Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehetne lekoptatni egy...

Hogyan lehetne lekoptatni egy rokont, aki újabban gyakrabban keres fel, mint szeretném?

Figyelt kérdés

Egy távolabbi rokonommal találkoztam az unokaöcsém esküvőjén akivel régebben néha összejártunk, de különösen mélyebb kapcsolatuk nem volt, most megtudtam, hogy ismét közelebb költözött, és mivel elvált magányos, mondtam neki udvariasságból, hogy ugorjon át gyakrabban, lévén közel lakik, a munkahelye pedig még közelebb van. Kezdetben mondta, hogy nem akar a terhemre lenni, de meggyőztem, ami kár volt, mert 2 hónap alatt már 6 alkalommal jött hozzánk, és ez nekem és a feleségemnek is sok, de megbántani nem akarom.

Hogyan lehetne a legdiszkrétebben megszabadulni tőle?


2019. aug. 11. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nadehát ez hogy működik? Egyszercsak ott van? Nem egyeztettek időpontot? Ha kérdezés nélkül megjelenik, nem engeded be. Ha időpontot kér, megmondod, hogy most nem érsz rá, majd jelentkezel. És 3 hét múlva jelentkezel, és további egy héttel későbbre beszéled meg.

Egyébként megérdemled: minek kell olyat mondani, amit nem úgy gondolsz? Mi értelme van a hazugságnak?

2019. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Magyarul rábeszélted, hogy járjon át, aztán most az a baj? :D


Amúgy őszinteség, megmondod, hogy zavar, ne jöjjön, kész.

2019. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Neked se lennék rokonod. Először áthívod, azután lekoptatod, mert nem viseled el másfél hetente?
2019. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Te akartad ezt nem? Te beszelted ra,holott nem akart a terhedre lenni. Sekelyes vagy Kerdezo! Azt hittem napi szinten jon. Nalam ez meg az elviselheto kategoria.
2019. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elottem mar irtak ha csak ugy beallit, akkor azert azt tisztazni kell hogy elotte beszeljetek mar meg idoontot. A nem beengedes visszauthet hiszen lehet eszreveszi otthon vagytok es kitarzoan csonget. Helyette megerkezik beengeditek es kozlitek hat epp a legrosszabbkor, mert indultok ...valahova talaljatok ki valamk olyat ahova tenyleg el tudtok menni. Egyetlen egyszer eleg ezt megjatszani, es ekkor kerjetek meg, hogy legkozelebb inkab szoljon elore es beszeljetek meg a talalkat.

Ha szojta jelezni mior jonne, akkor talalj kifogast...migren, mas jon hozzatok, koran keltek, elutaztok etc.

Ha csak az a gond hogy hozzatok megy es otthon nem orultok neki akkor vidd el egy kavehoba cukraszdaba kocsmaba es oda beszelj meg vele idopontot. Ott aztan eltoltesz egy orat vele vagy fel orat es szepen kozlod indulnod kell otthon varnak vagy massal van talalkad meg vagy megfajdult a fejed a gyomrod valamid.

2019. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Azért el kell ismerni,itt te vagy a hibás. Meggondolatlanul invitálták a rokonodat magatokhoz. De ha már így át cseszted,és rá állt arra,hogy átjárkáljon hozzátok,akkor legalább egy hónapban egyszer viseld el. Lehet most egyedül érzi magát,hisz írtad hogy nem rég vált el. És ez a látogatási mennyiség tényleg nem.a nyomulós kategória.
2019. aug. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ezzel nem segítek, de látod, ezért nem kell a rég nem látott rokonoknak a nyakába ugrani és újra felvenni a kapcsolatot. Én eddig mindig megbántam, és csak gondot okoztam vele magamnak. Ebből most nehezen mászol ki, főleg, ha nem akarsz bunkónak tűnni.
2019. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Havi 3 alkalom miért sok?

Kellemetlen ember?

Nem érzi, mikor már illene hazaindulnia?

Szerintem ennyi bőven belefér az "ugorjon át gyakrabban" invitálásba. Végül is nem napi vendég.


De ha ritkítani akarod, esetleg jó lenne kölcsönössé tenni a látogatásokat. Tehát egyszer nálatok, egyszer nála. Akkor azzal tudjátok ritkítani a találkozásokat, hogy hosszabb idő múlva mentek el őhozzá, és mivel ti vagytok a sorosok, ezért nem jönne addig ő sem. Ez sok családnál működik.

A "megszabadulni tőle" remélem nem azt jelenti,hogy sosem akarjátok többé, hogy eljöjjön hozzátok. Ez azért elég inkorrekt lenne azok után, hogy te biztattad, hogy jöjjön hozzátok.

2019. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!