Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülővel lakni?

Nagyszülővel lakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Másfél éve élünk párom nagyszüleivel. Van egy 3 éves lányunk és úton a tesó. Múlt hónapban házasodunk össze. Eddig se volt úgymond tökéletes kapcsolat, de mióta házasok vagyunk és terhes vagyok azóta pokol minden.

Szóval párom mamája haszonélvező az ingatlanon de párom a tulajdonos.

Erről is csak ügyvéd által al írt papír van....

Szóval eddig se volt tökéletes. Én takarítok utánunk mosok rájuk. Vannak állatok is azokat párom gondozza mert ők már nem bírják.

Ha nem is vagyunk otthon mert pl megyünk szuleimhez vagy bárhova máshova tiszta kosz a konyha sok a mosatlan amit persze nem csinálnak meg maguk után.... Ebből is nagyon elegem van

Ha a mama el is mosogat akkor is kB hallgatom napokig még dolgozni jártam nem votlam táppénzen nem volt ennyire vészes a helyzet vagy inkább nem foglalkoztam vele... Mi tartjuk őket minimális számlát fizetnek bevásárlást is én intézem azt eszik amit főzök... Persze ebből se volt gond... De ha reggel 10re nincs ebéd már ezért is szó van.

Páromnak úgy tett pár napja hogy a hazassagkoto terembe hagytad az eszedet... Azt hiszed meg fogtad az isten lábát vele... 70-73 évesek

Én 26 párom 27 lesz.

2 generáció van köztünk.

Anyukámék felajaltottak hogy menjünk oda lakni ahol nagymamám lakott külön. Bejárat 2 szoba fürdő konyha nem nagy de szívem szerint kézzel lábbal mennek ebből a helyzetből. Nagyon elegem van

KB már ezen vitazunk a férjemmel mert ő nem akar tavaly lett a tető ablak fűtés megcsinalva amit mi álltunk persze fele hitel lett... De legalább rendben van úgy voltunk vele.

Sajnos gyógyszert kell szedjek vernyomas miatt és szúrnom magam trombózis miatt...

Mióta kiderult hogy kellenek ezek azota a mama direkt idegesít kötekedik gyakorlatilag nem jó semmi se.

Nem tudom mit kellene tegyek. Gyűlölök itt lakni most már. Mindenből elegem van. Párom ezzel mit sem törődve.


2019. jún. 4. 12:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Mindenképp költözzetek külön. Felnőtt emberek vagytok, házasok, lassan 2 gyerekkel. Az lenne az egészséges, ha külön élnétek. Rá fog menni a kapcsolat ha így marad minden.

Egyébként szerintem nincs gond nagyszülővel élni, ha mondjuk beteg és apolàsra szorul. De ha egészséges és csak kötekedik, akkor passz

2019. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

Szóval a férjed olyan kis köcsög, hogy nem hajlandó kiköltözni a saját házából, amibe pénzt is ölt?

Válj el!

2019. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Én a helyedben költöznék a szüleimhez a két gyerekkel, ahol nyugi van.

Neked fontos a nyugalom, és a gyerekeknek sem egy ideális környezet.

Téged csak házicselédnek használnak.

2019. jún. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Te magad írtad, hogy eddig sem volt tökéletes. De utána még szülsz oda két gyereket. Nem tudtok mit csinálni, a férjed nagymamája a haszonélvező. (Én el tudom simán képzelni, hogy idegesíti őket ez az egész így, lehet, nyugit akarnának már.)
2019. jún. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igazából párom ott nőt fel velük.... Az a baj hogy nem igen élnének meg ha eljonnenk onnan...
2019. jún. 4. 12:49
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Elköltöznék onnan, akár a férjem nélkül is.

Csak azt nem értem, hogy ha eddig sem volt jó, akkor minek házasodtatok össze és miért van úton a tesó???? Ez számomra felfoghatatlan. Direkt nehezíted az életedet? Nyilván a nagyiék nem lesznek kedvesebbek veled.

Biztosan költöznék minél előbb, mert ez így nem élet, hogy folyton csesztetnek, kuplerájt csinálnak, koszosak, stb.

2019. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
80%
Nekem az anyóssal voltak ilyen gondok amikor másfél évre oda költöztünk. Állandóan én takarítottam, tiszta trehány volt az egész lakás ha én csináltam meg vagy ha nem voltam ott. Kiderült hogy jön a második, besokaltam hogy még (veszélyeztetett) terhesen is nekem kell csinálni mindent. Megmondtam a páromnak hogy ezt nem, anyuhoz költöztem a gyerekkel egy másfél hétre. Észhez tért az anyós, após is és a párom is. Azóta persze elköteleztünk, nincs baj ha nem egy fedél alatt vagytok. :D lehet neked is jót tenne egy hét távol lét.
2019. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

Örülhetsz, hogy egyáltalán lakhattok ott, simán kitehetnek benneteket.

Gondolom, öket veszettül zavarja, hogy odaszülsz a nyakukra két gyereket, és nincs nyugalmuk.

A nagy renoválásokat eleve a párodnak kell fizetni, akkor is, ha nem laknátok ott, mert ö a tulajdonos. Mindenféle használati jog azonban nem öt illeti, hanem a nagyszülöket, neki ott jelenleg semmi joga sincs!

2019. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom öreg fejjel nem a gyerekzsivajban akarnak élni. Ezen a téren megértem őket. De két dolgot nem értek.

Ha nem jó a kapcsolatod, akkor minek pulyálsz le két kölköt neki?

Vagy ha már együtt maradtatok, miért nem költöztök külön? ilyen nyámnyila pasival én össze se feküdtem volna, nemhogy gyerekeket szülni neki...

2019. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Próbáljunk meg együtt gondolkozni,mit lehetne könnyíteni.

A közeletekben is van Gondozó Szolgálat melyen ketesztűl nyugdíjra számoltan lehetne ebédet hozatni a férjed nagyszüleink.Lehetne másban is kérni a segítségüket.


Időskorunkra a rossz látás is lehet az oka,ha koszosnak találjuk őket,szemészetre is jó lenne elvinni őket.

Remélem megengedheted magadnak egy mosogatógép beszerzését,már 3 ember után is elég sok a tisztátalan edény,a család bővűl szerintem időszerű.

Az elmondásod szerint a nagyszülők nevelték fel a férjedet,ő bizonyosan tudja a válaszokat a kérdésedre,gyanítom nem követne téged a saját szüleidhez való költözéskor.

Elhíresült mondás a "bekapom lesz...m tabletta" amivel sokan élnek illetve korlátozod a nagyszülőkkel töltött idődet.

Mondd meg a férjednek,hogy mindennap azonos időben beszélget,segít a nagyszüleinek és te ezáltal kimaradsz.


A két generációs különbséget jó lenne valahogy leküzdeni:esetleg együtt kertészkedtek,szeretnék ha egy könyvet felolvasnál nekik,megsétáltatni őket,valamit biztosan találsz amit a kis öregek és te is szeretsz csinálni.

Mielőbbi gyógyúlást kívánok neked és a baba egészségére is vigyázol.

2019. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!