Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Befolyásolja-e a pénz a...

Befolyásolja-e a pénz a nagyszülövel való kapcsolatotokat?

Figyelt kérdés
Anyósomèk drága ajándékokat vesznek a fiamnak, míg anyukáméknaknem telik ilyesmire.Nem fogja ezért a Fiam kevésbé szeretni az Én szüleimet?

2017. nov. 27. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem b#sztátok el a nevelését, akkor nem. :D
2017. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nagyjából az elsővel tudok egyetérteni. A mai fiatalok többsége azt a szülőt/nagyszülőt 'szereti', aki megveszi neki az új ájfont, az ájpedet, az xboxot, az új xbox játékokat, a márkás ruhákat, meg aki megengedi, hogy 15 évesen elmenjenek tetováltatni és bulizni. Akitől családi társasjátékot kapnak és még meg is kéri őket, hogy segítsenek elmosogatni ebéd után, arról kiírják ide a gyakorira, hogy mekkora szemét rabszolgatartó gyerekkínzó. :)

De ők már egy ilyen elcseszett generáció, a te kisfiadnak még lehet esélye, ha megtanítjátok neki, mik a valódi értékek az életben.

2017. nov. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Csak saját magamból tudok kiindulni, nálam semmilyen módon nem befolyásolta az érzelmeimet, pedig hasonló helyzet volt gyerekkoromban (most 28 éves vagyok), sőt.
2017. nov. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem, ettol én is féltem az elején, utálom is öket,szoval nehéz helyzetben voltam.

De rájöttem,hogy mindenkinek van helye a szivében, és mára eljutootunk oda,hogy megkérdezik minek örülne,igy lejjebb is adtunk...


De mindenkit szeret a gyerek...

2017. nov. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Magamból kiindulva nem. Egyik nagyszülőpárom rettenetesen jómódú, közel a felső tízezerhez. Tőlük drága ajándékokat, utazásokat kaptam, együtt mentünk tinikoromban mamával fodrászhoz és kozmetikushoz, de nem kaptam tőlük igazi nagyszülős pillanatokat.


Másik mamámék nem álltak túl jól anyagilag, de minden vasárnap ott voltunk náluk, igazi családi ebéd, játék az unokatesóimmal, esténként köré ültünk és ő mesélt nekünk, nyaranta kirándultunk, ő tanított meg igazán sütni stb, tehát ők élményekkel kompenzálták az anyagi "hiányosságokat". Még most is mosolygok, ahogy eszembe jutnak.

2017. nov. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Penznek nincs koze a szeretethez ... az a prostitucio.
2017. nov. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Szeretetet nem lehet ajandekkal vasarolni ... az a vesztegetes.
2017. nov. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%
A penz es a szeretet kozott csak egy eletkepes osszefugges letezik: mindenki szereti a penzt.
2017. nov. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szeretné kevésbé a Te szüleidet, ha soha rá se néznének. Engem az apai nagyszüleim nem látogattak és nem is kaptam tőlük semmit. De az anyai nagyszüleimmel elég sokat voltam. Nem kérdés, hogy Őket akkor is jobban szerettem volna, ha semmit nem vettek volna nekem.
2017. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre hogy egy normális gyerek számára sokkal fontosabb a valódi szeretet mint az anyagiak. Én legalábbis gyerekként soha nem azt néztem ki mennyit ad, manapság sem ezt nézem.
2017. nov. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!