Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek menjek szüretelni...

Szerintetek menjek szüretelni az unokatestvéremhez ezek után? Mit csinálnátok az én helyemben?

Figyelt kérdés

Már 10 éve az apukámat becsapták. 5000€-val adósak nekünk. Máig nem adták oda. Nemegyszer kérte az apukám tőlük az adósságot mondták, hogy nincs miből adni. Csakhogy ott az egész család dolgozik, nálunk csak az apukám, anyum otthon keresi a pénzt otthon dolgozik. Én már 4 hónapja dolgozom. Amikor valamire van szükségük akkor jók vagyunk, akkor ismernek. Mikor az anyukám komoly műtéten volt keresztül egyszer sem jöttek őt megnézni. Amikor az unokatestvérem szült, akkor kérték az anyukám segítségét.


Rám írt az unokatestvérem, hogy mi újság, rég beszéltünk, hogyan eltávolodtunk egymástól. Aztán azt írja, hogy nem-i mennék el szüretelni. Anyukámnak ezt elmondtam majd leesett. Anyukámékat nem hívják, engem hívnak. Voltunk náluk, nem kérdezték meg hogy hogy vagyok, tesómnak hogy megy a suli, semmi. Tesóm új iskolába lépett be, el se jött megnézni őt amikor volt a megnyitás. Anyukám azt mondja; csak menjél oda nekik dolgozni, mindig csak kihasználtak. Ez igaz is. De regalab ő vele tartom a kapcsolatot.


Szerintetek mit csináljak? Menjek el szüretelni?


2019. szept. 28. 08:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Anyukám elment a testvéremmel a mamához, és meg se kérdezte hogy le-i tettem az érettségit, hogy megvagyok, hogy megy a testvéremnek az iskola, semmi egyszóval. Hogy bánt-e a dolog? Hisz egy család vagyunk. Ezt úgy érzem mintha ez az egész csak provokáció lenne.
2019. szept. 28. 18:42
 12/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem köszönd meg a lehetőséget, és hivatkozz erre az adósságvitára, azaz hogy nem akarsz belefolyni még csak véletlenül sem, ezért el kell utasítanod a munkaajánlatot.
2019. szept. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó ez nem 'munkaajánlat' tőlük pénzt nem kapna érte..ez egyszerű kihasználás
2019. szept. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
67%

Fogalmazd meg neki énüzenetekkel, hogy mi bánt. Ha erre van valami értelmes reakció, talán menthető a kapcsolat. Nem jó a generációkon átívelő gyűlölködés.

Azért nagyon világosan húzd meg a határokat, ne hagyd magad kihasználni.

Ha a kapcsolat nem menthető, zárd le.

Rossz embereket, kapcsolatokat nem érdemes az életedben tartani, csak elszívja az energiáidat.

2019. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
78%

Semmiképpen nem mennék nekik dolgozni. Én ezért szakítottam meg a kapcsoatot az unokaöcsémmel. Tartozott apámnak 300 ezer Ft-tal. Mindenre volt pénze, de az adósságát rendezni nem.

Amikor szóvá tettem, hogy apámnak szüksége van a pénzére, pofátlanul azt mondta, ott él a házában egyedül. Ha pénz kell neki, adja el.

Prolik.

De jött, hogy segítsek megírni a szakdolgozatát. Beintettem neki.

Ezek után még elmennél hozzájuk csicskásnak, s még dilemmázol is rajta? Atya, Ég!

2019. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!