Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehetne rávenni a...

Hogyan lehetne rávenni a nagymamát a költözésre?

Figyelt kérdés
A nagymama 82 éves, jelenleg az egyik lányával él együtt egy nagy, kerttel, udvarral és melléképületekkel rendelkező családi házban. A ház már nem új, volt javítgatva itt-ott, de sosem volt keret egy normális, teljes körű felújításra és nyilván a hibák is folyamatosan keletkeznek. Iszonyat pénzt lehetne rákölteni, ha tényleg mindent normálisan meg szeretne rajta csinálni az ember, viszont most még olyan állapotban van a ház, hogy el lehetne adni pár millió forintért (még abszolút élhető), amiből tudna magának venni egy lakást (vidéki kisváros, itt akár 10 millió alatt is kapni). Ez miért lenne jó? A lánya pár hónap múlva költözik onnan, vagyis egyedül marad. Egyedül nem lesz képes fenntartani azt a házat és ellátni saját magát a nyugdíjából. Nem is használja ki, nincsen szüksége egy ekkora területre pl. most is üresen áll egy szoba, üresek a melléképületek, a kertet sem gondozza, nem megy ki az udvarra. Ugyanakkor azért munka van vele, amit leginkább mi és a többi családtag végez a mama helyett (ő le lett állítva róla, mert már nem egyszer törte el valamijét fűnyírás közben), mi nyírjuk a füvet, mi lapátoljuk a havat, mi metsszük a fákat, mi festünk, mi javítjuk a lépcsőt meg a kerítést, mi ássuk fel a kertet stb., szóval mindenért mi vagyunk ugrasztva. Valamint most még nem okoz neki gondot, hogy sokat kell mászkálni vagy mindenhol lépcső van, de később ez már nem biztos, hogy menni fog neki. Mi azt gondoljuk, hogy a legjobban egy városban lévő földszinti lakással járna a legjobban, illetve nem titok, hogy nekünk is jobb lenne. Ott csak a lakásról kell gondoskodnia, sokkal olcsóbban kijönne, bőven elég lenne neki akkora lakhely is, minden (boltok, posta, rendezvények, barátai) a közelben lenne, mi is közelebb lennénk hozzá. Hogyan lehetne ráébreszteni, hogy neki is jobb lenne?
2019. aug. 15. 12:50
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

6-os az általad felvázolt dolgok annyira nem passzolnak a kérdésben említett helyzettel.


1. Nem itt élte le az életét (elég sokat költözött), de az tény, hogy már régóta itt él és megszokta a házat, a környéket, a szomszédokat. Ez mindenki számára egyértelmű és ez nem is vita tárgya. Szimplán csak arról van szó, hogy ez nem fog azon segíteni, ha ő nem tudja egyedül ellátni magát, mert a szomszéd nem fog neki kifesteni vagy bevásárolni.

2. Egy családi házban is tekintettel kell lenni a szomszédokra, max. egy társasházban ez fokozottabban igaz. Viszont a mama napjai nagy részében újságot olvas, rejtvényt fejt, tv-t néz vagy nincs is otthon, mert elmegy mindenféle rendezvényre, császkál a városban, meglátogat valakit stb. Ezeket ugyanúgy meg tudja tenni egy lakásban is és egy 82 éves néni különben sem gondolnám, hogy akkora vizet zavarna.

3. Ez így is van, ezért is lenne jó választás egy földszinti lakás, míg most egy olyan családi házban lakik, ahol sok a lépcső (kint és bent is), az udvar a kert, a járdák sem egyenletesek.

4. Ő a város szélén él, ahol szinte nincsen semmi. Buszozva jár be a város központi részébe, ott vásárol, oda jár postára, oda jár mindenféle rendezvényre stb., szóval a költözést követően ugyanezt meg tudná tenni csak kisebb lenne a távolság és egyszerűbb lenne neki.

5. Nem veszne el a városban, heti szinten járkál a városba, ismeri a környéket. Városon belül maradna.

2019. aug. 15. 13:46
 12/41 anonim ***** válasza:
19%

Egyedül a kisebb lakásban sem lenne el. Szóval itt a fő probléma szerintem azt, hogy egyedül marad.

Ráadásul idegen helyen egyedül még rosszabb lenne neki.

Láttam már ilyet, egyedül maradt mamát/papát beköltöztették a városba, de ott is egyedül volt. Gyorsan le is épültek.

A kisebb lakás, ház akkor jó ötlet, ha ugyanazon a környéken, településen marad.

Egy 80 feletti ember mit kezdjen magával egy új, idegen városban? Nem tud ő már úgy kapcsolatokat kialakítani. Meg mindent megtanulni, hogy mi hol van, mit hol tud intézni.

