Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Már annyira elviselhetetlen!...

Már annyira elviselhetetlen! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nos.. A nagyapámmal kell együtt élnem. Alkoholista, és ha egyedül hagynánk mégjobban lecsúszna. Anyám persze ezt nem akarja. Nem bírom már. Minden nap részegen jár haza, beszólogat, egy dolgot elmond 50x, 7kor fekszik utána kussba kell lenni. Most is csoporthívásoztunk nagyon jókat nevettem és elég trágár módon elküldött melegebb éghajlatra. Mellesleg igénytelen is mindig utána kell pakolni és ha elmosogatom a tányérját ordít mert hogy "pocsékolom a vizet". Csomó vita van miatta. Mit tegyek? Kiskorú lány vagyok akit az anyja nevel
2019. júl. 23. 01:20
 1/7 anonim válasza:
31%

Egy hatalmas pofon kortól és nemtől függetlenül hatásos. Az ilyen ember egyébként is csak abból ért. Ha még egyszer ilyen hangot üt meg, magabiztosan kenj le neki egyet, és közöld, hogy ha még egyszer tiszteletlen veled, lerugdosod a lépcsőn (már ha van), és a pincében fog elvérezni, mert mentőt nem fogsz hívni, csak majd reggel, ha már kihűlt. Csodát fog tenni, hidd el: amint nem érzi magát nyeregben, hogy ő itt az alfahím, szépen besimul a fal mellé.


Igen, ez működik akkor is, ha tizennégy éves vagy és lány. Nem az számít, hány éves vagy, hanem hogy mit lát és érez.

2019. júl. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jah azt kihagytam, hogy mindig elhord minden rib@@@ncnak mert 7után érek haza 16 éves létemre
2019. júl. 23. 01:53
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem,miért nem a szüleid istápolják a nagypapát? Elmondtad az anyukádnak,hogyan viselkedik veled a nagypapa?
2019. júl. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Én anyádat nem értem. Minek istápolni egy alkoholistát? "Jobban lecsúszna..." ÉS? Amit anyád csinál az az alkoholizmus támogatása. Soha nem értettem hogy mi vezeti az embereket arra hogy elviseljenek egy ugató, qrvára okoskodó, igénytelen, cefreszagú f@$zkalapot?
2019. júl. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Igazabol en sem ertem miert kell tamogatni az ivasban. 16 vagy neked kell hogy legyen eleted,anyadnak ezt tudnia kellene. En siman lelepnek es kit erdekelne hogy ha lecsuszik, de ennel jobban hova? Ha ekkora alkesz hogy minden nap vedel? Ennel mar nincs lejjebb. Az apam alkesz volt mikor 15 voltam, evekig mig el nem tudtam koltozni borzalmas eletem volt. Megvert mikor kiontottem a piajat, vergodott,mindenkit megvert korulottem,elkoringyalt es ugy hoztak haza kisemmizve. Tiszta seb es mokesz volt es a telefonjat penzet mindig lenyultak. Ha jott a penz szaladt az egesszel a kocsmaba, volt hogy egy este alatt egy havi fizetest elvert holott nem az o fizuja volt,de kiverekedte maganak! Ilyenkor mindenki cimbi volt es meghivott mindenkit illetve elloptak tole. 18 lettem es elkoltoztem alberletbe a parommal,munkahelyet szereztem es onnantol nem erdekelt. 22 vagyok,leszokott mar azota es normalis, ra sem mer nezni az italra. De soha nem felejtem el neki mert evekig ki sem mozdulhattam mert mindig hazakellett hozni vagy epp lefektetni,leallitani. Ha ujra kellene jatszanom ezt biztosan nem tennem erte a kisujjamat sem odebb! Bocsi hosszu lett csak leirtam a sztorimat,hogy tudd nem eri meg torodni egy alkoholistaval, holott nekem az edesapam volt az. De ha igy tudtam volna hamarabb elhuzok valakihez es nem csinalom ezt vegig. Oriasi lelki fajdalom
2019. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Lebegtesd meg anyádnak, hogy ha nem tesz valamit nagyapád viselkedése ellen, akkor szépn elmész a gyámhivatalba, és bejelentést teszel, mert kiskoruként a lelki egészségedet veszélyezteti. Nagyapát ki kell rakni a lakásbol.
2019. júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mond meg anyádnak,hogy ha ez a helyzet nem változik,bemész a családsegítőbe és kitálalsz. Nyilvánosságra hozod a történteket több közösségi portálon és akár idegenekhez is odamész az utcán,hogy segítsenek mert félsz a részeg nagyapádtól.


Szerintem ennek lesz hatása. Ha ezt nem hiszi el,akkor ezt játszd el párszor!

2019. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!