazkodni, hanem fordítva.
2019. máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha tényleg nem szeretnéd, ha ott lenne az anyukád, ebben az időben, akkor képviseld határozottan ezt az álláspontodat.

Bántani fogja a dolog, de ezzel küzdjön meg ő.

Annyit tehetsz, hogy újra és újra elmondod, hogy nagyra értékeled a segíteni akarását, megérted, mennyire szívesen jönne, hogy szeretné rögtön látni, kézbe venni az újszülöttet, de mégis arra kéred, hogy várjon a látogatással.

Segít, ha konkrétan megmondod, mikortól vagytok fogadókészek. És elismered, hogy őt bántja ez a helyzet, együttérzel vele, stb. Bíztasd, hogy láthatja majd a babát skypon, küldök fényképet, videót...

Viszont kéred, hogy ne utazzon oda, mert ti a pároddal így döntöttetek. Hármasban szeretnétek lenni az első hetekben. És főleg afelől nyugtasd meg, hogy a másik nagymamát se fogadjátok ebben az időben. Ottlakásra gondolom tényleg nem, ha pedig rövid látogásra benéz hozzátok (ha egyáltalán a közelben lakik), ne mutogass anyukádnak olyan képeket, ahol a másik nagyi dajkálja a kisunokát.

Mi nagymamák féltékenyek vagyunk egymásra.

2019. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Egyzser már feltetted a kérdést és akkor is írtuk, hogy nem kell kihívni, ha nem akarod.
2019. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2019. máj. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
86%

"Amikor teregetek, akkor fogja és leszedi a ruhákat, mert csak ő tudja, hogy kell teregetni."


Ezt olvasva teljes mértékben meg tudlak érteni hogy miért nem szeretnéd az újszülött mellé. Megpróbálhatod kiengesztelni, de nincs értelme.

2019. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
A múltkor még azon agyaltál, hogy nektek kell-e fizetni a jegyét ha kirángatjátok ingyen bébicsősznek...
2019. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

9-es, miből gondolod, hogy ugyanaz a kérdező volt? Sokan élnek külföldön magyarok, soknál jön a baba, soknak van kibírhatatlan anyja.

Nem hinném, hogy ő írta.

2019. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!