2019. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
10-es Hát igen, pont ez a probléma. A családban mindenkinek megvan a maga élete, otthon és család, amiről gondoskodni kell, mindenki dolgozik vagy tanul stb., szóval az igenis egy teher, hogy mindig menni kell ezt megjavítani, azt letakarítani, amazt kicserélni. A fizetett segítség pedig megint hasonló. Nem azzal van a baj, ha pl. át kell menni neki segíteni valamiben vagy hasonló, de azért van különbség aközött, hogy füvet nyírj az egész területen meg havat lapátolj és aközött, hogy nézz rá a tv-re, ha elromlott vagy fesd ki azt a kis szobát. A szomszédokkal jó a kapcsolata amúgy, én elhiszem, hogy szeret ott lakni és jól érzi magát ott, de ez nem elég ahhoz, hogy ott éljen. A városban is vannak barátai, eljár mindenféle rendezvényre és klubba, szóval ott is lenne társasága és akár a régi szomszédokkal is tudná tartani a kapcsolatot.
2019. aug. 15. 13:58
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy valamit emelnék ki a válaszodból.

"Ezeket ugyanúgy meg tudja tenni egy lakásban is és egy 82 éves néni különben sem gondolnám, hogy akkora vizet zavarna."


Olvasd el azokat a kérdéseket, ahol a szomszéddal van baj, rengeteg olyan van, hogy az idös szomszéd akkor mozog (tipikusan kora reggel), amikor a többiek aludnának, illetve a tv-zése áthallatszik, mert hangosabban nézi, mint mások, és rossz idöpontban.


Emellett laktam panelban is meg házban is, és a szomszédok zavarása össze sem hasonlítható. A házszomszéd esetleg azt hallja, ha valaki a kertben gépet használ, a lakásban a WC-lehúzást is. Emellett egy ház esetében van három szomszéd, egy lakásban meg sokkal több, mert mindenki áthallatszik.

2019. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
12-es Ugyanaz a település, általa is ismert környék.
2019. aug. 15. 13:59
 16/41 A kérdező kommentje:
14-es Igen, de szerintem ilyen helyen ez alap. Én voltam kollégista jó pár évig, panelben is laktam és volt ahol konkrétan azt hallottam, ha a szomszéd sms-t kapott. Áthallatszik mindenféle, nyilván vannak zajok, de szerintem ez alkalmazkodás kérdése. A gyerekek ordibálnak, sírnak, játszanak, a fiatalokhoz járnak a barátok, későn érnek haza vagy sokáig ébren vannak, az idősek meg tv-t néznek, rádiót hallgatnak stb., mindnek van valami hangja és nem igazán lehet mindent kiküszöbölni.
2019. aug. 15. 14:06
 17/41 piroska és a farkas ***** válasza:
42%
Ên elhiszem, és megértem, hogy ott szeretne maradni. Ti viszont nyugodtan mondhattok nemet. Egy komplett hàz rendben ( karban) tartàsa nem kis feladat. Tehàt elvàràsai se legyenek.
2019. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 szántóvető ***** válasza:
85%
amíg mindent elvégeztek a ház körül ill támogatjátok anyagilag is addig sehogy,nagyon jól elvan abban a házban jelenleg.mennyi a nyugdíja?
2019. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
93%

" Igen, de szerintem ilyen helyen ez alap. Én voltam kollégista jó pár évig, panelben is laktam és volt ahol konkrétan azt hallottam, ha a szomszéd sms-t kapott. Áthallatszik mindenféle, nyilván vannak zajok, de szerintem ez alkalmazkodás kérdése. A gyerekek ordibálnak, sírnak, játszanak, a fiatalokhoz járnak a barátok, későn érnek haza vagy sokáig ébren vannak, az idősek meg tv-t néznek, rádiót hallgatnak stb., mindnek van valami hangja és nem igazán lehet mindent kiküszöbölni."


És nem gondolod, hogy ÉPPEN EZ zavarná a mamát is? Most nyugodt, csöndes hele van, ott meg egy zajos környezetben kellene élnie, ahol öt zavarják a szomszédok, ö is zavarja a szomszédokat - és ilyen helyen - feölg idösekkel szemben - állandóan megy a veszekedés, zavarás, fenyegetözés. Igazán nem hiszem, hogy erre lenne szüksége, amikor nincs rákényszerítve. (Hacsak ti nem kényszerítitek!)

2019. aug. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
26%
Elég önző egy öregasszony. Az ertelmesebbje ezt magától belatja. Nem kell ugrálni neki és majd rajon.
2019. aug. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!