Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehetne rávenni a...

Hogyan lehetne rávenni a nagymamát a költözésre?

Figyelt kérdés
A nagymama 82 éves, jelenleg az egyik lányával él együtt egy nagy, kerttel, udvarral és melléképületekkel rendelkező családi házban. A ház már nem új, volt javítgatva itt-ott, de sosem volt keret egy normális, teljes körű felújításra és nyilván a hibák is folyamatosan keletkeznek. Iszonyat pénzt lehetne rákölteni, ha tényleg mindent normálisan meg szeretne rajta csinálni az ember, viszont most még olyan állapotban van a ház, hogy el lehetne adni pár millió forintért (még abszolút élhető), amiből tudna magának venni egy lakást (vidéki kisváros, itt akár 10 millió alatt is kapni). Ez miért lenne jó? A lánya pár hónap múlva költözik onnan, vagyis egyedül marad. Egyedül nem lesz képes fenntartani azt a házat és ellátni saját magát a nyugdíjából. Nem is használja ki, nincsen szüksége egy ekkora területre pl. most is üresen áll egy szoba, üresek a melléképületek, a kertet sem gondozza, nem megy ki az udvarra. Ugyanakkor azért munka van vele, amit leginkább mi és a többi családtag végez a mama helyett (ő le lett állítva róla, mert már nem egyszer törte el valamijét fűnyírás közben), mi nyírjuk a füvet, mi lapátoljuk a havat, mi metsszük a fákat, mi festünk, mi javítjuk a lépcsőt meg a kerítést, mi ássuk fel a kertet stb., szóval mindenért mi vagyunk ugrasztva. Valamint most még nem okoz neki gondot, hogy sokat kell mászkálni vagy mindenhol lépcső van, de később ez már nem biztos, hogy menni fog neki. Mi azt gondoljuk, hogy a legjobban egy városban lévő földszinti lakással járna a legjobban, illetve nem titok, hogy nekünk is jobb lenne. Ott csak a lakásról kell gondoskodnia, sokkal olcsóbban kijönne, bőven elég lenne neki akkora lakhely is, minden (boltok, posta, rendezvények, barátai) a közelben lenne, mi is közelebb lennénk hozzá. Hogyan lehetne ráébreszteni, hogy neki is jobb lenne?
2019. aug. 15. 12:50
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

18-as Pontosan nem tudja senki, hogy mennyi a nyugdíja, annyit tudunk, hogy nem sok. 100.000 körüli összeg.

19-es Az egy teljesen érthető igény, ha valakinek az fontos, hogy legyen udvara, családi házban lakjon, nyugodtabb körülmények között stb., de ez akkor működik, ha meg is tudod ezt teremteni magadnak és tudsz gondoskodni róla. Ha nem, akkor teljesen mindegy, hogy mire lenne igényed és mire vágysz, mert be kell érned azzal, amire lehetőséged van. Ez lehet, hogy durván hangzik, de ez az igazság. Mi nem tudjuk rákényszeríteni semmire, de majd a körülményei valószínűleg rá fogják.

2019. aug. 15. 17:26
 32/41 anonim ***** válasza:
95%
Az én nagymamámnak is mondták ezt anyáék és én is évek óta. Mama ígérgette, hogyha majd dédi meghal, akkor eljön hozzánk (igazából a belvárosban volt egy lakás az ő nevén, nem pont hozzánk jött volna, de sokkal közelebb, 100 km helyett csak 10 km-re lett volna). Jó, meghalt dédi 2004-ben, azóta se jön. Ő már ott marad... Pedig egy utolsó kis semmi kis faluban lakik, még a víz sincs bekötve, a ház meg omladozik. Nem érdekli :D
2019. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Nem kell nekünk semmije. Az az ő háza és, ha eladja, akkor abból tud venni magának egy lakást, a maradék pénzzel (ha marad) meg azt csinál, amit akar. Nekünk aztán nem jutna belőle semmi és nem is kell.


Másrészt pedig IGEN, ez mind teher. Mi amúgy nem lakunk tőle annyira messze, de nem is az utazás a probléma és mi amúgy is látogatnánk, ő is mindig jön hozzánk, de őszintén szólva a francnak van kedve még hétvégén ott csetleni-botlani az udvaron meg a hatszáz éves melléképületet meszelni meg mit tudjam én. Az embernek van egy saját élete, dolgozik és/vagy tanul, akár gyerek is van, ott a saját otthona, a kertje stb. pont nincsen arra szükség , hogy még magadra vállalj egy plusz háztartást. Szerintem jobb programok is vannak ennél, amivel el tudnád tölteni a szabadidődet. Pláne, hogy ez nem egy picike lakás/ház, hanem nagy és ezzel nagy a munka is. Például a fűnyírás sem annyi, hogy fogod a kis tologatós fűnyírót, két sávban végigtolod és kész... Sarki házban lakik, két oldalról is van egy füves terület, plusz az udvar és egyik sem sík, mert egy domboldalon lakik, plusz vannak fák, bokrok amiket kerülgethetsz. A hólapátolás ugyanúgy nem annyi, hogy csak két dobás és kész is. A kertet is mindig felásatja velünk, ültet valamit, de annyit azért nem foglalkozik vele, szóval teljesen felesleges és nem nagyon lehet abból enni (más abból nem is kap semmit, az a sajátja). Mivel nem új a ház, ezért mindig van valami javítgatni való is. Rohadt sokat kell vele foglalkozni és vannak olyan dolgok, amikre egyszerűen nem mondhatod azt, hogy nem érdekel, mert muszáj megcsinálni ahhoz, hogy ne okozzon problémát. Szívesen segítünk neki, de ez már a teher kategória és egy kisebb, újabb lakásban azért nem lenne ennyi feladat.

