Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek? Mondhatok nemet?...

Mit tegyek? Mondhatok nemet? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Férjem dédimamája évek óta egyedül él, a dédipapa néhány éve csendben elaludt.

Anyósom egyke, 25 éve elvált. Azóta egyedül él, élvezi az életet. Van egy partnere, akivel néha egymásnál alszanak, de nem akar vele összeköltözni, mert nem akarja feladni a szabadságát.


Férjem szintén egyke.


A dédimama elég maradi és konok. Amolyan igazi régi asszony, akinek folyton csinálni kell valamit. Már hajnali 4 előtt fent van és mindig van valami dolga.

Anyósommal sokszor megkapjuk, hogy milyen dologtalan nők vagyunk, lusták vagyunk mosni, ezért van mosógépünk, és gyakran reggel 6-ig alszunk.

Én főleg lusta vagyok. Lusta vagyok mosogatni ezért van mosogatógépem. Lusta vagyok teregetni, ezért van szárítógépem.

Azt sem érti, hogyan vagyok képes ebéd után, mosogatás előtt meginni a kávémat és csak utána nekiállni mosogatni.

Anyósomat a busszal piszkálja, mert azzal jár dolgozni, nem gyalog, ahogy anno ő tette.


Eddig el tudta magát látni, de az elmúlt hónapokban sokat romlott az állapota. Ma reggel az utcán szedték össze. Elindult valahova, de nem tudja hova.

Az orvos javasolta, hogy ne maradjon egyedül.

A dédimami nem akar anyósomhoz költözni, mert negyedik emeleten, egy másfél szobás panelban lakik. Nem akar lépcsőzni.

Mi nem rég költözünk családi házba, inkább hozzánk jönne. Anyósom is támogatja, mert én a gyerekek mellől itthonról dolgozom, egész nap felügyelet alatt lenne a dédimami.

De én nem akarom. Egy ovis és egy alig fél éves fiam van. Épp elég őket ellátnom, nem szeretnék magamra még több terhet. A férjem kora reggeltől késő estig dolgozik. Rám marad a teljes háztartás, hordom a nagyot oviba, ellátom a picit, mellette itthonról dolgozom. (A dédimami szerint én nem dolgozom, csak a gépet nyomkodom, játszom rajta.)

Azt is kikötötte a dédimami, hogy a kutyánkat tűntessük el, mert ő utálja a kutyákat.


Mondhatok nemet? Azt érzem, hogy rám akarják hárítani a dédimami terhét.


2019. nov. 22. 13:55
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
62%

Nem az unoka dolga a nagyiját pesztrálni! Nekem anyaként ég a fejem, hogyha ezt a gyerekemre hárítanám. Az én anyám, neki csak a nagyija.


Anyuka szedje össze a maradék pénzét, esetleg minimálisan kérjen hozzájárulást a fiától es vegyetek fel hozzá egy ápolót!


Jobb, mint az otthon.

2019. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
96%
Csak otthonba érdemes adni ,ott el viselik valószínűleg.
2019. nov. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
92%

Miért nem költözik anyós a dédihez?!


Neked nemet KELL mondanod!

Egy ilyen idős demens (egyébként is rossz természetű) nő egyenesen VESZÉLYT fog jelenteni a gyetekekre!

Ha nem tudja hova indult, úgy szedik össze,az utcán. Vajon mikor felejti a tűzhelyen az ételt?

Rátokgyujtja a házat!

Vagy felakarja venni a kicsit és leejti stb.....

Ez nem játék!

2019. nov. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
18%

Elképesztő, milyen emberek vannak... :(


A kérdésre: igen.

2019. nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
85%
Nem a ti dolgotok ellátni őt. Gondozza anyósod, vagy menjen otthonba. Ki fog idegelni, ha hozzádköltözik.
2019. nov. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
57%
Míg olvastam azon járt a buksim, hogy milyen érveket írjak, hogy fogadjad el a dédit és engedjed oda, de , hogy a kutya zavarja őt.. háát, már bocs,de ha megyek valahova ráadásul így akkor minimum, hogy a kutyilit nem zavartatnám el. Szóval, nyugodta mondjál nemet, mert aki az állatokat nem szereti az még a gyerekekbe is képes belekötni. Még a végén ovi helyett bányába küldi a gyerkőcöket.
2019. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
65%

#26 vagyok, konkrétan a dédi csicskája lennél, ügye nem szólhatsz vissza mert előveszi a "szemtelen" kártyát, majd unokáját hozza fel vita közben "hogy mehetett ilyen neveletlen nőhöz hozzá" vagy csak mindenért téged ugráltat.


Nekem a nagy-nagy néném volt ilyen, bár ő csak a diplomás emberekre hallgatott konkrétan egy feudális gondolkodású néni volt, lenézett mintha egy taknyos zsepi lettem volna..

2019. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
89%

Ez a leosztás így konkrétan senkinek nem lenne jó, talán az anyósodat kivéve.

Neked hatalmas teher lenne, a férjeddel való kapcsolatotk is megsínylené, a sok teher miatt a ti és a gyerekeitek kapcsolata is gyengülne, a kisgyerekeknek minimum negatív és lelkileg megterhelő, de lehet hogy veszélyes környezetet teremt az eleve rossz természetű demens dédi, a kutyát vagy ti rakjátok ki vagy a dédi csinál vele valamit, és végső soron a dédinek sem lesz jó hogy nem kap szakszerü ellátást.

Férjednek mi a véleménye, hiszen végtére is az ő rokona? Ha melletted áll, az az egyszerűbb, mert kijelentitek hogy nem költözik oda. Ha ő nyitott rá, akkor első körben vele meccseld le hogy ne vállaljon be a te nyakadra ilyen felelősséget, aztán jöhet a közös kiállás.

2019. nov. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
82%
Ha elvállalod, cseléd leszel a saját otthonodban.
2019. nov. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
28%

"Nem az unoka dolga a nagyiját pesztrálni!"


Az már az ő dolguk, hogyan egyeznek meg, a lényege annak, amit írtam, az volt, hogy másik vérvonalhoz puszira lepasszolni a saját családjuk gondját, az vérlázító.

A Kérdező azt írta, csak azért hozzá tennék a problémát, nem a férjéhez, mert a férje egész nap dolgozik.

Attól, hogy valakie gész nap dolgozik, még dolga valami, ha tevőlegesen nem tud hozzájárulnia emgoldásához, akkor szervezéssel, anyagilag jéruljon hozzá, erre nem az a válasz, hoyg jaj, nem érek rá, te csináld már meg, ami az én dolgom, mert én nem érek rá.

Igaz ez továbbvíve az eredeti felelőshöz, de itt olyan többszörös delegálás van, hogy itt ez egy abszolút határ, hogy MÁSIK családot leterhelni egy EGYIk család dédmamájával SZIVESSÉGBŐL vagy bűntudatkeltéssel, kényszerrel??!

Ráadásul szerencsés esetben már maga a dédimama vagyona, helyzete lehetővé tenné, hogy MAGÁNAK oldja ezt meg! Ha meg nem, akkor tényleg a SAJÁT családja kell dolgozzon a megoldáson, nem a 4 generációval lejjebbi, gyakorlatilag idegen házastárs és annak a csecsemői...!

2019. nov. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!