Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elengedni az irigy gondolatokat?

Elengedni az irigy gondolatokat?

Figyelt kérdés
Segítség, hogyan tudnék túljutni az irigykedésen?? A sógornőmról van szó, állandóan panaszkodik, pedig nincs oka rá. Nem dolgozik, a gyerek oviban, házimunkát alig végez (takarítónőjük van, minden nap rendelik a kaját, szóval takarítani, főzni sem kell). Mégis amikor hozzánk jönnek, mint pl. ma is, állandóan panaszkodik, hogy milyen fáradt, hogy milyen kár, hogy hétvégén nincs ovi, mert a gyereket is állandóan lepasszolná, (sokszor nálunk alszik a kisfiuk). Én meg magamban bosszankodok, és szívem szerint beszólnék neki, hogy vegye már észre magát, mennyivel jobb helyzetben van, mint én, aki két gyerek és munka mellett még háztartást is vezetek. Nagyon nehezen tudom befogni a szám, de nem akarok veszekedést. Hogyan tudnék túljutni az irigységen?
2019. nov. 24. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Megmondod a véleményed és kész.
2019. nov. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem engedd el valahogy. Te is alakíthattál volna magadnak ilyen életet, akkor utólag ne siránkozz rajta. Lehetnek neki is gondjai. Szerintem emiatt kár összeveszni velük. Inkább fordítsd az energiád arra, hogy jobb helyzetbe kerülj, ne az ő szidására. Ezeket mindenféle rosszindulat nélkül írom neked.
2019. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Annyira utálom ezt a dumát, hogy "alakíthattál volna ilyen életet". Valószínűleg azért teheti meg, mert a pasija olyan jól keres - márpedig normál esetben nem pénztárca alapján szeretünk bele valakibe.


Kérdező! Neked meg az a legjobb, ha megismered saját magad, főként az értékeidet. Például te törődsz a gyermekeiddel, ezáltal szerintem szorosabb kapcsolat alakul ki köztetek, mint a sógornőd és a fia között, aki még hétvégére is lepasszolná.


Lehet, hogy az életet ügyesen alakította a nő, de a leírás alapján nekem nem szimpi. Lustának tűnik, meg kiégettnek. Hétvégére ezernyi közös programot szervezhetne, akár a kisfiúval. Így csak elmegy felette az élet. Na meg az unalomba is bele lehet őrülni. Nekem rengeteg nőismerősöm dolgozik úgy, hogy a pénze egy külön befektetési számlára kerül, mert a férfi keresete mindenre IS elég. Ő mégis dolgozik, mert szereti értékesnek érezni magát, illetve jó, hogy felnőttekkel is tartja a kapcsolatot, nem csak ovisokkal. Igen is, szerintem minden szülőnek szüksége van felnőtt barátokra is.

2019. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Valószínűleg túljutsz rajta mikor a sógornőd gyereke tizenpár év múlva leszarja az anyját.

A másik, hogy valóban irigy vagy vagy inkább bosszant, hogy a tesód eltart egy semmirekellőt?

2019. nov. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Igen, 2-es, "alakíthatott volna ilyen életet a kérdező is. Csak tudod, nem mindenkinek fér bele, hogy megélhetési k...va legyen (lehet, hogy neked igen.)
2019. nov. 25. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Irigy vagy? Ugyan mire, nézd már meg azt a szerencsétlen h..lyét!Csapdába esett, nem boldog, nyűg neki minden, ami a gyerekeivel kapcsolatos. Fárasztja, nem boldog, gondolj csak bele, milyen rossz lehet neki, ha a te szemedben mindene megvan, mégis nektek vergődik, tehát nem boldogabb, mint Te!

Azért, mert neked rosszabbul megy, és nincs takkernőd, meg valószínű olyan anyagi háttered sem, még érezheti magát rosszul ő is, és így joga van panaszkodni. Vagy mindneki nézzen körül és mérlegeljen, hogy lehet-e hallótávolságban olyan ember, akinek fél centivel is rosszabb, és akkor már nincs joga a saját bajáról beszélni, mert másnak rosszabb? Neki ez a legnagyobb gondja, elcs...szte az életét, és ebből nem is szabadulhat; mi lehet ennél nagyobb gond? Ha nem tetszik, ne hallgasd, olvass be neki, mert neked is jogod van paanszkodni, ha kell, akkor rá!

2019. nov. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

2. Vagyok.

Nem csak kurv.alkodva lehet jó élete valakinek. Megfelelő tanulással, szorgalommal is lehet alakítani az életünket. Sajnálom, hogy ez fel sem merül bennetek. Egyébként akiknek nem fér bele, azok miért irigylik? Ha szidjátok is az jön le, ha nem érdekelnének az ilyen emberek, akkor szóra sem méltatnátok. Sose értettem. :D

2019. nov. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

#2 A sógornőm nem magának köszönheti, hogy ilyen jó dolga van - a férje keres nagyon jól. Szóval még ezt sem lehet mondani, hogy legalább tesz/tett azért, hogy jómódban éljen...

2019. nov. 25. 14:55
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Elhiszem, de aki irigykedik az saját maga is tehetne érte, hogy így élhessen, nem muszáj azért pénztárcát választani férj helyett.


Egyébként én ismerek ilyet, akinek látszólag megadatott a tökéletes élet, közben meg komoly gondjaik vannak, csak nem kürtölik szét, a nő sem véletlen "ül" otthon.

2019. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!