2019. aug. 15. 17:45
 34/41 anonim ***** válasza:
58%
Van, akik pont azért csinálnak gyereket, hogy legyen kinek ellátnia őket időskorukban...vagyis ez is egy szempont.
2019. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Én nagymamám 80 éves, de erősen mozgáskorlátozott, mégsem lehet a harmadik emeleti, belvárosi lakásából kirobbantani. Igaz, lassan egy doboz tejért sem tud lemenni a boltba, de nem, ő nem mozdul, állítása szerint inkább éhen hal. Rokonai ketten vagyunk, de apám is, én is dolgozunk, van életünk, saját lakásunk/házunk, egyszerűen nincs időnk még nagymamát is postára vinni, bevásárolni, fodrászhoz mászkálni vele. Én meg is mondtam neki, hogy nem tudom azt vállalni, hogy Budapest széléről heti háromszor bemenjek vásárolni, havi egy alkalommal szívesen elviszem egy Tescoba, de ez nem volt jó, mert egyszerűen hely sincs tárolni semmit.
2019. aug. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
67%
Számomra hajmeresztő, hogy ilyen mennyiségű munkát végeztek a nagymamának. Nem tudom milyen trükkökkel vett rá benneteket eddig, de itt az ideje, hogy kiszállj ebből a kertészkedés + házfelújítás projektből, aztán lesz ami lesz. Mindennek van határa.
2019. aug. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
79%

"Persze csak a nagyi érdekében, nem mert ki akarják húzni a zsebéből legalább a háza árának egy részét...."


25-ös, hogy tudnák már kihúzni a zsebéből??? Te hol élsz??? Egy lepukkant családi házért jó ha kap ugyanabban a vidéki városban egy földszinti panel lakást. Semmi kihúzni való pénz nem marad ott. Nagyinknál is így volt, a 140 négyzetméteres, 5 szobás családi házért kapott ugyanabban a városban, központi részen egy kétszobás szép kis földszinti lakást. Ami pénz kimaradt, azon pedig berendeztük neki (ő választott bútort, villanytűzhelyet, stb). Nem marad ott osztoznivaló, de látszik, te csak magadból tudsz kiindulni, szánalmas vagy.

2019. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
66%

"Felnőtt, dolgozó emberekről beszélünk, akiknek saját családjuk, háztartásuk, napi 8 órás munkájuk van. Hétvégeken nem hiszem, hogy erre vágynának." Mert a nagyi arra vágyik hogy szétcsesszék az életét? Értem én, teher az öreg, remélem vissza fogjátok kapni majd ezt ha ti lesztek öregek.


Nem arra vágyik, te szerencsétlen. De a negyvenes fiatal sem arra vágyik. Nem szép ezt így leírni, de senki ne a más f...ával akarja verni a csalánt. Maradhat a nagyi a családi házban, de akkor kénytelen lesz tudomásul venni, hogy nincsenek megmetszve a gyümölcsfák, nincs rendezve a terep, nem úgy néz ki az egész, mint az ő fénykorában, amikor még meg tudták csinálni a férjével, mondjuk húsz-harminc évvel korábban. Azért ezt nem lehet ráosztani dolgozó felnőtt emberekre.

(Azért nem lennék fiatal melletted, amikor öreg leszel, kb. csak követelőzni meg fröcsögni tudsz, az ilyet kerülik el nagy ívben a leszármazottai.)

2019. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
35%

"Van, akik pont azért csinálnak gyereket, hogy legyen kinek ellátnia őket időskorukban...vagyis ez is egy szempont."


Az ember nem azért csinál gyereket. Akkor inkább faragjon botot, és arra támaszkodhat öreg korában.

2019. aug. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
21%

Aki itt azt írta, hogy ónos esőben nagyi fog egy kilós zacskó sót, vagy egy macskaalmot, és szétszórja maga előtt, azért megkérdezném, mikor látott utoljára 82 éves idős ember, tudja-e, hogy nekik koruknál fogva is már milyen a mozgáskoordinációjuk. Könnyű dumálni a számítógép mellől. Nagynéném "csak" 71 éves, és a sima járdán képes akkorát zakózni, hogy mentő vitte el, nem egyszer.

Azt mondhatom, hogy szerencsém van, hogy az anyukám van olyan intelligens, hogy ő maga kérte, cseréljük el a családi házat egy helyes kis lakásra. Pedig ő imádott kertészkedni, hazajött a munkahelyről, átöltözött, és ment a kertbe. De ami nem megy, az nem megy. Pontosan 70 évesen költöztettük, az ő kérésére.

2019. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!