Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mivel lehet az ilyen erőszakos...

Mivel lehet az ilyen erőszakos embereket lerázni?

Figyelt kérdés

Röviden: a férjemnek van egy féltesója, akinek van egy négyéves fia, aki pokolian neveletlen. Néhányszor már próbálkoztak azzal, hogy mi bébiszitterkedjünk, mert hogy nekik halaszthatatlanul fontos dolguk van és volt is rá már példa, hogy 1-2x vigyáztunk a kisfiúra, de ennyi bőven elég is volt. Ráadásul egyikünk sem bírja túlzottan a kiskölköt, sőt alapjában véve a gyerekeket sem szívleljük, ez a kisfiú pedig különösen borzasztó és egyszerűen öt perc alatt kiakaszt. Én nem bírom elviselni a hisztit, se a bömbölést, se a neveletlenséget, épp ezért nem is akarunk saját gyereket.

Ráadásul amúgy a férjem és a féltesója nincsen túl jó viszonyban, soha nem is volt fényes a kapcsolatuk, de valamiért bennünk folyamatosan potenciális bébiszittert látnak, nem mellesleg majdnem mindig odabökik, hogy Jaj hát nektek úgy sincs gyereketek, akkor ráértek..🤦🏽‍♀️ Na most megmondtam, hogy csak azért mert nincs gyerekünk, nem jelenti, hogy ráérünk, sőt nem véletlen nincs gyerekünk és nem is lesz.

Na persze erre jött a hiszti, hogy "egy család vagyunk", és igazán nem kéne ekkora terhet jelentsen nekünk az ő fia, és miért nem tudunk segíteni stb. Férjem megmondta, hogy mi, azaz én és a férjem vagyunk egy család így ketten, ők meg hárman egy család, szóval ne keverje a szezont a fazonnal és ha gyereket vállaltak, akkor oldják meg ők a felügyeletét.

Most duzzognak, és a szemükben mi vagyunk a gonoszak. Nyilván nem hat meg, hogy egy ilyen ember mit gondol rólunk, de tegnap is ráírt a férjemre, hogy ennyit igazán megtehetnénk a fiáért, meg ma is hívta őt, hogy most mit ártott szerencsétlen gyerek nekünk, hogy nem akarunk rá vigyázni. Nem is értem komolyan. Mit kéne csinálni, le kéne tiltani őket Facebookról és nem felvenni a telefont? Mert konkrétan 3 napja folyamat betalál minket és elszámoltatna, pedig már elküldtük a búsba..

Most tényleg, mi mást csináljunk még?


2019. okt. 31. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

". Mit kéne csinálni, le kéne tiltani őket Facebookról és nem felvenni a telefont?"

Pontosan. Egy ilyen emberrel mást nem lehet tenni.

2019. okt. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudtok bánni a neveletlen gyerekükkel és nem vigyáztok rá.Ha valami baja lesz,nem akartok börtönben rohadni.Ennyi.
2019. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most milyen választ vársz azon kívül, hogy “nemet mondtok és kész”.
2019. okt. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt csináljátok, amit eddig. Nemet mondtok. Ha amúgy sincs jó kapcsolat, akkor mit finnyáskodtok? Elromlani már nem fog semmi.
2019. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, a családnak segíteni kell stb., bár én a gyerekeket szerettem. Nagyon sokat vigyáztam rájuk. Aztán nekem is született 2 fiam, soha nem kértem, hogy vigyázzanak rájuk. Egyszer a kisebbikkel kórházba kerültünk, másnap kellett a nagyobbikra vigyázni pár órára, megoldottuk. A párom legemlítette a sógornőmnek, hogy mi történt, aki már közbevágva közölte, hogy tud olcsó bébiszittert. Mikor meghallottam, köpni nyelbi nem tudtam, utólag kicsit bánom, hogy nem hasonlóval ráztam le anno.
2019. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Eddig se volt felhőtlen a viszony. NEMet mondasz és ha megharagudnak akkor is megmarad a durci, de legalább többet nem keresnek. Ha nem mondasz nemet akkor vigyázhatsz a kisördögre és írhatod az újabb kérdést a gyakorira.
2019. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!