Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nemszeretem rokon, és kisgyere...

Nemszeretem rokon, és kisgyerekei vannak. Mi lenne a helyes? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy rokonom, akivel nem választottuk be egymást az életünkbe. Mostohatestvérem, nő (én is nő vagyok), 3 évig nevelődtünk együtt. Igazából én megpróbáltam mindent, de kezdettől volt benne egy ellenszenv irántam, ez van, tudomásul vettem. Kiröppentünk otthonról, aztán múltak az évek. Egy városban lakunk, férjhez mentem, ő is a párjával él. (Én idősebb vagyok 8 évvel). A lényeg, hogy semmi kapcsolatot nem tartottunk, szüleinken keresztül tudunk egymásról infókat. Van két kicsi gyereke, egy év korkülönbséggel. Amikor meglett a nagyobbik, már nyitni akart felém, hívott, hogy mikor megyek, stb. Akkor anyámmal és mostohaapámmal elmentem én is babanézőbe egyszer, de részemről ennyi. Azóta sincs kapcsolat, bár 3-4 havonta ír, küld képeket. Válaszolok rá, hogy "nagyon aranyosak", aztán ennyi. Erőltetné, hogy menjek karácsonykor, gyerekek szülinapjára. Nem szívesen tenném, egy fokkal nem lettünk mi rokonszenvesebbek egymásnak.

A kérdésem az, hogy CSAK a gyerekek miatt van ennek értelme? És a másik kérdésem, ha mennék mondjuk egy gyerek szülinapra, a köztudatban az van, hogy a kisgyerek megérez mindent. Akkor ők simán levennék, hogy anyjukkal nem bírjuk egymást? Akkor én már eleve nem jöhetek ki az egészből a kicsik előtt sem.

Ha meg nem tudnák az évek teltével, hogy én ki vagyok, fura lenne, de talán még a kisebbik rossz?

Mi a véleményetek?



2019. okt. 14. 10:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
62%
Én hanyagolnám. Ha a gyerekek (nem vér szerinti rokonok) akarnak barátkozni, annak nem állnék útjába, de én nem erőltetném a jópofizást.
2019. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

Én idősebb vagyok mindkettőtöknél, így megosztom veled a tapasztalataimat.

Az emberek változnak!

Én pl. 33 vagy 41 évesen teljesen másképp gondolkoztam az emberekről és a világról, mint 13 vagy akár 21 évesen.

Nyilván a mostohatestvéred a 33 évével hálával és szimpátiával, sőt talán szeretettel gondol rád, már csak a leírt segítségeid miatt is. Kamaszként (ami egyébként is nehéz kor) nyilván nehezen viselte a teljes változást az életében és még az is lehet, hogy gyerekként féltékeny volt rád. Azért 8 év nagy korkülönbség, nehéz 2 idegen gyereknek összecsiszolódni, amikor az egyikük már felnőtt, a másik még javában gyerek.

A mai világban annyira felszámolódtak az emberi kapcsolatok, elsilányultak a barátságok, hogy én adnék ennek a dolognak egy esélyt! Nem többet, csak egyet, de talán érdemes lenne megpróbálni!

2019. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%

Bennem is az merült fel elsőre, hogy időnként megkérne, hogy vigyázz rájuk.

Másrészt lehet, hogy azt szeretné, hogy a gyerekek nagy családban nőjjenek fel. Azt szeretné, hogy ismerjék, szeressék a nagynénjüket, a nagyszüleik másik lányát. Ez szerintem szép dolog, ha így van.

Te tégy úgy, ahogy neked jól esik, nem tartozol semmivel, pláne ilyen előzménnyel. De itt az esély, hogy jóban legyél tesóddal. Ő is felnőtt, sokat változott, lehet most jobban kijönnétek.

2019. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
54%
Az emberek változnak sztem ő csupán csak nyitni szeretne feléd és nem szeretné ha továbbra is "idegenek" lennétek egymásnak..szerintem most már inkább te vagy aki ellenszenves vele..a múlt az elmúlt nem lehet rajta változtatni de ha ő nyit feléd elhív magukhoz szerintem egy próbát meg érne hogy elmész és nem a múlton rágodsz hanem próbálsz vele jól kijönni..
2019. okt. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%
Rossz házasságot sem érdemes a gyerek miatt fenntartani, nemhogy ilyen kapcsolatot.
2019. okt. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Savlekotő ***** válasza:
70%

Amikor meglett a nagyobbik, már nyitni akart felém,

Persze jó lennél lepasszolni meg ajándékot venni nem te érdekled,pusztán érdek vezérli. Felejtős nem tudod kizárni magadból az ellenszenvet a gyerek meg nem hülye..

2019. okt. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%
Az #5-nek címzem: a gyerekek egyáltalán nincsenek vérségi kapcsolatban a kérdezővel.
2019. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is a gyermekek miatt írt neked, de lehet azért, mert rájött, hogy az emberi, családi kapcsolatok fontosak!

De ne aggódj, idővel ez is el fog múlni nála. Sajnos volt hasonló a baráti körömben. Egy idő után abbahagyja valószínűleg.

2019. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%
5-ös vagyok, úgy gondolom, hogy a gyerekek ezt nem tudják, mert az anyjukat én soha sem szerettem, nem volt olyan időszak, amikor jóban voltunk és nem úgy romlott meg a kapcsolat, hanem sohasem volt jó. Gyakorlatilag ritkán találkoztunk, aztán a gyerekeket persze rám bízta, mert sokat dolgozik, örült, hogy van hova vinnie őket több napra a szünidők, vakációk idején.
2019. okt. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
66%

A gyerekeknek marhára mindegy, hogy ismernek-e téged vagy sem. Ugyanolyan huszadrangú rokon leszel, mint pl.a nagypapa testvérének a lányának a fia.


Egyetértek azokkal, akik szerint csak plusz bébicsősz meg ajándék kell. Ha nem vagytok jóban, akkor nem kell erőltetni, ennyi.

2019. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!