Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az egyetem és a budapesti...

Fatedtohateyoulove kérdése:

Az egyetem és a budapesti élet megváltoztat? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem el az első évemet az egyik budapesti egyetemen. Olyan társaságba kerültem kezdetben ahol nem éreztem jól magam, szerencsére már nem tartozom közéjük, viszont érzem hogy hatással voltak/vannak rám. Állítólag flegmább lettem mint amilyen voltam, mármint a családom szerint. Én úgy érzem hogy végre kimerem mondani azt amit gondolok, nem az a lány vagyok aki valójában voltam 2 hónappal ezelőtt. Nem vagyok visszahúzodó, már merek az emberek szemébe nézni, rendesen tanulok, de bulizom is a barátaimmal. Nem tudom mit tegyek ezentúl, mert rosszul esett hogy két családtagom szerint megváltoztam. De a változás nem feltétlenül jelent rosszat, vagy igen?

2019. okt. 28. 21:15
 1/9 Savlekotő ***** válasza:
70%
Nem lehet már átgázolni rajtad,elnyomni,élsz,építed az életed élvezed,ez sok rokonnak szemet szúr főleg ha vidékiek,falusiak, ez van.. Ne menj vissza irányítható nyusziba..
2019. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom az is befolyásol, hogy külön költöztél a családodtól, önállósodsz egyre jobban.

Az, hogy ki mersz állni magadért, pedig nagyon is pozitív változás. :)

2019. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Csak azt változtatja meg aki engedi.


A normálisabbját csak formálja, de nem megváltoztatja. Remélem érted a lényeget.

2019. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Figyelj, én konkrétan egy burokban nőttem fel. 6 éve még életképtelen, félszeg voltam, akinek nem voltak barátai, közösségben semmit nem mert, mindig másoktól várta a megerősítést azzal kapcsolatban, hogy mit tegyen.

Utólag visszagondolva egy áldás volt, hogy már 15 évesen kollégiumba kerültem, holott előtte már ennek a gondolatától is megrémültem.

Önállóságra nevelt, megtanultam a szüleim pesztrálása nélkül is boldogulni, lettek barátaim, és megtanultam, hogy nem attól leszek jobb kislány a tanárok szemében sem, ha görcsös vagyok és félszeg.

El sem tudom képzelni, milyen annak, aki csak gimi után kerül el otthonról. Az biztos, hogy kinyitja az embert, igazából ennek a megélése jelenti azt, hogy felnőttél. Ez egy JÓ irány.

2019. okt. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

két éve mostmár, hogy egyetemre menés leple alatt leléptem otthonról, apám még büszke is volt, hogy a kis droidja milyen szépen elment egyetemre amikor ő azt mondta, csak közben itt a nagy önállóságban rájöttem, hogy az emberek többsége nem egy ilyen farok, mint ő, szóval apa kicsi lánya gyorsan transzformálódott egy hlye rbanccá, mert hogy képzelem, hogy barátaim vannak, elmegyek egy buliba, levágattam a hajam, elmentem a kozmetikushoz (mert bármit is mondott 20 éven keresztül, rájöttem mégsem vagyok menthetetlenül ronda), sőt, szakot váltottam, hogy ne azt tanuljam amit ő akar, hanem ami nekem tetszik, és még munkám is van, szóval a "erre én nem adok pénzt" című mondat totál hatástalanná vált...

szóval ismerős ez az effekt, gondolom minél gázabb háttérből jön valaki annál erősebb.

nálad abszolút pozitívnak tehkinthető :) jó dolog szembenézni tudni az emberekkel, én is éppen most gyakorlom :)

2019. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Attol fugg.

En is videkrol jottem Pestre egyetemre. Biztos sokat valtoztatott en is egyetem alatt lettem onallo, fuggetlenedtem egyre jobban, lettem belevalo csajszi.

DE es ez nagyon fontos: azert tudtam olyan lenni amilyen es olyanna valni akkoriban es fejlodott a szemelyisegem, mert volt egy jo alapanyag. Az amit otthonrol hoztam. Ahonnan en jottem udvariasak, tisztelettudoak voltak az emberek, fontos volt a rokonokkal a kapcsolattartas, az idoseket elore engedtuk a buszon atadtuk nekik a helyuket, hangosna koszontunk stb. Stb. Amikor hazautaztam egyetemrl es egyre jobban kinyita csipam az nem azt jelentette, hogy flegmaskodom, feleselek, lazan beszelek, hanem azt hogy szepen elmondom a sajat gondolataim, jobban tudok beszelni az erzeseimrol, udvaiasan kifejtem ha valami nem tetszik vagy vannak sajat elkepzeleseim...

Tehat iriasi a kulonbseg akozott, ha a rokonod a szokimondasodat udvariasan is felgmanak erzi vagy valoban flegma. Ez utobbi nem elonyos valtozas (de Bp-hez nem sok koze van)

2019. okt. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Azt mi nem tudhatjuk hogy tényleg flegma lettél ,vagy csak néhány rokonak hathasz annak ,persze az ember változik .felnő .
2019. okt. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Az jó,hogy nem vagy visszahúzódó.Bulizni pedig álltalában minden egyetemista szokott.Ne hagyd magad elbizonytalanitani.
2019. okt. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%

Én a rövid leírásodból jó irányú változást vélek "kihallani". Szerintem minden rendben veled, ez természetes eltávolodás.

Írta itt valaki, hogy nagy különbség van teljes változás és formálódás között. Ez így van. Eszembe jutott egy könyv erről, jó vastag, de ha van időd és kedved, ajánlom, erről a különbségről szól, pont egy egyetemre bekerült "vidéki" lány sztoriján keresztül. Tom Wolfe: Én, Charlotte Simmons

2019. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!